reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest szansa przy niskiej becie :(

Alfusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Grudzień 2016
Postów
15
Hej, w skrócie moja sytuacja. Z mężem staramy się o dziecko. Mąż marynarz . Rzadko w domu. Kochaliśmy się 9 dniu cyklu. Moje cykle 28-29 dni. W dniu miesiączki zrobiłam beta z krwi (sikańcom nie wierze) <0,1 . Po tygodniu zrobiłam jeszcze jedną z krwi tez 0,0 . Ale okresu dalej nie było. Gin tez stwierdził cykl bezowulacyjny i dał tabletki na wywołanie okresu przez 10 dni. I tak brałałam. Po 3 dniach miał przyjść okres i faktycznie przyszedł ale bardzo słabszy niż zawsze. 2 dni troszke mocniejszy a dwa dni plamienia. Myślicie ze jednak są może jakies szanse na ciąże ? :(
 
reklama
Jeżeli beta wyszła negatywna, a do tego przyszło krwawienie to ciąży nie ma na sto procent. W dniu spodziewanej miesiączki nawet test sikany powinnien Ci wyjść pozytywne, a nie wspomnę już o becie.
Przy takich cyklach owulację masz zapewne w 14-15 dniu cyklu.. A jeżeli uprawialiście seks tylko raz i to w 9 dniu cyklu to kiepsko trochę. Najlepiej kochać się bliżej owulacji. Aczkolwiek w przyjających warunkach plemniki są w stanie przeżyć od 2-4 dni.
 
Kochana chyba sama doskonale zdajesz sobie sprawe że przy dwukrotnie negatywnej becie i krwawieniu w terminie @, ciąża jest nie możliwa. Nie ma sensu zakładać dwóch takich samych zapytań o porade:)
Próbuj dalej i nie śwituj!
Dbaj o głowę, ona w staraniach jest bardzo ważna.
 
Krwawienie właśnie nie było w terminie miesiączki, tylko było właściwie po 17 dniach od przewidywanej miesiączki, bo było wywoływane duphostanem. Ale człowiek łudzi się ze może to było plamienie/krwawienie, bo niektóre dziewczyny w czasie ciąży tak mają :( a posty niechcący założyłam bo myślałam ze się nie dodało.
 
Nasza głowa potrafi zrobić z naszym ciałem różne dziwne rzeczy, gdy zależy nam na dziecku. Sama jestem na to przykładem - gdy tylko przychodziła myśl o staraniu się o ciąże, coś się rozregulowywało...
Także dołączam się do rad koleżanek - jeśli chcesz zajśc w ciążę, trzeba próbować blisko owulacji i więcej niż raz. Ale też nie można dać się opętać tematowi, bo to tylko szkodzi. Najłatwiej o ciążę gdy masz w miarę luźny stosunek do sprawy - i tak co będzie, to będzie, masz wpływ jedynie na to, żeby próbować pomóc naturze. Także nie daj się zwariować. I powodzenia!
 
Ale tamten cykl mam zamknięty na 100% ? Dopytuje gdyż po duphostanie (lek na wywołanie okresu) jak dostałam krwawienie ginekolog kazał liczyc jako 1 dzień miesiaczki i kazał brać tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu. I wpadłam w paranoje ze moze jednak była ciąża i tylko szkodze:) wiem ze głupota :)
 
reklama
Mi lekarz zawsze powtarzał że w ciążę zachodzi się też w głowie.
Podejdź do tematu na spokojnie, a napewno będzie wszystko dobrze.
 
Do góry