reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Delikatne krwawienie w 10 tygodniu

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Dzień dobry dziewczynki. Mam pytanie. W trakcie stosunku pojawiła się krew. Nie była to duża ilość tylko taka krew z wydzielina . Jestem w 10 tygodniu ciąży . Wizytę mam za 2 tygodnie. Czy któraś z was tak miała ? Nie wiem czy w dobie koronawirusa mam pójść do szpitala ..
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, proszę, uspokójcie się. Mamy trudne, nerwowe, stresogenne czasy, niepotrzebnie dodatkowo się nakręcamy. Fakt, jednorazowe plamienie nie powinno (choć wiele z Was pewnie wie, że nie jest to reguła) wzbudzać dużego niepokoju, ale na pewno jest rzeczą, którą należy obserwować. Odradzałabym wizytę na IP, zważywszy na zagrożenie epidemiologiczne, a konsultacja on-line czy telefoniczna z lekarzem może być dla naszego spokoju na wagę złota. Sprawa się wyjaśniła, wystarczy nerwów.
Może podczas stosunku pękło jakies naczynko lub to po prostu otarcie. W ciąży wszystko dużo mocniej ukrwione. Poczekaj trochę, jeżeli nic sie nie będzie działo to nie ma potrzeby wizyty w szpitalu. Jeżeli będzie się nasilać to IP. A teraz może zrezygnujcie na jakiś czas z seksu.
 
Może podczas stosunku pękło jakies naczynko lub to po prostu otarcie. W ciąży wszystko dużo mocniej ukrwione. Poczekaj trochę, jeżeli nic sie nie będzie działo to nie ma potrzeby wizyty w szpitalu. Jeżeli będzie się nasilać to IP. A teraz może zrezygnujcie na jakiś czas z seksu.
Dziękuje za radę . Ściskam ☺️
 
Dzień dobry dziewczynki. Mam pytanie. W trakcie stosunku pojawiła się krew. Nie była to duża ilość tylko taka krew z wydzielina . Jestem w 10 tygodniu ciąży . Wizytę mam za 2 tygodnie. Czy któraś z was tak miała ? Nie wiem czy w dobie koronawirusa mam pójść do szpitala ..
Jeśli faktycznie pojawiło się w trakcie stosunku lub po nim, to najczęściej jest to spowodowane pękniętym naczynkiem krwionośnym, przy stosunku krwawi również nadżerka. Mimo wszystko obserwuj sprawę, ja w 11 tygodniu trafiłam do szpitala z plamieniem i musiałam niestety w nim zostać na chwilę.
 
Jeśli faktycznie pojawiło się w trakcie stosunku lub po nim, to najczęściej jest to spowodowane pękniętym naczynkiem krwionośnym, przy stosunku krwawi również nadżerka. Mimo wszystko obserwuj sprawę, ja w 11 tygodniu trafiłam do szpitala z plamieniem i musiałam niestety w nim zostać na chwilę.
Zawsze lepiej sprawdzić. U mnie też pojawiło się plamienie po stosunku, dosłownie kropelka, dzień później u lekarza okazało się, że niestety ciąża obumarła.. Dlatego radzę żeby jednak sprawdzić... Pewnie to nic takiego, ale po co się zamartwiać.
 
Zawsze lepiej sprawdzić. U mnie też pojawiło się plamienie po stosunku, dosłownie kropelka, dzień później u lekarza okazało się, że niestety ciąża obumarła.. Dlatego radzę żeby jednak sprawdzić... Pewnie to nic takiego, ale po co się zamartwiać.
Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Jestem dokładnie tego samego zdania. Miałam plamienia od początku ciąży, ale takie bardzo skąpe i przy podcieraniu, zawsze koloru kawa z mlekiem. Byłam w 11+1 i zaczęłam plamić o 16, czekałam czy przejdzie ale kiedy do 20 nie przeszło, pojechałam do szpitala. Uspokoili mnie, że na USG jest wszystko dobrze, ale z powodu bardzo wysokiego ciśnienia zostałam w szpitalu, a w karcie wpisano „poronienie zagrażające”. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym nie pojechała do szpitala i coś by się stało.
 
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi . U mnie pierwszy raz pojawilo się krwawienie w takich okolicznościach . Nigdy nie występowało. Skontaktowałam się z lekarzem czekam na odpowiedz . Mam nadzieje, ze nie sprawdzi się czarny scenariusz .
 
reklama
Popieram dziewczyny 👍🏻 szpital albo kontakt z lekarzem prowadzącym. Ja zaczęłam plamic w 11 tc, okazało się, że mam nisko ułożona kosmowke i dostałam nakaz leżenia i zażywania leków rozkurczowych + duphatson. Lepiej sprawdzić, żeby mieć spokojna głowę 👍🏻
Trzymam kciuki ❤️
 
reklama
Do góry