reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to prawda, ze od4 miesiaca trzeba uzywac jakis kremow do wcierania w brzuch?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja sie wtrace, bo zobaczylam ten watek na starcie wyciagniety :)

nie chce was straszyc, ale smarowalam, wcieralam, oliwke i preparat przeciw rozstepom..

i pojawily sie na tydzien przed porodem. piekne, fioletowe smugi. smaruje wstreciuchy teraz mascia przeciwko bliznom, nazywa sie to contratubex. i przyznam, ze sa efekty! zjasnialao, z jednej strony mam prawie niewidoczne.

nie mniej jednak zycze wam, zebyscie nie mialy tego pasqdztwa! i niestety tusza nie ma tu nic do rzeczy. ja wazylam przed ciaza 52kg, teraz tez, przytylam malutko w trakcie, a i tak wyszly. to chyba genetycznie uwarunkowane.

albo trzeba urodzic wczesniej i nie dac im szansy ;D zycze wam wszystkim tylko takich zmartwien w ciazy tak naprawde :)
 
reklama
To chyba właśnie zależy od tego czy ktoś jest podatny czy nie... miałam koleżanke której się robiły rozstępy na pupie i biodrach, dermatolog stwierdził, że od papierosów :o Moja mama mówi, że jej się rozstępy zrobily ale tylko takie jaśniutkie prawie białe i nie było z nimi problemu bo same na słońcu znikły, większy problem miała z nogami bo były nonstop napuchnięte od początku 8mies. Ciekawe jak tam moja koleżanka grudniówka ( dostałam info, że urodziła dziś w nocy przeslicznego chłopaczka :D ) wczoraj jeszcze nie miała żadnych rozstępów...
 
A możecie podać dokładniejsze dane tego cideńka FISSAN?
Ja na razie oliwki przeróżne i jak tylko często się da, bo swędzenie nie daje mi spokoju i całe ciałko musi być natłuszczone i nawilżone. A brzusio rośnie i chyba muszę zacząć coś stosowac na rozstępy.
 
No dobrze!
To może ja, bo sprzedawałam w koncu te" cudeńka". ;D
FISSAN jest rzeczywiście dobry, ale jeśli ktoś lubi tłuste, ciągnace się kremy. Ja sama używam GERBERA bo nie mam czasu czekać, żeby się wchłonęło a ten wchłania sie błyskiem. Wcześniej używałam oliwki ale jak skóra na brzuchu zaczęła sie napinać to musiałam zrezygnować bo nie wystarczała. Poza tym mam skłonność do rozstępów i muszę im zapobiegać. Inne kremy to PENATEN i chyba jakiś DAX ale nie znam go bo to jakaś nowość.
Krem przeciw bliznom CONTRACTUBEX to rzeczywiście fantastyczna sprawa! Tylko czemu taki drogi? (Pytanie retoryczne) Polski odpowiednik CEPAN dzala tak samo kosztuje mniej a jego jedyną wadą jest to że troche pachnie cebulą, bo oba oparte są na wyciągu z cebuli.
Magdalena25 niepokoi mnie to Twoje swędzenie. Powiedz lekarzowi, zrobi Ci próby wątrobowe, takie proste badanie krwi, żeby sprawdzić czy przypadkiem Twoja wątroba sie trochę nie buntuje. Moja juz zaczęła bo boli cały dzień a najgorzej wieczorem, ale tyle leków i zastrzyków co teraz dostaję to chyba odrobię za wszystkie czasy.
 
Też używałam Gerbera (ma taką konsystencje jak balsamik nawilżający przez co się świetnie wchłania), jeszcze wcześniej kupiłam Peanten czy jakoś tak, na próbe, ale totalna porażka, znaczy strasznie ciężko się go wsmarowywuje, także nie polecam. Obecnie używam Musteli ale strasznie droga, więc albo pod choinką znajde nową tubkę albo wracam do Gerbera. No i ta psikana oliwka grana jest po kąpieli :)
 
Z moim swędzeniem jest tak, że zaczęło się ono kilka dni po tym jak z kwasu foliowego przeszłam na Feminatal. Więc lekarz kazał mi wrócić do kwasu i rzeczywiscie swędzenie słabnie. Prawdopodobnie była to jakaś reakcja alergiczna. Za tydzień muszę spróbować wrócić do Feminatalu, jesli sytuacja ze swedzeniem się powtórzy to będę przyjmowała wszystkie koniecznie potrzebne witaminy osobno a nie w preparacie wielowitaminowym.
 
Magdalena25
FISSAN - krem przeciw rożstępom skóry przeznaczony jest do ochrony i pielęgnacjiskóry kobiet w czasie ciąży, połogu i karmienia, kuracji odchudzaących, dojrzewania, szybkiego wzrostu oraz gwałtownego przybierania na wadze.
rzeczywiście jest tłusty i cięzko sie wchłania ale chyba o to chodzi zeby skóra była cały czas nawilzana.
 
ja w pierwszej ciazy nie ialam rozstepow - chovc niczym specjalnym sie nie smarowalam;
teraz uzywam (nieregularnie :) ) oliwke kupiona w rossmanie - calkiem fajna ale tlusta jak to oliwka;
moze tez zakupie gerbera jak tak zachwlacie ?
 
No i stało się :( Mimo smarowania, masowania i hartowania skóry zimnymi i ciepłymi prysznicami upolowałam dziś na dole brzucha coś co wygląda mi na rozstępy :( Buuuu... A JA NIE CHCĘ!!!
 
reklama
Umnie brzusio narazie bez rozstępów zobaczymy może i w tej ciąży się przed nimi uchronię
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry