reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można się opalac w ciąży?

Dołączył(a)
16 Luty 2008
Postów
13
Witam. Napiszcie prosze czy mozna opalac sie na sloncu w ciazy. Z tego co wiem ze mozna , ale trzeba zaslonic brzuch.
pozdrawiam
 
reklama
ja bym nie ryzykowała, przede wszystkim ze względów zdrowotnych, ale także kosmetycznych, bo mogą pojawić się paskudne przebarwienia (ostuda), które znikną raczej dopiero po ciąży. Zresztą człowiek najlepiej opala się w ruchu, więc lepiej wybrać się na spacerek ( tylko nie w południe), a potem odpocząć w cieniu na leżaku
 
opalac sie mozna,ale jak piszesz brzuszek trzeba zakryc

ja wczoraj nad jeziorem widzialam laske w zaawansowanej ciazy tak zjarana ze szok!! byla w bikini wiec brzuszek widzialam ze byl rowniez opalony i to rowno z reszta ciala....
 
No właśnie, słonko pięknie świeci, aż żal tyłka nie wystawić na chwilę żeby się pogrzał :D, a tak serio to ja też mam ten dylemat, no i smaruję się kremem z filtrem 15 i powolutku wyłażę na słońce chociaż tak jak dziewczyny piszą brzuch mam zawsze zasłonięty, maksymalnie godzinka na słońcu i to też nie plackiem i do cienia, myślicie, że na pewno nie zaszkodzi to maluchowi?
 
Pewno mozna, ale myslę że z dużą rozwagą i w godzinach 10-14 lepiej nie wystawiać sie na słońce, z brzuchem zakrytym, czy tez nie.
 
Witajcie mamusie:tak:.Az zazdroszcze ze macie piekna pogode bo u mnie to jakos tak nie bardzo z ladna pogoda choc nie powinnam narzekac.Mieszkam w Szkocji juz trzeci rok a te lato jest na prawde cieple choc nie koniecznie dzisiaj:-(. Co do opalania to w zeszlym roku dokladnie o tej porze bylam w 20 tyg ciazy i raczej stronilam od slonca tzn chodzilam normalnie na spacerki ale w cieniu siedzialam i jak juz sie opalalam to tylko nogi:tak: i smarowalam sie rowniez.Brzuszka to wogole mi nawet do glowy nie przyszlo zeby wystawiac a poza tym bylo mi tak slabo wlasnie w te upalne dni ze jesli juz bylam gdzies na kocyku, w cieniu to tylko nad woda:-).Fajny chlodek i wogole:tak:.takze ostrozne opalanie nie zaszkodzi a przeciez jak raz na pare latek czlowiek w lato nie bedzie opalony to sie nic nie stanie,prawda?!:-D
pozdrawiam
 
Piszę pod wpływem rozmowy z koleżanką o opalaniu w czasie ciąży. Moja koleżanka bierze ślub w ciąży (pod koniec lata) i postanowiła pochodzić na solarium, żeby ładnie wyglądać w sukience ślubnej. Stwierdziła, że wystarczy że będzie miała brzuszek, to przynajmniej będzie ładnie wyglądać
icon_eek.gif
pamiętam, że mi ginekolog stanowczo zabronił korzystania z solarium i jakoś specjalnie się opalać. Ja zresztą nigdy nie chodziłam na solarium, wiem ze w czasie ciąży trzeba się bardziej chronić przed słońcem, bo mogą wyskoczyć plamy hormonalne na twarzy, a przede wszystkim nie wierzę, że to nie jest niezdrowe dla dziecka. Po koleżance jeszcze właściwie ciąży nie widać, więc bez problemu ją wpuszczają na solarium, mówi że latem będzie się specjalne nad morzem opalać, żeby dopracować opaleniznę. Wiem, że nie powinnam się wtrącać w cudze sprawy, ale nie wytrzymałam i powiedziałam jej co o tym myślę. Koleżanka stwierdziła, że przesadzam i się czepiam. Co myślicie czepiam się?? Znalazłam taki blog, gdzie dziewczyna pisze, że jej ginekolog tez zabronił (Hela na Ślubnym Kobiercu, więc chyba nie jestem jedyna. Co sądzie?? Rozmawiać jeszcze z koleżanką??Niby to jej sprawa, ale zbulwersowałam się bardzo...
 
porozmawiaj z nia jeszcze raz albo najlepiej poszukaj w necie informacji na ten temat i jej przedstaw moze uda sie ja przekonac albo polec jej inne sposoby np samoopalacz ktory oczywiscie mozna stosowac w ciazy albo niech zwyczajnie pije duzo sokow marchewkowych i skora sama sie zabarwi;)
 
Jeżeli po kolezance jeszcze nie widac ciazy to znaczy ze jest na poczatku a wtedy tym bardziej powinna na siebie uwazac,poniewaz poczatek jest najgorszy...ja tez bralam slub pod koniec lata bedac w ciazy i przez jakis czas smarowalam sie samoopalaczem..bardzo polecam..opalenizna wygladala na naturalna zero plam ani innych niespodzianek..nie ryzykowalabym solarium...tak jak kolezanka wyzej pisala soki marchewkowe tez duzo daja:D pozdrawiam






 
reklama
Oj na solarium na pewno nie moza chodzic w czasie ciąży,wiem ze nawet nie jest wskazane opalanie na naturalnym słoneczku!a co dopiero na solarium.Widocznie ta kolezanka jest chyba mało odpowiedzialna,skoro woli ladnie wyglądać niz dbac o zdrowie dziecka:(ja tez spodziewam się dziecka i latem wybieram się z męzem nad morze.Tyle tylko ze ja nie mam zamiaru lezec plackiem na plaży;)jedynie spacerowac po slońcu,oczywiscie z zakrytym brzuszkiem;)
 
Do góry