reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZY JEST JESZCZE SZANSA??

Dołączył(a)
29 Kwiecień 2022
Postów
12
Dzień dobry.
Mam 31 lat, jestem mamą 8 letniej dziewczynki. Z mężem podjeliśmy decyzje o 2 dziecku. Tyle, ze mąż pracuje jako kierowca i nie bywa zbyt często w domu. Nie chodze jeszcze do ginekologa żeby to omówić. Stwierdziliśmy, że narazie próbujemy na wlasna reke, a jak nie bedzie wychodzić to wtedy zasięgniemy porady ginekologa. Ostatni stosunek 30 marca. Pierwszy test, który zrobiłam był chyba 17 kwietnia i był negatywny. 26 kwietnia beta <0.10. Nie pamiętam jak to już było z córką. To było długich 8 lat temu i wydaje mi sie, żde bete robilam wczesniej, ale no niewazne. Myśle, że juz nie ma nadziei. Duzo czasu minelo. Od tamtej pory niestety mąż w trasie. Mieć jeszcze nadzieje czy już beta wykluczyla ciaze z tamtego stosunku?
 
reklama
No nie zawsze niestety tak jest. Jest ty masa kobiet ( w tym ja) która latami stara się o pierwsze dziecko.
Polecam iść do ginekologa, sprawdzić czy jest owulacja, czy pecherzyki pękają. Zrobić badania hormonalne. Ja bym nie czekała „na własna rękę „ może dlatego ze tyle czasu nie udaje nam się zajść w ciąże.
 
No nie zawsze niestety tak jest. Jest ty masa kobiet ( w tym ja) która latami stara się o pierwsze dziecko.
Polecam iść do ginekologa, sprawdzić czy jest owulacja, czy pecherzyki pękają. Zrobić badania hormonalne. Ja bym nie czekała „na własna rękę „ może dlatego ze tyle czasu nie udaje nam się zajść w ciąże.
Tak pewnie zrobię. Jakie badania polecasz zrobić? Czy to, ze odstawiłam tabletki nie ma wpływu na wyniki badań? Odstawiłam 3 miesiące temu. Kurcze, to dopiero nasza 2 próba, a już zaczynam sie denerwować. Myślałam, że szybko zajdę i szybko urodzę. Żałuje, że nie zdecydowaliśmy się wcześniej.. mam prawie 32 lata.. niby nie tak dużo, a jednak szczyt swojej płodności za niedlugo mi minie. Kurcze miałam nadzieje, że jednak ta beta to za wcześnie robiona, ale skoro piszesz, że by wyszła to nie będę jej powtarzać :( chyba bezsensu tracic pieniadze, bo u mnie beta kosztuje 41 zł :o
 
Tak pewnie zrobię. Jakie badania polecasz zrobić? Czy to, ze odstawiłam tabletki nie ma wpływu na wyniki badań? Odstawiłam 3 miesiące temu. Kurcze, to dopiero nasza 2 próba, a już zaczynam sie denerwować. Myślałam, że szybko zajdę i szybko urodzę. Żałuje, że nie zdecydowaliśmy się wcześniej.. mam prawie 32 lata.. niby nie tak dużo, a jednak szczyt swojej płodności za niedlugo mi minie. Kurcze miałam nadzieje, że jednak ta beta to za wcześnie robiona, ale skoro piszesz, że by wyszła to nie będę jej powtarzać :( chyba bezsensu tracic pieniadze, bo u mnie beta kosztuje 41 zł :o
A sprawdzałaś czy masz w ogóle owulację po odstawieniu tabletek?
 
Nie. Wyszłam z założenia, ze skoro pojawiła się miesiączka to i jest owulacja
Miesiączka może występować bez owulacji. Krwawienie nie jest jej wyznacznikiem. Jedynie monitoring może potwierdzić. Duże prawdopodobieństwo potwierdzenia dają też metody objawowo termiczne połączone z badaniem progesteronu.
 
Działajcie razem, niestety i kierowcy praca dobrze nie wpływa na płodność wiec nie rób sobie wyrzutów,że tylko Ty,twoj wiek itd.
Idz do ginekologa i podejmij diagnostykę w kierunku starań pamiętając że to zależy od dwóch stron .
 
reklama
No cóż. Życie lubi krzyżować plany.. pukam sie w głowę, że myślałam, że to wszystko takie proste. Szkoda, że tym razem nie wyszło. Z córką byłam w mocno zaawansowanej ciąży właśnie w lato i to była katorga.
Gdzieś tam jeszcze pali się we mnie nadzieja, że ta beta za wcześnie zrobiona, ale głupia jestem. Mam długie cykle, zawsze tak było, ale nie tak długie, by oczekiwać cudu.
 
Do góry