reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży ?

Misty1008

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
71
Kochane, proszę o poradę :) Ostatni okres miałam 9 stycznia i trwał 3 dni.Dnia 24 stycznia kochałam się z chłopakiem z zakończeniem w środku, 25 stycznia miała owulację. Moje cykle trwają 29-30 dni. Okres powinien przyjść za ok. 2-3 dni. Okres mam bardzo krótki, ale za to bardzo bolesny. Od pewnego czasu mam dość mocno obfity śluz, gdzie przeważnie przed okresem miałam sucho. Już na tydzień przed okresem pobolewały mnie piersi i miałam takie nabrzmiałe jajniki, teraz natomiast nic nie czuję. Kilka dni temu miałam kilka razy dziwne kłucie w prawym jajniku. Dziś natomiast rano miałam takie dość mocne bóle, skurcze w podbrzuszu. Oprócz tego może z 3 razy miałam nudności. Często mam zawroty głowy i jestem ospała. Dość sporo jem, jak na mnie. Nie mam żadnych wstrętów czy innych takich. Oprócz tego mam dziwne bulgotanie, przelewanie się w brzuchu. Czy to mogą być objawy ciąży, czy po prostu sobie wmawiam ?:) Jakie Wy miałyście takie pierwsze pierwsze objawy :)
Dodam, że pomimo młodego wieku, cieszymy się z chłopakiem, że mogłabym być w ciąży :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Zapomniałam się pochwalić najważniejszym <3
29214365_766009550255134_2895819976352989184_n.jpg
reklama
Kochane, a zapomniałam się zapytać, co z kawą rozpuszczalną ? Można ? Czy kategorycznie nie wolno ? I czy to normalne, że męczą mnie bóle podbrzusza :( Mam białe upławy, dość mocne. Wiem, że to normalne, ale niepokoją mnie te bóle podbrzusza, jajników.. Jeden jajnik mnie boli jak mocniej napnę mięśnie brzucha itp.. :(
 
Kochane, a zapomniałam się zapytać, co z kawą rozpuszczalną ? Można ? Czy kategorycznie nie wolno ? I czy to normalne, że męczą mnie bóle podbrzusza :( Mam białe upławy, dość mocne. Wiem, że to normalne, ale niepokoją mnie te bóle podbrzusza, jajników.. Jeden jajnik mnie boli jak mocniej napnę mięśnie brzucha itp.. :(
Hmm mnie bolało jak na okres :). A uplawy zwykle to myślę, że ok. Byle krwi nie było. A co do kawy nie wiem, bo nawet nie lubię [emoji14]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochane, a zapomniałam się zapytać, co z kawą rozpuszczalną ? Można ? Czy kategorycznie nie wolno ? I czy to normalne, że męczą mnie bóle podbrzusza :( Mam białe upławy, dość mocne. Wiem, że to normalne, ale niepokoją mnie te bóle podbrzusza, jajników.. Jeden jajnik mnie boli jak mocniej napnę mięśnie brzucha itp.. :(
Ale wydaje mi się, że nie, bo kofeina

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zwykłej, parzonej i tak nie piję, ale jestem nauczona pić rano rozpuszczalną i szczerze mówiąc trochę mi trudno bez niej haha :D Tak, podobne bóle do zbliżającej się miesiączki. Długo się będą takie utrzymywać ;p ? My jesteśmy tacy szybcy, że nie byliśmy u ginekologa, ale wózek już wybrany haha :D
 
Zwykłej, parzonej i tak nie piję, ale jestem nauczona pić rano rozpuszczalną i szczerze mówiąc trochę mi trudno bez niej haha :D Tak, podobne bóle do zbliżającej się miesiączki. Długo się będą takie utrzymywać ;p ? My jesteśmy tacy szybcy, że nie byliśmy u ginekologa, ale wózek już wybrany haha :D
Hmm to zależy od organizmu raczej :D. Mi się np. długo utrzymywały bóle piersi tak jakby na okres. Teraz tez bola mnie piersi, ale nie tak mocno, po prostu je czuje :).
Co do kawy znalazlam coś takiego:
"Obserwacje kliniczne i badania epidemiologiczne wykazały, że spożywanie kofeiny w dawce powyżej 300 mg/dzień zwiększa ryzyko poronienia, natomiast dawka powyżej 150 mg/dzień powoduje niską masę urodzeniową noworodka. Ponadto spożywanie kawy może zwiększać ryzyko śmierci płodu poprzez zmianę gospodarki hormonalnej (kortyzolu, progesteronu, testosteronu) mającej istotny wpływ na przebieg ciąży."

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja do pewnego czasu piłam bardzo słabą rozpuszczalna z jednej płaskiej łyżeczki albo nawet pół i z mlekiem.

Lekarz stwierdził ze rozpuszczalna to najgorsze badziewie ze wszystkich kaw. Może przekonasz się do zbożowej.
Uplawy norma, przez całą ciążę się utrzymując. Macica ci się rozciąga stąd ból podbrzusza.
 
Do góry