reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta proteinowa~

reklama
Czarna...bo piszesz, że wyszczuplałaś 10kg w ciagu 6 m-cy...ja mam tak rozpisaną dietę i do tego od przyszłego tygodnia trening , że mam nadzieje, że 15kg w ciągu 3 m-cy jest realne?? Jak myślisz....:confused::dry:
 
Myślę, że jest realne, bo przy diecie wysokobiałkowej zmienia się metabolizm organizmu diametralnie. Tylko teraz pytanie czy warto w takim tempie to robić... im krótszy czas diety i większa liczba kilogramów tym większe obciążenie organizmu (również skóry która niestety straci przy odchudzaniu w tak krótkim czasie elastyczność), a szczególnie obciążenie wątroby!! niestety przemiana aminokwasów mocno nadwyręża ten organ. Może warto się zastanowić nad troche dłuższym okresem trwania diety a troszke lżej potraktować nasz organizm. po pierwsze wtedy odchudzanie jest duuzo przyjemniejsze, bo organizm ma więcej czasu na przestawienie się, po drugie mniejsze prawdopodobieństwo wystapienia efektu jojo (nawet jesli potem wprowadza się normalne produkty typu tłuszcze i węglowodany). No i oczywiście ważny jest ruch... żeby ciało nie "sflaczało". Warto wykorzystać wysoką podaż białka na budowę tkanki mięśniowej. Może dlatego u mnei było 10 kilogramów w pół roku, ale ciałko miałam jędrne i nie telepało mi się wszystko jak galareta po diecie odchudzającej bo jednak ćwiczyłam zeszłam z rozmiaru 40 do 36. Więc róznica w gabarytach była ogromna. Wiec może na wadze było by więcej na minusie gdyby nie to ze dobiłam masę mięśniową i wyglądałam o niebo lepiej niż po jakiejkolwiek innej diecie .
 
I oczywiście efekty diety zależą od organizmu. Jeśli masz dobrą przemianę materii to pójdzie Ci to szybciej.

A co do diety to uważam, że jest to jedna z najbezpieczniejszych diet jakie można stosować. Oczywiście ze po jakims czasie trzeba dac odpoczac wątrobie, ale jesli ktoś się juz przyzwyczai tak jeść, w miare beztłuszczowo i nie oszukujmy się zdrowo, bo ta dieta to nie tylko białko a także ogromne ilości warzyw to bedzie zawsze uważał na to co je i bedzie komponował posiłki zgodnie ze swoim rytmem metabolizmu. Jak człowiek wejdzie w rytm doskonale wie ile weglowodanów można wprowadzić w diete i tłuszczy i co jeśc zeby się dobrze czuć, mieć energie i utrzymywać wagę.
 
Właśnie...to prawda, ta dieta uczy mądrze komponowac posiłki i z tego jestem najbardziej zadowolona :-) Nawet teraz idąc do restauracji wiem na co mogę sobie pozwolic a na co nie i jestem z sibie dumna...nie pochłaniając po drodze żadych fast foodów...zmalała mi tez ochota na słodycze. Jedynym moim grzechem dotychczas to poranna kawa bez cukru, ciasteczko zbożowe do niej i małe piwko co jakiś czas wieczorem 0,33 - uważam , że lepiej pozowlic sobie czasami na jakieś szaleństwo niż potem rzucic się na jedzenie i po diecie :baffled: Za każdym razem jednak dokąłdam sobie 30 min spaceru dłużej by jednak spalic więcej kalorii. Od przyszłego tygodnia zaczynam ćwiczenia.
 
czy któraś z Was kobietki stosowała tą dietkę???
Dieta proteinowa (protal)
rożne opinie (jak o każdej z diet) ale najlepsze są te od osób które na własnym przykładzie mogą coś powiedzieć a nie "słyszałam ze..."

hmmm zastanawiam się nad nią!!
 
hej :)
jestem na tej diecie już 7 dzien i waga pokazuje 4 kg mniej nie czuję głodu nie ,mam ochoty na słodkie, itp
Oczywiscie towarzyszył mi mały kryzys ale minął i już jest ok od juterka przechodze do II fazy i juz warzywka będe podjadac :)
Fajnie ze znalazł się taki watek
 
no ja też zaczęłam w środę :-)!dzisiaj się zważę bo jak zaczynałam to byłam przed@ i zazwyczaj moja waga wtedy jest troszkę inna niż na co dzień!
też zaczęłam podjadać warzywka!
generalnie przez pierwsze 3 dni myślałam ze nigdy głodu nie przytłumię!bo niby można dużo rzeczy jeść i w nieograniczonych ilościach to z drugiej strony ciągłe wrażenie nienasycenia:sorry2:..minęło na szczęście!!
chęć na pieczywo i na coś smażonego odeszła!co do słodkiego to walka moja było trudna z racji spodziewanej@..ale pokonałam wielki głód:-D:-D!
nawet zaczęłam pic gorzką kawke...co też sprawiło mi nielada trud!
widzę po sobie zminę w wygadzie brzuszka i generalnie czuje się ok!!
ja nie zaczęłam tej diety z racji wielkiego odchudzania bo chcę zrzucić zaledwie 3 kg a i przy okazji troche oczyscić organizm!!
pozwodzenia
 
reklama
hej ja byłam na tej diecie jednak nie wytrzymałam dłuzej niz tydzien ale efekt był piorunujacy w 7 dni straciłam 4 kg i równie szybko je nadrobiłam z nawiązką. Ta dieta jest naprawde dobra ale dla osób które maja silną wole i nie nudzi je monotonia ( choć można rożne przepisy brać i wymieniać). Tak czy inaczej trzymam kciuki
 

Podobne tematy

Do góry