reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to błąd lekarza ?!

amcia8232

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2016
Postów
3 777
Miasto
Poznań
Witam mam straszny problem około miesiąca temu byłam na obciążeniu glukoza 75g . Wyniki wyszły wysokie . Moja gin wysłała mnie do diabetologa. Pani dr kasa mi jeść normalnie do póki mam ładny cukier. Chciałem się upewnić więc poszłam do znajomego gin który już siedzi ładnych parę lat w tym zawodzie i na zamiłowanie do tej pracy i po a ha ludziom jak tylko może . On stwierdził że nie mam cukrzycy ciazowe tylko wyniki są zawyżone przez to że jadłam cały czas słodycze i one się odkładamy i dlatego glukoza wyszla wyższa . Też tak kiedyś mialyscie . Proszę pomóżcie :(
 
reklama
2 godziny po wypiciu glukozy miałam 152 i od razu byłam na diecie cukrzycowej i codziennie 4 razy kłucie i sprawdzanie poziomu cukru
 
Czasem lekarze różnie interpretują te same wyniki.
Ograniczenie cukru, nie jest takie złe, przynajmniej mniej przytyjesz. Ale bez przesady, zrezygnuj czasem z czekolady, batonika itp i poczekaj na kolejne wyniki.
 
Właśnie ograniczam od 3 tyg słodycze jem normalnie ale mniej jedzenia i późno też nie jem ostatni osilek o 20 . I teraz dostałam skierowanie na badania ogolne moczu i krwi . I one też mogą wykazać czy jestem zdrowa czy też jednak cukrzycą ?
 
Moja koleżanka miała 3 razy to badanie powtarzane, bo wychodził jej wysoki poziom a w ciąży miała ciąg do słodyczy. Za trzecim razem wyniki były ok. Ale badanie miała w szpitalu u jakiś czas przed obciążeniem nie jadła słodyczy.
Ja bym się słuchała diabetologa.
 
Ja też przez cały czas dużo słodkiego jadłam w dniu potrafiłam zjeść 2-3 lodów ,cukierki michalki i princepolo do tego cały czas soki w kartonach słodzone caprio itp więc może wynik wyszedł zawyzony przez słodkie jak u twojej koleżanki :/ ja też teraz ograniczam słodkie do jednego loda czy barona więc może warto powtórzyć badanie niż się kluc i denerwować co o tym myślisz ?
 
Czyli poczekam na następne badania i może wykryja ze jestem zdrowa ;) a opłaca się robić glukoza 50 g ? Wtedy bym miała jasne sprawę
 
reklama
Do góry