reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to objawy ciąży?

S.Magdalena

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Październik 2019
Postów
39
Cześć dziewczyny :) jestem tutaj nowa, zarejestrowałam się tutaj żeby uzyskać od Was pomoc, przeczytałam wiele postów z tej strony i mam nadzieję, że tym razem mi również pomożecie :)
Mianowicie, moje cykle są długie, trwają 40-42 dni. Nie przejmujcie się, jestem pod okiem ginekologa i taki cykl jest prawidłowy. Następną miesiączkę powinnam dostać 9 października. Owulację miałam 22 września. Z mężem odbyliśmy stosunek praktycznie w tym czasie codziennie, nieświadomie że mam dni płodne. zaczęliśmy 19 a ostatni stosunek był 24. 5 dni pod rząd :p Zaznaczam, że nie było to celowe ;) Minęło 9 dni od owulacji, a ja czuję się potwornie ... Od 3 dni czuję ucisk i lekkie kłucie ( nie cały czas, to są kłucia które trwają max 15 sekund, kilka razy dziennie ) kłucie występuje tam na dole, tak jak czasem w trakcie okresu, w okolicach jajników. nie jestem jednak w stanie określić który to jajnik bo raz kłuje jeden raz drugi, raz na środku... dodatkowo nabrzmiały mi piersi, nigdy tak wcześnie to nie występowało, bo do okresu ponad tydzień. do tego brzmieją zupełnie inaczej, są dużo większe, ale są takie elastyczne, przed okresem zazwyczaj tak pęcznieją, że ciężko dotknąć palcem. teraz też odczuwam ból ale tylko i wyłącznie po zewnętrznej ich stronie. pojawił się też ból pleców, chociaż tym się nie sugeruje, bo to występuje u mnie często. mam też taki mleczny? śluz, jest dość gesty, ale lepki. Przestały mi smakować niektóre produkty, między innymi pierś z kurczaka, która była dla mnie najlepszym daniem pod słońcem. Czuję się też strasznie nabrzmiała :(
4 dni po owulacji jadłam smażoną cukinię w jajku i bułce tartej i na drugi dzień rano to zwróciłam. ciężko mi uwierzyć, że to mogą być objawy ciąży, bo to zdecydowanie za wcześnie na mdłości, ale z drugiej strony bardzo lubię cukinię i często ją jem w takiej postaci i nigdy nie zdarzyło mi się jej zwrócić....
Tego jest duuuuzo więcej....
wczoraj byłam z mężem na spacerze, takim jak zawsze, jednak nie był taki jak zawsze. wejście pod górkę było dla mnie nie lada wyczynem, byłam po prostu po nim wykończona. dodatkowo jestem bardzo senna, w nocy śpię po 10h...
no i łazienka!!!!! w ciągu dnia potrafię być na siku 12 razy, gdzie zazwyczaj chodzę 3 max 4 razy w ciągu dnia, a wcale nie pije więcej.

Nie planowaliśmy dziecka w tym momencie, ale po prostu to wszystko już mnie przerasta, te całe moje samopoczucie.... jest tego tyle że już czasem mam dość... powiedzcie mi czy to co czuję to mogą być objawy ciąży? wiem, że jest bardzo wcześnie, ale z drugiej strony jeśli nie to, to co....
pomóżcie proszę, napewno macie większe doświadczenie. jeżeli to niekoniecznie ciąża, to do jakiego lekarza powinnam się udać? jest to bardzo męczące :(
 
reklama
reklama
Kazdy organizm jest inny. Moze to i byc wczesna ciaza, ale tez nie musi. Tak jak dziewczyny pisaly - zrob bthcg z krwi (najlepiej w dniu spodziewanej miesiaczki) tudziez w tym dniu wykonaj test ciazowy (najlepiej 2 rozne). Tylko wtenczas bedzie wiadomo czy to ciaza czy nie :) Zycze Ci powodzenia!

Swoja droga nie rozumiem po co dodawac stwierdzenia, ze pytanie jak z bravo itd. Moze lepiej w ogole nie odpowiadac? Wg mnie dziewczyna napisala w sposob miare rzeczowy swoje objawy i z tym zwiazane watpliwosci. Jesli to Jej ew. pierwsza ciaza to jest zrozumiale, ze nie jest alfa i omega. Dodatkowo stres robi swoje.
Niektorzy sadza, ze idac do lekarza nie sa 'smieszni' ze swoimi pytaniami. Lekarzom tez pewnie czasem 'rece opadaja', ale ze wzgledu na kulture czy wykonywany zawod nie komentuja, tylko grzecznie i laskawie odpowiadaja na zadane im pytania. Zatem wiecej luzu Kobitki ;)
Milego dzionka dla Wszystkich :)
 
Kazdy organizm jest inny. Moze to i byc wczesna ciaza, ale tez nie musi. Tak jak dziewczyny pisaly - zrob bthcg z krwi (najlepiej w dniu spodziewanej miesiaczki) tudziez w tym dniu wykonaj test ciazowy (najlepiej 2 rozne). Tylko wtenczas bedzie wiadomo czy to ciaza czy nie :) Zycze Ci powodzenia!

Swoja droga nie rozumiem po co dodawac stwierdzenia, ze pytanie jak z bravo itd. Moze lepiej w ogole nie odpowiadac? Wg mnie dziewczyna napisala w sposob miare rzeczowy swoje objawy i z tym zwiazane watpliwosci. Jesli to Jej ew. pierwsza ciaza to jest zrozumiale, ze nie jest alfa i omega. Dodatkowo stres robi swoje.
Niektorzy sadza, ze idac do lekarza nie sa 'smieszni' ze swoimi pytaniami. Lekarzom tez pewnie czasem 'rece opadaja', ale ze wzgledu na kulture czy wykonywany zawod nie komentuja, tylko grzecznie i laskawie odpowiadaja na zadane im pytania. Zatem wiecej luzu Kobitki ;)
Milego dzionka dla Wszystkich :)
Dobrze napisałaś LEKARZE ;)
 
Dobrze napisałaś LEKARZE ;)
Co nadal nie zmienia faktu, ze to tez czlowiek - taki sam jak my :) Ma swoje zycie po pracy, lepsze i gorsze dni, nawyki czy humorki ;) Nie ma co od nich wymagac cierpliwosci, zrozumienia itp. tylko ze wzgledu na profesje. Bo jak rozumiem innych to juz sie nie tyczy (?) ;)
Mysle ze forum to db miejsce by moc sie czasem czegos madrego dowiedziec od bardziej doswiadczonych 'kolezanek'. Sa rozne osoby - bardzo rozne, z odmiennym doswiadczeniem zyciowym, wiedza, z roznych srodowisk, ale uwazam, ze kazdemu nalezy sie chwila uwagi i szacunek ;)
 
Dziewczyny dziękuję za serdeczne odpowiedzi.
Doświadczenia w tym nie mam wcale, bo gdybym była w ciąży to byłoby to pierwsze dziecko ;)
Dzisiaj byłam na HCG. wyszła 1.2
wiem że ciąża jest od 5 ale czytałam wiele artykułów gdzie beta powyżej 1 oznacza wczesną ciążę. Co o tym myślicie
 
Dziewczyny dziękuję za serdeczne odpowiedzi.
Doświadczenia w tym nie mam wcale, bo gdybym była w ciąży to byłoby to pierwsze dziecko ;)
Dzisiaj byłam na HCG. wyszła 1.2
wiem że ciąża jest od 5 ale czytałam wiele artykułów gdzie beta powyżej 1 oznacza wczesną ciążę. Co o tym myślicie
Poczekaj trochę. Daj sobie czas, nie da się tego przyspieszyć. Artykuły artykułami. Ja nie miałam nic z objawów ciąży, tylko brzuch mnie bolał jak na okres, a spóźniał się dwa dni. Koleżanka nasunela mi myśl, że może to ciąża. Kupiłam test, rano wykonałam, a tam dwie wyraźne kreski. A teraz odliczam dni ;)
 
reklama
Nie dodałam też że od dzieciństwa choruję na epilepsję, co prawda napadów nie było już 9 lat i lekarz proponował mi odstawienie leków, ale ja się nie zgodziłam i zostałam na minimalnej dawce, mało wykrywalnej w moim organizmie bo biorę dziecięca dawkę. Kiedyś neurolog mi powiedziała, że jeżeli będę starać się o dziecko lub będzie podejrzenie, że mogę być w ciąży to żebym nie martwiła się żadnymi objawami, bo mój organizm też inaczej pracuje skoro od tylu lat przyjmuje leki
 
Do góry