reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

Witam
Dziewczyny mam pytanie. Dziś kończy się moja 7 dniowa przerwa w której powinnam otrzymać okres. Niestety go nie mam i współżyłam z mężem. Półtora tygodnia temu spóźniłam się z wzięciem tabletki ale nie minęło 12 godzin, wzięłam tą zapomniałam i potem kolejną.
Potem cały tydzień normalnie brałam. I nie mam okresu? Zawsze mam w siedmiodniowej przerwie w niedziele, i już myślałam że to okres bo pojawił się brązowy śluz ale nie było potem jednak okresu. Test zrobiłam i nic ale to chyba za wcześnie ? a teraz mam biało-mleczny śluz ?
Jak myślicie ? kiedy raz jeszcze zrobić test? Czy jest możliwość żeby nie wystąpił okres w 7 dniowej przerwie ?
 
reklama
Przeczytaj najlepiej ulotke. Ja jak bralam yasminelle to tam pisalo ze jesli dwa razy pod rzad nie przyjdzie krwawienie to trzeba isc do lekarza. Ale ja na twoim miejscu poprostu zrobilabym badanie krwi beta hcg i bedziesz wiedziala. Nie ma 100% zabezpieczenia a tabsy to chyba 99,8% ;)
 
Proszę o pomoc.
NIe wiem czy jestem w ciąży czy nie...
Staramy się od dzidziusia... nie jakoś szybko czy coś, ale chcielibyśmy mieć.
Ostatni okres miałam 25 sierpnia... może to dziwnie zabrzmi ale dzidziusia robiliśmy 8/9 sierpnia :)
mam taką schizę że chciałabym wiedzieć kiedy to się stanie :)
ale okres przyszedł, nie jakieś plamienie tylko okres, tylko że jakoś słabszy niż te poprzednie.
Test pokazał że nie jestem w ciąży, u ginekologa byłam jakoś 16 sierpnia i powiedziała że to za wcześnie by zobaczyć ciąże i zdiagnozować.
Dziś jest 2.10.2014 - 10 dzień spoważnienia się planowanego okresu.. robiłam test 4 dni temu, niestety nie z pooranego moczu tylko z wieczornego.
Byłam u lekarza, internisty, poprosiłam o skierowanie na badanie krwi by zobaczyć czy jestem w ciąży ale nie zgodził się, jak sam powiedział on takiego skierowania nie może wystawić.
dziwne - myślałam że on może a jakoś nie widzi mi się wydawanie 150 zł na ginekologa...za wizyte
Planuję poczekać jeszcze dwa tygodnie - jeśli okresu nadal nie będzie to idę do lekarza.
Cy ktoś z was miał podobną sytuacje?
Okazało się żę jesteście w ciąży czy jednak nie?
Ostatni raz okres spóźniał mi się jakoś 8-9 lat temu jak byłam nastolatką i nie miałam jeszcze uregulowanego cklu.
Pigułek nie biorę od 4 lat.
Nie pije i nie pale.
 
DARKLADY @@ moze sie spozniac bo jestes nakrecona na ciaze. Moze sie spozniac przez miliony innych czynnikow. Jesli chcesz zrobic badanie krwi beta hcg to ono jest odplatne, nawet ze skierowaniem. Wiec nie wiem po co ci to ;) wystarczy isc do punktu diagnostycznego, zaplacic bodajze ok 30zl i na drugi dzien masz wynik. Bete trzeba powtorzyc dwa albo trzy razy czy dobry przyrost jest.

A wiec powodzenia! ;-)
 
Hmm to faktycznie sporo. A gdybys sie dostala do ginekologa i tam poprosila o skierowanie? Przeciezsa sytuacje w ktorych trzeba wiedziec dosc wczesnie np, gdy bierze sie leki ktore moglyby zaszkodzic rozwojowi plodu.
 
DARKLADY @@ moze sie spozniac bo jestes nakrecona na ciaze.
raczej nie :) nie mam mega parcia na dziecko :) tylko to było moja druga mysla po 6 dniach gdy powinien byc okres. pierwsza: ze cos ze mna jest nie tak - jakas choroba lub cos.

Cz te badanie krwi trzeba zrobić na czczo?
ostatnio miałam wszystkie badanie robione: krew i mocz. gdzieś wyczytałam ze w czasie ciąży ob jest wysoki, u mnie przedział był do 11, miałam 15 (zawsze mialam2-3) lekarz powiedział ze to nic złego tylko normalne zjawisko.
 
reklama
Do góry