reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci z Autyzmem

jessica230198

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
58
Witam, chciałam się zapytać czy są tu mamy które mają dzieci z Autyzmem, ja mam 5 latka z lekkim Autyzmem i mam obawy co do drugiego dziecka jestem w 6 miesiącu ciąży, czy któraś z was była w takiej sytuacji? dodam że przed ciążą miałam świadomość tego że kolejne dziecko także może być Autystyczne i świadomie się na to zdecydowałam jednak chciałam się poradzić jak to było u innych mam.
 
reklama
Witaj. Mam 5-latke z autyzmem i padaczka. Ryzyko autyzmu u rodzeństwa jest dużo wyższe, jeśli jedno dziecko już ma autyzm. My staramy się o drugie.
Znam dużo rodzeństw, gdzie oboje dzieci mają autyzm albo autyzm i niepełnosprawność intelektualna. Albo jedno ma autyzm, drugie Aspergera, a trzecie zdrowe... Znam też bliźniaków z autyzmem. Ale znam też rodzeństwa, gdzie jedno dziecko ma autyzm, a drugie nie i jest zdrowe. 🤷🏼‍♀️
To loteria. Ryzyko jest większe i dobrze, że jesteście tego świadomi. I tyle. A czy będziecie mieć pecha czy szczęście, to nikt Ci tu nie odpowie. To, że Kowalska urodziła drugie i też miało autyzm nie znaczy, że Twoje też będzie mieć. Albo jak Nowak drugie się urodziło i autyzmu nie ma, to też Twojego dziecka przed autyzmem nie uchroni.
Ryzyko jest, jest większe. Teraz wszystko zależy od tego, jak wylosowały się geny. :)
 
Mam Synka z padaczką i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale w sytuacji podobnej do Twojej nie byłam, ponieważ Młody pojawił się jako drugi i ze względu na jego niepełnosprawność nie ma u nas mowy o kolejnym dziecku.
Starsza Córa zdrowa.
 
Cześć Dziewczyny 😚 wracam do Was z ponowna prośba o rade. U mojego 2,5 rocznego syna stwierdzili zaburzenia o szerokim spektrum autyzmu. Jesteśmy na etapie wyrabiania opinii WWR aby rozpocząć terapię z logopeda bo zaburzenie mowy u niego jest bardzo zaawansowane. Jesteśmy po wizycie u neurologa, ma nam dać skierowania na dalsze badania żeby zdiagnozować konkretny rodzaj zaburzenia autystycznego z jakim mamy do czynienia. Czy macie dla mnie jakieś rady? Wiem że nie mogę się załamywać ale ciężko mi sobie to wszystko ułożyć w głowie 😞
 
Cześć Dziewczyny 😚 wracam do Was z ponowna prośba o rade. U mojego 2,5 rocznego syna stwierdzili zaburzenia o szerokim spektrum autyzmu. Jesteśmy na etapie wyrabiania opinii WWR aby rozpocząć terapię z logopeda bo zaburzenie mowy u niego jest bardzo zaawansowane. Jesteśmy po wizycie u neurologa, ma nam dać skierowania na dalsze badania żeby zdiagnozować konkretny rodzaj zaburzenia autystycznego z jakim mamy do czynienia. Czy macie dla mnie jakieś rady? Wiem że nie mogę się załamywać ale ciężko mi sobie to wszystko ułożyć w głowie 😞
wiem przez co przechodzisz, powiem ci tyle żeby się nie poddawać i nie ma rzeczy niemożliwych u mojego syna syna stwierdzono Autyzm i powiedzieli że tak szybko nie będzie mówił jednak przez to że jestem uparta z natury mój syn zaczął mówić po 4 miesiącach i wyszło że ma lekki zaburzenia Autystyczne, szukaj szukaj i szukaj gdzieś jest przyczyna może w jelitach, albo w układzie immunologicznym, u nas to były jelita i pasożyty, polecam serdecznie dr Cubala chętnie się dzieli wiedzą na instagramie, u nas się sprawdziło i jest dużo lepiej i życzę wam żeby też się poprawiło.
 
Polecam także na instagramie mamę która wyrwała swoje dziecko z Autyzmu i się dzieli doświadczeniami,
Autyzm_sie_leczy_nobadmum73.
 
A powiedzcie mi jak mam sobie radzić z napadami histerii u małego? Wścieka się o byle co, wydziera tak że bębenki w uszach pękają. Sąsiedzi to pewnie myślą że się go maltretuje. Wystarczy że zabawkę mu przestawie albo chce mu pokazać że coś można zrobić inaczej i jest ryk. Zupełnie nie wiem jak sobie radzić w takich sytuacjach 😱
 
reklama
wiem przez co przechodzisz, powiem ci tyle żeby się nie poddawać i nie ma rzeczy niemożliwych u mojego syna syna stwierdzono Autyzm i powiedzieli że tak szybko nie będzie mówił jednak przez to że jestem uparta z natury mój syn zaczął mówić po 4 miesiącach i wyszło że ma lekki zaburzenia Autystyczne, szukaj szukaj i szukaj gdzieś jest przyczyna może w jelitach, albo w układzie immunologicznym, u nas to były jelita i pasożyty, polecam serdecznie dr Cubala chętnie się dzieli wiedzą na instagramie, u nas się sprawdziło i jest dużo lepiej i życzę wam żeby też się poprawiło.
Hej czy mogłabyś napisać więcej o waszej historii? Bardzo mnie ciekawi, ponieważ mam problem z moim prawie 2,5letnim synem w zakresie mowy..
 
Do góry