reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to cukrzyca ciążowa?

Dołączył(a)
27 Czerwiec 2021
Postów
1
Witam, przyszłe mamusie, proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie czy to cukrzyca ciążowa czy nie. Lekarz prowadzący ciąże bagatelizuje sprawę, cukier mierzony na czczo 76, po wypiciu 75 g glukozy po godzinie 181, a po 2 godzinach 96. Jest to 2 ciąża, pierwsza bez komplikacji. Czy jest to cukrzyca ciążowa i powinnam skonsultować sprawę z diabetologiem, czy poporstu ograniczyć cukier lub powtórzyć badanie ponownie?
Pozdrawiam
 
reklama
Nie powtarza się tego testu bo jest zbyt obciążający. Wg mnie wynik jest ok masz przekroczenie tylko o 1jednostkę pozatym widać, że po godzinie cukier się normuje
 
Wystarczy jedna przekroczona wartość i wciskają cukrzycę ciążową. Dodatkowo właśnie mając cukry na czczo między 91-95 (norma do 90) dostałam insulinę pp której czuję się fatalnie. No ale konowały mają swoje niskie wyniki.
Pozdrawiam.
 
Wychodzi na to, że tak, bo pierwszy cukier przekroczony. Ale wyniki masz niezłe, miałam podobne - tylko na czczo 96 i dietą od tygodnia ogarniam, cukry mam ładne.
 
Ja też z palca miałam na czczo ok, a z żyły wyszło 96 i lekarz stwierdził cukrzycę ciążową. Zmotywowało mnie to do diety. Skonsultuj wyniki z ginekologiem/ diabetologiem. Mój lekarz rodzinny jak zobaczył moje wyniki to dał mi skierowanie do poradni diabetologicznej.
 
Z obciążenia glukoza co się robi między 24 a 28 tygodniem Moja ginekolog kazała mi mierzyć cukier glukometr dostałam na czczo po śniadaniu obiedzie i kolacji godz po zmierzyć bo niby mam cukrzyce ciążowa trzymam dietę ale żadnego skierowania do diabetologa mi nie dala
 
reklama
A jak poszłam do tej co mnie wcześniej prowadziła żeby skonsultować wyniki z cukrami jakie mam co zapisuję po posiłkach to ona tu żadnej cukrzycy nie widzi ale jak kazali trzymać dietę to pani nie zaszkodzi
 
Do góry