reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ciąża może być młodsza o 9/10 dni niż wynika z obliczeń?

Dołączył(a)
8 Listopad 2018
Postów
1
Witajcie drogie mamy czy ciąża na usg może być młodsza? Ponad tydzień temu byłam u gina na pierwszym usg i potwierdzeniu ciąży. Lekarka potwierdziła ciąże z usg wynikało na 5,5 tc ponieważ pęcherzyk miał 10mm był też pęcherzyk żółtkowy jednak z moich obliczeń i monitora po wpisaniu danych wyszło że powinien to być 6 tc i 5 dzień czyli ciąża jest młodsza o około 9 dni lekarka powiedziała że to absolutnie normalne i takie rozjazdy czasowe zdarzają się nawet o 2 tygodnie tym bardziej że miesiączek nie mam co do dnia a jajeczkowanie miałam 5 dni później niż miało być jednak ja się zamartwiam od tej pory a w poniedziałek następne usg na którym powinno być widać już zarodek jednak ja panicznie się boję. Wynika że teraz jestem w 7 tc od 6 tc mam mdłości wymioty się zdarzyły,brak zupełny apetytu, nagłe odrzucenie od potraw które jadłam ze smakiem i całkowity odrzut od słodyczy do tego ból piersi i zwiększona ilość śluzu i ciągle zmęczenie ale czytałam historie kobiet które miały objawy a zarodka brak lub ciąża martwa. Drogie panie czy któraś z was miała taki rozjazd czasowy? Czy w poniedziałek powinien już być zarodek? Czy jeśli było ciałko żółte to znaczy że pęcherzyk nie może być pusty i musi pojawić się zarodek? wybaczcie moją panikę ale to moja pierwsza bardzo bardzo wyczekana ciąża więc fiksuje.
 
reklama
Może się zdarzyć i to chyba nawet częste, sama miałam różnicę około 7 czy 8 dni ze względu na nieregularne miesiączki. Nie stresuj się, słuchaj lekarza i broń boże nie czytaj internetu teraz bo się niepotrzebnie nakręcasz :)
 
Hej, ja też miałam ciążę młodszą o tydzień i z tego co mi wiadomo to bardzo częste zjawisko:-) nie zamartwiaj się, bo na pewno wszystko jest ok, a jedyną rzeczą jakiej teraz potrzebujesz to spokojna głowa i duuuży luz:-)
 
Moja ciąża jest młodsza o 10 dni. Owulację miałam 24 dnia cyklu i jakbym nie miała monitoringu cyklu i nie wiedziała, że owulacja była później to też by mi wychodziło na usg cały czas źle. Lekarz nawet nie liczy mi tygodni ciąży od om tylko z terminu porodu wyznaczonego w pierwszym trymestrze :) .
 
Ja mam różnicę jednego tygodnia, też ze względu na nieregularne miesiączki. I to jest normalne, nie ma co panikować. Trzeba cierpliwie poczekać i nie myśleć o najgorszym :)
 
Witajcie drogie mamy czy ciąża na usg może być młodsza? Ponad tydzień temu byłam u gina na pierwszym usg i potwierdzeniu ciąży. Lekarka potwierdziła ciąże z usg wynikało na 5,5 tc ponieważ pęcherzyk miał 10mm był też pęcherzyk żółtkowy jednak z moich obliczeń i monitora po wpisaniu danych wyszło że powinien to być 6 tc i 5 dzień czyli ciąża jest młodsza o około 9 dni lekarka powiedziała że to absolutnie normalne i takie rozjazdy czasowe zdarzają się nawet o 2 tygodnie tym bardziej że miesiączek nie mam co do dnia a jajeczkowanie miałam 5 dni później niż miało być jednak ja się zamartwiam od tej pory a w poniedziałek następne usg na którym powinno być widać już zarodek jednak ja panicznie się boję. Wynika że teraz jestem w 7 tc od 6 tc mam mdłości wymioty się zdarzyły,brak zupełny apetytu, nagłe odrzucenie od potraw które jadłam ze smakiem i całkowity odrzut od słodyczy do tego ból piersi i zwiększona ilość śluzu i ciągle zmęczenie ale czytałam historie kobiet które miały objawy a zarodka brak lub ciąża martwa. Drogie panie czy któraś z was miała taki rozjazd czasowy? Czy w poniedziałek powinien już być zarodek? Czy jeśli było ciałko żółte to znaczy że pęcherzyk nie może być pusty i musi pojawić się zarodek? wybaczcie moją panikę ale to moja pierwsza bardzo bardzo wyczekana ciąża więc fiksuje.
Mi z miesiaczki wychodzil termkn na 12 a z usg na 21 wrzesnia. Urodzilam 8 przez cc zdrowego chlopczyka ktory juz ma 2 msc. Trzymam mocno kciuki!! Wszysrko bedzie dobrze :D
 
Ja owu miałam w 31 dniu cyklu teraz mam 43 dzień cyklu beta 2 dni temu wynosiła 26. Kiedy iść do gina? Nie chce pójść za wcześnie. Myślicie że za 2 tyg będzie ok czy jednak zbyt wcześnie? Dodam że mój ostatni cykl po poronieniu to 46 dni
 
Ja owu miałam w 31 dniu cyklu teraz mam 43 dzień cyklu beta 2 dni temu wynosiła 26. Kiedy iść do gina? Nie chce pójść za wcześnie. Myślicie że za 2 tyg będzie ok czy jednak zbyt wcześnie? Dodam że mój ostatni cykl po poronieniu to 46 dni
Myślę że zaczekaj z 2 tyg, beta powinna się podwajać co 48h. U mnie przy 500 nie było nic widać a za tydzień już pecherzyk i ciałko żółte. Nie idź wcześniej bo się tylko nastresujesz że nic nie widać. No chyba że już miałaś jakieś problemy z poronieniem na tak wczesnym etapie to można się skonsultować z lekarzem może jakieś leki da zapobiegawczo.

A jeśli chodzi o ciążę młodsza to moja jest aż 3 tygodnie, owulacja okolo 37dc. Jestem właśnie w 32tc[emoji6] a termin porodu mam ustalony po pierwszym USG, także nie ma co się martwić na zapas, zawsze może nam się trafić późniejszą owulacja[emoji6]
 
Ja mam ciąża młodszą o 2 tygodnie. W 7t5d brak zarodka, dzisiaj 8tc1dn jest zarodek i serduszko. Samo to ze jest młodsza akurat mnie nie dziwi bo miałam przesuniętą owulacje o tydzień ( miałam monitoring cyklu) jednak to ze jest jeszcze jeden dodatkowy tydzień rozbieżności to juz sie nie spodziewałam
 
reklama
Oczywiście ,że ciąża może być młodsza , i oczywiście że może też być tak że nie będzie serduszka ,bo coś poszło nie tak ,ale nie mamy na to wpływu ,i panikowanie i wmawianie sobie ,nie pomoże a wręcz zaszkodzi , głowa do góry pozytywne nastawienie i zobaczysz będzie dobrze :)
 
Do góry