reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwie widoczne kreski na teście, a po 2 tyg bardzo blade?

Dołączył(a)
19 Styczeń 2018
Postów
3
Witajcie.

Czy ktoś miał podobną sytuację? W pierwszy dzień świąt zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Na teście wyszły dwie bardzo widoczne kreski, następnego dnia również. Byłam u gin, ciąża potwierdzona niecały 5 tydzień. Po ok tygodniu piersi przestawaly boleć mnie , codziennie coraz mniej odczuwalam bol. Po 2.5 tygodniach od wizyty zrobiłam 3 testy ciążowe, druga kreska która na początku byla bardzo widoczna teraz zmieniła się w bardzo bladą. Co to może oznaczać? Wizyte mam w czwartek. Piersi bolą mnie już bardzo mało lecz nabrzmiale sa nadal. Nie krwawie.Pozdrawiam N.
 
reklama
Robienie testów aptecznych jest w tej chwili całkowicie bez sensu i nie mówi nic. Jedyne co może powiedzieć teraz coś o rozwoju ciąży to bhcg z krwi (sprawdzanie prawidłowości przyrostu) oraz usg. Nie stresuj się na razie i czekaj na wizytę z usg lub zrób bhcg z odstępie 48 lub 72h i sprawdź przyrost.
 
Ostatnia edycja:
Robienie testów aptecznych jest w tej chwili całkowicie bez sensu i nie mówi nic. Jedyne co może powiedzieć teraz coś o rozwoju ciąży to bhcg z krwi (sprawdzanie prawidłowości przyrostu) oraz usg. Nie stresuj się na razie i czekaj na wizytę z usg lub zrób bhcg z odstępie 48 lub 72h i sprawdź przyrost.
Ale jest też coś takiego jak kobieca intuicja. I nie godzę się z tym, że w tym momencie testy nie mówią nic. Może się tak zdarzyć, że niestety ciąża przestała się rozwijać i poronisz. Hcg tez już nie proponuję robić skoro ciąża została zobrazowana na usg. Tylko to badanie będzie teraz w stanie powiedzieć co się dzieje.
 
Dzwon rano do lekarza i zmęcz go, żeby jak najszybciej Cię przyjął. Po którymś tygodniu ponoć beta nie jest miarodajna (więc test również), więc warto upewnić się, że wszystko jest w porządku. Trzymam kciuki, żeby tak było.

Napisane na VTR-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzwon rano do lekarza i zmęcz go, żeby jak najszybciej Cię przyjął. Po którymś tygodniu ponoć beta nie jest miarodajna (więc test również), więc warto upewnić się, że wszystko jest w porządku. Trzymam kciuki, żeby tak było.

Napisane na VTR-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Beta nie przyrasta już w tak zastraszającym tempie, ale testy nie mają nic do tego. Gdy beta rośnie to test pokazuje mocne kreski. Gdy maleje kreski stają się jasne.
 
Beta spada dopiero w 13 tygodniu bo rośnie duzo do 13 wtedy osiaga swoje maximum i potem spada ale sie utrzymuje ..wiec dziwne ze te kreski ja slabe nagle... a tu dopiero 5 tydzien.
 
Zrob bete jutro.
I powtorz ja po 48 albo 72 godzinach.
Musi duzo rosnąć wtedy znaczy ze z ciaza ok.
A co do objawów to czasem tak jest ze jak ustapia to moze to cos byc nie tak , ale ja długo nie czułam sie jak w ciazy.
Mdłości mialam tylko tydzień po tyg jak reka odjal a piersi ani razu przez cala ciaze mnie nie zabolaly.
 
reklama
To tak propo tego, że "beta nie przyrasta już w tak zastraszającym tempie" - "Beta hCG w ciąży rośnie z dnia na dzień. Przyjmuje się, że wynik poniżej 5 mIU/ml oznacza, że kobieta nie jest w ciąży. Powyżej 5 mIU/ml - że z pewnością jest. W ciągu 72 godzin poziom hCG wzrasta o ponad 110 procent! Tak szybki wzrost utrzymuje się do 12. tygodnia ciąży. Od drugiego trymestru poziom beta hCGzaczyna opadać.Każde laboratorium ma inne normy beta hCG, zależne od urządzeń oraz odczynników, które są wykorzystywane przy wykonywaniu badania. Do wyników powinne być więc dołączone zakresy norm aktualne dla danego laboratorium.

Pomimo tych drobnych różnic przyjmuje się pewne normy ogólne. Jak kształtują się normybeta hCG w ciąży?

Normy beta hCG dla tygodni ciąży, licząc tygodnie od ostatniej miesiączki:

  • 3. tydzień 5 - 50 mIU/ml
  • 4. tydzień 5 - 426 mIU/ml
  • 5. tydzień 18 - 7,340 mIU/ml
  • 6. tydzień 1,080 - 56,500 mIU/ml
  • 7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml
  • 9. - 12. tydzień 25,700 - 288,000 mIU/ml
  • 13. - 16. tydzień 13,300 - 254,000 mIU/ml
  • 17. - 24. tydzień 4,060 - 165,400 mIU/ml
  • 25. - 40. tydzień 3,640 - 117,000 mIU/ml"
Sorry, ale określanie stanu ciąży na podstawie intuicji i testów sikanych to trochę niedorzeczne. Owszem kreski na teście nie powinny się robić jaśniejsze, ale nie wiadomo czy to te same testy, o jakiej porze dnia autorka je robiła, ile czasu minęło od ostatniego oddania moczu i ile wypiła płynów. To wszystko może zmienić kolor kreski. Ustąpienie objawów ciążowych też może oznaczać kłopoty, ale tego nie da się stwierdzić bez lekarza czy badania bhcg. To już 7,5 tygodnia - tu potrzeba lekarza i dobrego usg i wszystko będzie jasne. Nie stresuj się na razie i nie myśl o najgorszym! Stres nie jest wskazany! Życzę Ci, żeby wszystko było Ok! Powodzenia!
 
Do góry