reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy warto kupowąć oryginalne ubranka?

Wlasnie- co uznawac za orginalne? Kazdy ma swoje zdanie. Osobiscie za orginalne ciuchy uwazam takiejak: nike , puma itp a ciuchy z next, h&m to dla mnie poprostu ciuchy z normalnego sklepu tylko o troszke wyzszej cenie bo maja inna jakosc. Bo czy na metce jest napisane np next to tylko nazwa sklepu. Jest wiele marek ciuchow i jakby patrzec na to ze one sa orginalne to koncu jakie ciuchy nie sa? chyba jedynie szyte przez krawcowa.

Racja jest taka ze kazdy kupuje na co go stac i co tam chce. Ale wazny jest gatunek ciuchow bo co z tego ze kupi sie na "rynku" jak po praniu juz nie ma nitek.
Spodnie np. z lepszych sklepow maja wlasnie te gumki czy sa o wiele lepszej jakosci wiec na dluzej starcza i sie szybko nie zepsuja.
 
reklama
Otóż to - ciuch ma przede wszystkim dużo wytrzymać. Wiadomo - dzieciaczki biegają, przewracają się, szorują rękawkami po wszystkim itd. a ja wolę, żebym po jednym noszeniu nie musiała cerować dziur. Zdecydowanie jakość przede wszystkim.
 
Otóż to - ciuch ma przede wszystkim dużo wytrzymać. Wiadomo - dzieciaczki biegają, przewracają się, szorują rękawkami po wszystkim itd. a ja wolę, żebym po jednym noszeniu nie musiała cerować dziur. Zdecydowanie jakość przede wszystkim.

Dokładnie. Można przecież kupić coś oryginalnego z lumpeksu - często w idealnym stanie, ceny przystępne.
 
Warto kupować markowe ciuszki, bo często są one dobre gatunkowo i po 1 praniu nie wyglądają jak ścierka ;) Ja polecam GAP, Gymboree itd
 
Co do ubranek w ogóle nie uwazam ze trzeba kupowac oryginalne.. Moj mały od urodzenia mial tylko beste plus. Chyba ze rodzina kupila zwykla marke np: z Pepko sama czasmi jak znajde fajne body to tam kupuje nie widze zbyt duzej roznicy... To chyba ktos sie musi na tym znac aby to rozróżnić moja sisotra dotykajac Besty i zwyklego ubranka powiedziala ze czuc jakosciowo ze besta jest ok. Ja tam nic nie czulam.. Nigdy nie mialam pociągu do oryginalnych rzeczy.. co innego buty itp....
 
kupuje markowe ubranka na wyprzedarzach, jedyne marki jakie lubie to h&m oraz frendz. moja coreczka nie ma szafy pelnej ubranek z dobrymi metkami, ale zawsze ma cos, by zalozyc na wyjscie do rodziny, przyjaciol lub poprostu do lekarza... moze zabrzmi to banalnie, ale kiedys gdy bylam na 'przegladzie' malej, zalozylam jej poprostu biale spioszki i bylo mi dziwnie nieswojo gdy inne mamy spogladaly na moja kruszynke takim dziwnym wzrokiem. juz nie wspomne ze ich malenstwa byly ubrane w sliczne, nowe prawdopodobnie drogie ubranka... niby nie ma to znaczenia a jednak czuje sie lepiej gdy wiem, ze meliska tez fajnie wyglada.
i co do marek to mysle, ze nie chodzi o to ile wydalas na ciuszki. rzeczy z h&mu oraz frendz maja to do siebie, ze sa ladne, trwale i maja ten charakterystyczny styl, ktory mowi sam za siebie, ze sa dobrej jakosci i nie sa z nizszej polki :).
 
Moim zdaniem nie warto, Warto kupować dobre buty dziecku, bo to gwarancja zdrowych stópek i kręgosłupa, ale ciuchy? Szkoda pieniędzy!
 
reklama
Mi trudno byłoby nie kupować wcale dziecku nowych rzeczy, ale sporo z nich (głównie te, z których szybko się wyrasta, więc nie zdążyły się zniszczyć) jest po starszym rodzeństwie, bądź od osób z rodziny po ich dzieciach. Jeżeli nie mamy nieograniczonego budżetu to nie ma co wydawać wszystkiego na nowe ciuchy.
 
Do góry