reklama

Czy ktoś bierze duphaston lub no-spę?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez agaforever, 12 Listopad 2005.

1. agaforever

agaforever Mama lipcowa'06 Początkująca(y)

Ahoj:) jak tam mamusie?mnie od 3 dni bolał brzuch-jak na okres,nawet bardziej no i się przeraziłam-bo do 12 tygodnia jeszcze 4 tyg wiec daleko.zadzwoniłam do gin i kazała mi barć duphaston i nospe-forte.czy macie podobnie?czy nie za dużo tycg leków?całuski

2. emih

emih Fanka BB :)

Witam :)
    Ja na początku ciąży też brałam no-spę. Lekarze proponują ją przy bólu brzucha co by ewentualnie zapobiec skurczom. Jeśli boli brzuch... poradź się swojej gin, ale ja brałam scopolan po 1 tabletce 3x dziennie- tak na wszelki wypadek jak mówił mój gin
    Pozdrawiam

3. reklama
  4. sumka

sumka Mama czerwcowa'06 Mama na cały etat :)

agaforever mnie też bardzo ciągneło w dole brzucha i też od 5tc biorę no-spe forte najpierw przez 7 dni 3 razy dziennie a teraz tylko w razie niemiłej dolegliwości pozdrawiam

5. Magdalenka

Magdalenka Fan(ka)

Agaforever! Jedno i drugie bezpieczne dla dziecka. Nospę czasem bierze się przez całą ciążę, żeby zminimalizowac ryzyko za wczesnego porodu. Jak cię tak mocno bolało, to wypadaloby tez pokazac się jakiemuś lekarzowi i może USG by sie tez przydało. W sumie to według mnie odwarzna ta twoja lekarka tak tylk przez telefon....

6. agaforever

agaforever Mama lipcowa'06 Początkująca(y)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:). magdelenko,była u lekarz tydzień wczesniej z usg i wogóle,wszystko było ok,może dlatego tak się zdecydowała przez telefon.pozdrawiam

7. AneczkaK

AneczkaK mama bambulinkow

Mi lekarz tez kazala brac duphaston jak sie dowiedziala,ze mam dosc silne bole podobne do tych przy @.Naszukalam sie informacji na temat leku i pisza ,ze to w sumie na podtrzymanie ciazy.Martwie sie tym troche ,ze musze cos brac ale to bardzo dobry i bezpieczny lek wiec chyba lepiej brac zeby bylo wszystko O.K. ;) ;D

8. agusia24

agusia24 Fanka BB :)

witam
    jestem w 8 tygodniu i biore i nospe i duphaston 3razy dziennie po jednej tabletce lekarz powiedzial mi zebym zaczela brac jak w czwartek wieczorem zaczelam plamic ale w sobote po polodniu przestalam i narazie nie plamie mam caly czas brać na wszelki wypadek ale jeste to bezpieczny lek wiec sie nie martwcie pozdrowienia

9. viki24

viki24 MAJOWA MAMA 06` Zadomowiona(y)

Jestem w 14 tc i wciąż biorę duphaston 3x dziennie ale to już ostatni tydzień dla tego leku.(nopsę też brałam 3x dziennie) Moja pierwsza ciąża była poroniona a teraz jestem pod szczególną obserwacją :). Plamienia w tej ciąży też były i stąd ten duphaston ale nie pomógł do końca, bo ok 10 tc znów zaczeły się plamienia więc dodatkowo dostawałam zastrzyki z kaprogesteronu. Po zastrzykach wszystko ustało i teraz jest już dobrze (tak mówi lekarz). Jestem dobrej myśli i czekam w maju/czerwcu na dzidzię.

10. reklama
  11. ell

ell Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Ja też biorę duphaston od 8 tygodnia, kiedy to okazało, się, że lekko odkleja mi się łożysko. Przez 2 tygodnie brałam 3 razy dziennie, a teraz 2 razy dziennie. I też czekam na czerwcowego dzidziusia:)

12. Marthusia

Marthusia mama Lenulca i Fasolki:)

mi moj gin zalecil duphaston, ze wzgledu na to, ze w ciaze zaszlam mimo brania tabletek i nie wiedzac o tym jescze ok 3-4 tygodni je zazywalam. powiedzial, ze nie powinno to zaszkodzic, ale dla pewnosci przepisal duphaston, a ciaze potraktowal jako podwyzszonego ryzyka:(

Poleć forum