reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy możliwa jest ciąża??

Dołączył(a)
3 Marzec 2020
Postów
2
Witam wszystkich, mam nietypowy problem wywołany własną głupotą. Przyjmuje tabletki Vixpo już dosyć długo, pod kontrola lekarza ginekologa, wszystkie badania są poprawne. Sprawdziłam w ulotce leku, że można przesunąć lub nawet ominąć jedno krwawienie pomiędzy opakowaniami. 3 lata temu już raz korzystałam z ,,odkladania " miesiączki na później ale z pomocą lekarza i uznałam, że co to za problem.

Zmierzając do celu, 3 miesiące temu razem z partnerem wyjechaliśmy na podróż po świecie i uznałam, że mogę przesunąć miesiączkę i kończąc opakowanie zaczęłam brać kolejne. Miesiączki nie było. W tym okresie co powinnam brać tabletki placebo kochaliśmy się i on kończył we mnie. Ale ja przecież brałam tabletki z kolejnego opakowania. W kolejnych dwóch miesiącach wpadłam na tak samo błyskotliwy pomysł. Teraz już chciałam normalnie dostać krwawienie z odstawienia ale dziś już jest 4 dzień tabletek placebo, a mnie nawet brzuch nie zabolał. W ciągu tych 3 miesięcy może raz, dwa zapomniałam wziąć tabletki ale wtedy nie było stosunku. Czy jest możliwość żebym była w ciąży?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
 
reklama
Wystarczy raz zapomnieć tabletki i wszystko może być możliwe, jeśli się nie zabezpieczaliście. Ale może być też tak, że takim swoim działaniem, braniem kolejnych opakowań, byle opóźnić miesiączkę i to na własną rękę, mogłaś rozregulować cykl.

Nie wiem czy cię pocieszę, ale opcje są dwie. Poczekaj kilka dni, jak miesiączka nie przyjdzie, zrób test. Jak test wyjdzie negatywny, a miesiączki nadal nie będziesz miała, to idź do ginekologa. I nie przesuwaj już cyklów na własną rękę, bo później możesz mieć problemy, by organizm załapał na nowo prawidłowy cykl.
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich, mam nietypowy problem wywołany własną głupotą. Przyjmuje tabletki Vixpo już dosyć długo, pod kontrola lekarza ginekologa, wszystkie badania są poprawne. Sprawdziłam w ulotce leku, że można przesunąć lub nawet ominąć jedno krwawienie pomiędzy opakowaniami. 3 lata temu już raz korzystałam z ,,odkladania " miesiączki na później ale z pomocą lekarza i uznałam, że co to za problem.

Zmierzając do celu, 3 miesiące temu razem z partnerem wyjechaliśmy na podróż po świecie i uznałam, że mogę przesunąć miesiączkę i kończąc opakowanie zaczęłam brać kolejne. Miesiączki nie było. W tym okresie co powinnam brać tabletki placebo kochaliśmy się i on kończył we mnie. Ale ja przecież brałam tabletki z kolejnego opakowania. W kolejnych dwóch miesiącach wpadłam na tak samo błyskotliwy pomysł. Teraz już chciałam normalnie dostać krwawienie z odstawienia ale dziś już jest 4 dzień tabletek placebo, a mnie nawet brzuch nie zabolał. W ciągu tych 3 miesięcy może raz, dwa zapomniałam wziąć tabletki ale wtedy nie było stosunku. Czy jest możliwość żebym była w ciąży?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Według mnie szansę na ciążę znikome trzeba mieć naprawdę farta żeby przy pominięciu tabletki zajść. Stosowałam antykoncepcję 12lat i pominęłam nie jedna tabletkę i ciąży nie było, ale wiadomo każdy organizm jest inny. Uważam, że najlepiej jak zrobisz test jeśli krwawienie się nie pojawi. Co do przesuwania okresu robiłam tak wiele razy i niezbyt mądrym rekordem brania antykoncepcji nieprzerwanie były 4 opakowania pod rząd i wtedy faktycznie krwawienie pojawiło mi się z lekkim opóźnieniem.
 
Do góry