reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wykorzystać urlop płatny

Natalianatalia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
1 281
Pracuje na umowę o prace na czas nieokreślony już pare lat jestem w 6 ryg ciazy pierwszy raz i dobrze się czuje . W pracy nie dźwigam jedyne co to przewożenia kilka razy paleciakiem metalowe komponenty i pracuje w hałasie przy maszynach. Mam 15 dni urlopu za rok 22 do wykorzystania , a od stycznia wskoczą mi kolejne 26 dni. Chciałabym iść na zwolnienie dopiero jak będzie coś już widać bo w pracy jest tak ciepło ze na krótkim rękawku choDzimy wszyscy . Teraz mam dylemat bo chciałabym wykorzystać urlop z tego roku i może polowe za przyszły zanim pójdę na zwolnienie . Tak żebym nie była stratna to będzie ponad miesiąc urlopu , a miałabym dodatek za ten urlop przez co wyszłaby mi wyższa średnia do chorobowego. Czy któraś miła podobna sytuacje jak to zalatwilyscie? Dodam ze w pracy na pewno nikt nie będzie mi robił z niczego problemu i każda moja prośba raczej będzie pozytywnie rozpatrzona.
 
reklama
Zaległy urlop będziesz mogła wykorzystać po macierzyńskim.
Co do średniej - to niestety nie pomogę, bo nie wiem o ile Ci podniesie to średnią 🤷‍♀️

Dodatkowo - należy pamiętać, że to dopiero pierwszy trymestr i wszystko może się zdarzyć.
 
Nie wiem czy urlop podniesie Ci wypłatę chorobowego, bo oni biorą z 12 miesięcy wstecz wynagrodzenie wliczając w to wszystko. Ale kompletnie nie wiem jak oni to wyliczają.
Od Ciebie zależy kiedy pójdziesz na urlop. Możesz wykorzystać go przed świętami i po świętach. A jeśli będziesz się źle czuła to zawsze możesz przejść na zwolnienie.
 
Nie wiem czy urlop podniesie Ci wypłatę chorobowego, bo oni biorą z 12 miesięcy wstecz wynagrodzenie wliczając w to wszystko. Ale kompletnie nie wiem jak oni to wyliczają.
Od Ciebie zależy kiedy pójdziesz na urlop. Możesz wykorzystać go przed świętami i po świętach. A jeśli będziesz się źle czuła to zawsze możesz przejść na zwolnienie.
Ok 50 złoty dodatkowo dostanę za każdy dzień urlopu
 
Zaległy urlop będziesz mogła wykorzystać po macierzyńskim.
Co do średniej - to niestety nie pomogę, bo nie wiem o ile Ci podniesie to średnią 🤷‍♀️

Dodatkowo - należy pamiętać, że to dopiero pierwszy trymestr i wszystko może się zdarzyć.
Wlasnie znajoma przyszła z macierzyńskiego do pracy i mówi ze tylko 26 dni ma bo nie można było tego chomikowac dlatego pytam może trzeba to wybrać przed macierzynskiem
 
A dlaczego chcesz wykorzystać urlop już za kolejny rok? Możesz po macierzyńskim. Wtedy chyba bardziej się przyda. Poza tym to lekarz decyduje czy pójdziesz na chorobowe a nie Ty.
 
Ok 50 złoty dodatkowo dostanę za każdy dzień urlopu
Ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobiła jak piszesz. Ale uważam, że średnio się to opłaca.
Jeśli dostaniesz nawet w danym miesiącu te dodatkowe 1000 zł, które wlicza się do średniej (tego nie potwierdzę bo nie znam dokładnie zasad przyznawania tego dodatku) to tak naprawdę zwiększy Ci to zasiłek chorobowy/macierzyński o jakieś 80 zł. Na Twoim miejscu wolałbym zostawić sobie urlop i wziąć go po macierzyńskim żeby później wrócić do pracy. Albo jeśli wrócisz od razu po roku, a dziecko pójdzie do żłobka to będziesz miała zapas urlopu na czas chorób w żłobku, żeby nie musieć brać L4 na dziecko.
 
reklama
A dlaczego chcesz wykorzystać urlop już za kolejny rok? Możesz po macierzyńskim. Wtedy chyba bardziej się przyda. Poza tym to lekarz decyduje czy pójdziesz na chorobowe a nie Ty.
Żebym nie była stratna i żeby mi troszkę średnia podniosło dodatek za każdy dzień urlopu te 50 zł za 13 dni za rok 22 dostanę 650zl a przez rok macierzyńskiego kolejne 26
 
Do góry