reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to już? 34tydzień

Nie ma na to reguły. Czop może odpaść nawet kilka tygodni przed porodem. Torbę spakuj, ale idź też na konsultację do gina. Może szyjka się skraca (przebiega to bezboleśnie), a jeszcze dobrze by było, żeby dzidziuś zaczekał z 2-3tyg. Powodzenia
 
reklama
No u mnie tak nie bylo:) pod prysznicem bóle minęły, a po jakiejś godzinie- dwóch, odeszły mi wody i rozwarcie było już 5cm..
Ale czop może faktycznie wypaść dużo wcześniej.
No i brzuch się obniża, ale mi się obniżył dużo wcześniej.
Mi odpadł czop w 33 tygodniu, a urodziłam w 40, więc niekoniecznie.
Weź magnez. I gwarantuję Ci, że jak dostaniesz skurczy porodowych to od razu będziesz wiedziała, że to jest to.
Żeby sprawdzić czy to właściwe skurcze czy przepowiadające wejdź do wanny lub pod prysznic i polej się ciepłą wodą przez kilka minut. Jeśli nie przejdzie to znaczy, że się zaczęło. Jeśli przejdzie to jeszcze nie to.
 
No u mnie tak nie bylo:) pod prysznicem bóle minęły, a po jakiejś godzinie- dwóch, odeszły mi wody i rozwarcie było już 5cm..
Ale czop może faktycznie wypaść dużo wcześniej.

Ja miałam rozwarcie na 5 cm trzy tygodnie i wody odeszły mi jakieś pół godziny po takiej kąpieli.
 
Do góry