reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobry termometr

sunajka897

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Lipiec 2009
Postów
2 537
Miasto
się biorą dzieci
Witam was drogie Mamy.
Czy któraś z was mogłaby podzielić się opiniami na temat termometrów?
Ja osobiście nie znalazłam idealnego.
W sierpniu zeszłego roku kupiłam termometr Baby Ono i szlak mnie trafia.
Normalna temperatura dla tego termometru to 35.4 stopni.
Jak mała ma gorączkę 39 stopni to on wskazuje 37 stopni.
Oddałam go do reklamacji a oni odpisali iż wszystko jest ok. Dziś go odebrałam i mierzę a on znów tak samo wskazuje.:wściekła/y:
Stąd moja prośba czy ktoś mógłby polecić naprawdę dobry sprawdzony elektroniczny termometr?
 
reklama
My posiadamy termometr do ucha Braun. I jak młody jest chory to korzystamy z dwóch- brauna i baby ono. Braun pokazuje 37stopni i już wiemy że trzeba odjąć te 4 kreski. Natomiast tak średnio go polecam, dlatego że jak syn miał około 1,5-2 lat nie dawał sobie za żadne skarby włożyć go do ucha.
 
Ja rownież mam Brauna do ucha i baaardzo polecam! Wygodny i szybko mierzy temperaturę. Z tym ze trzeba "sie go nauczyć" :) trzeba odpowiednio wkładać końcówkę do uszka. Bo jak sie włoży za mocno to temp jest wyższa, i zazwyczaj różna w dwóch uszach. Na początku sie na niego wkurzalam ale jak sie nauczyłam go obsługiwać to dla mnie jest niezastąpiony.
 
Ja na poczatku używałam termometru do ucha, jak chciałam zweryfikować temperaturę to sprawdzałam zwykłym, ale rozbieżności zbyt dużej nie było co najwyżej 0,2-0,3 stopnia. Wszystko zależało od tego do którego miejsca w uszku udalo sie ten termometr przystawić.

Co do temperatury 35,4 sprawdź jeśli możesz zwykłym termometrem. Ja mam genetycznie wpisana temperaturę 35,8 i przy niej czuje sie najlepiej, tak samo ma mój syn i moja mama. Natomiast przy temperaturze 36,6 syn zaczyna miec reakcje jak przy temperaturze 37 z kawałkiem, ja z resztą podobnie mam:sorry2:, a ja ostatnio przy 36,8 mialam dreszcze i czułam sie jakbym miała Bóg wie jaką gorączkę:sorry2:
 
reklama
Bardzo dobra opcja w przypadku dziecka to termometr Fast Temp, który działa bezdotykowo, można będzie szybko dokonać pomiaru, dodatkowo pomiar bardzo dokładny. Sprzęt jest prosty w obsłudze, na pewno będziecie zadowoleni.
 
Do góry