reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZY JEST JESZCZE SZANSA??

reklama
Miesiąc po stosunku i dalej nie masz okresu? Jak długie masz cykle? Jeśli 30 dni temu miałabyś owulacje to już byś zbliżała się di kolejnej. Ewidentnie coś jest nie tak chyba, że uprawialiście seks jeszcze w trakcie krwawienia i było to na długo przed owulacją
 
Miesiąc po stosunku i dalej nie masz okresu? Jak długie masz cykle? Jeśli 30 dni temu miałabyś owulacje to już byś zbliżała się di kolejnej. Ewidentnie coś jest nie tak chyba, że uprawialiście seks jeszcze w trakcie krwawienia i było to na długo przed owulacją
Mam cykle 34-36 dni. Seks był kilka dni po okresie, więc mogło tej owulacji nie być.
 
Mam wrażenie, ze jestem 100 lat za czarnymi ( bez rasizmu haha). Mąż wraca dopiero za miesiąc, więc tak czy siak to nie wyjdzie teraz. Miałam nadzieje do tej bety, ale w sumie entuzjazm opadł, gdy zobaczyłam wynik i przeczytałam, ze dziewczyny nawet wcześniej robią i taki wynik daje im pewność braku ciąży. Więc czekam na okres. Narazie bolą tylko piersi troszke po boku przy dotyku
 
Ja bym zanim zacznę chodzić na monitoring najpierw wykonała badania z krwi:
1. hormony:
3-5dc - LH, FSH, estradiol, testosteron
7 dni po owulacji - progesteron, prolaktyna (przy Twoich cyklach to ok 27-29dc)
2. morfologia z rozmazem
3. Glukoza na czczo
4. tarczyca: TSH, ft3 i ft4 (+ ewentualnie aTPO i aTG)
5. wątroba: ASPAT i ALAT
6. wit. D3 oraz homocysteina (ew. kwas foliowy)

A kwas foliowy przyjmujesz?
 
reklama
Mam wrażenie, ze jestem 100 lat za czarnymi ( bez rasizmu haha). Mąż wraca dopiero za miesiąc, więc tak czy siak to nie wyjdzie teraz. Miałam nadzieje do tej bety, ale w sumie entuzjazm opadł, gdy zobaczyłam wynik i przeczytałam, ze dziewczyny nawet wcześniej robią i taki wynik daje im pewność braku ciąży. Więc czekam na okres. Narazie bolą tylko piersi troszke po boku przy dotyku
generalnie to po prostu trzeba wiedzieć kiedy ma się owulacje bo to jedyny czas kiedy da się zajść e ciążę. Test ciążowy wyjdzie pozytywny najpóźniej 14 dni po owulacji, ale w zdecydowanej większości juz 10 dni po owu pokazuje ciążę jeśli do niej doszło.
 
Do góry