reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dawka witaminy D

Sylvia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2021
Postów
188
Witam. Bylam z dzieckiem na badaniu bioderek, lekarz powiedział że wszystko dobrze biodra są zdrowie ( moje dziecko ma niecałe 3 miesiące) ale ze witaminę D z dawki 4000 mam zwiększyć na 8000. W internecie czytam że dawka 4000 jest odpowiednia . Nie do końca ufam temu lekarzowi trochę mnie zraził radą z pierwszej wizyty że dziecko ma 20 godzin w ciągu doby spać na brzuchu co uznałam że niebezpieczne dla dziecka gdyż bardzo bałam się śmierci łóżeczkowej a jeszcze wychodząc ze szpitala pediatra ostrzegał żeby nie zostawiać dziecka na brzuchu do spania. Stąd też moje wątpliwości czy te kolejne rady są równie mądre. Proszę o jakąś radę
 
reklama
400 j tak moj błąd:D kwestia tego że lekarz od bioderek zalecił 800 dziecko ma niecałe 3 miesiące dodam że urodziło się z wagą 3360 nie ma niedowagi nie jest otyłe nie jest wcześniakiem. Czytam i wydaję mi się że to za duża dawka,... Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
 
Jeśli lekarz zaleca zwiększenie dawki wit d3, to wtedy też często wypisuje lek na receptę o nazwie devikap. Moje dzieci brały 800j. Do roku od 3 miesiąca. Wszystko jednak pod kontrolą lekarza pediatry.
 
No tak, tylko co ma ortopeda dzieciecy do ilości witaminy D
A witamina D nie wypływa na rozwój kości? I ortopeda nie jest od kości?

Mi pediatra w lecie zalecała w ogóle nie dawać 🤷‍♀️ dzieci mam duże, podaję 500 j. Ale faktycznie ostatnio przy tym słońcu nie dawałam, dużo byliśmy na dworze.
 
Chyba musisz szukac informacji u specjalistów. My calkowicie zrezygnowaliśmy z witaminy d jak syn mial kilka miesięcy.
 
Wybacz, masz chyba racje 🤣


Ja też zrezygnowałam, bo naczytalam się, że jej przedawkowanie ma gorsze skutki niż niedobór.
Ja zagłębiając sie w temat zrezygnowałam z wit d, za to zaczelam suplementowac wit c, kwasy omega dha, wszystkie witaminy z grupy b, i żelazo. Tzn syn zaczal przyjmować. Ale to tez wynika z lego "dolegliwości", chociaz od strony medycznej jest zupelnie zdrowym dzieckiem :) Wszystko konsultowane z lekarzami.

Witaminę D mozna przedawkować, nie jest wydalana z moczem z organizmu. Ale akurat nie tym sie kierowalam odstawiając D.

Tak czy inaczej nie widzę potrzeby suplementowac D tym bardziej latem.
 
Ja zagłębiając sie w temat zrezygnowałam z wit d, za to zaczelam suplementowac wit c, kwasy omega dha, wszystkie witaminy z grupy b, i żelazo. Tzn syn zaczal przyjmować. Ale to tez wynika z lego "dolegliwości", chociaz od strony medycznej jest zupelnie zdrowym dzieckiem :) Wszystko konsultowane z lekarzami.
Niedawno czytałam opis badania przeprowadzonego na bardzo dużej grupie ludzi w różnym wieku, odnośnie przyjmowwnia suplementów. I to, czy ktoś przyjmował witaminy, czy nie, nie miało większego znaczenia przy zdrowych ludziach o w miarę zbilansowanej diecie.
 
Niedawno czytałam opis badania przeprowadzonego na bardzo dużej grupie ludzi w różnym wieku, odnośnie przyjmowwnia suplementów. I to, czy ktoś przyjmował witaminy, czy nie, nie miało większego znaczenia przy zdrowych ludziach o w miarę zbilansowanej diecie.
Co innego jeśli dziecko jest alergikiem, i nie przyjmuje wielu produktów 😉

Albo ma nadwrażliwy układ nerwowy, tka jak w naszym przypadku.
 
reklama
Chyba musisz szukac informacji u specjalistów. My calkowicie zrezygnowaliśmy z witaminy d jak syn mial kilka miesięcy.
czy możesz napisać z jakich powodów ? z góry dziękuje. słyszałam ze witamina d wpływała negatywnie na przykład na brzuszek , czy u was było tak samo ?
 
Do góry