reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwnie wysoka beta, co byście zrobiły?

Ingi94

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2020
Postów
32
Cześć dziewczyny,
Sama nie wiem już co myśleć. Ostatnia miesiączka w drugim tyg pazdziernika, 31 robiłam testy - pozytywne, lekarz potwierdził na usg obecność pęcherzyka w 4 tyg ciąży, przypisany duphaston (w poprzedniej ciąży miałam problemy, synek na 1.5roku) kolejna wizyta w 7 tyg ciąży - na usg widać zarodek, coś tam pulsuje ale lekarz nie umie określić czy to serduszko, generalnie wiek ciąży z usg jest spóźniony względem OM o tydzień, lekarz zaleca zbadać BetaHCG jeśli jestem niecierpliwa lub poczekać do kolejnej wizyty po 3 tyg (wypada 19.12). Zrobiłam betę jak wynika z OM w 8 tc, wyniki są takie:
2.12 112189 mlU/ml
4.12 115763 mlU/ml
Po konsultacji tel z lekarzem odstawienie duphaston i mam spokojnie czekać na rozwój sytuacji, organizm sam wie co robić, 12.12 wizyta.
Dodam że mój gin to fachura, lecze się u Niego hoho a miałam problemy ginekologiczne łącznie z operacja więc zna sytuację.
Co myślicie? Szczerze po tych wynikach bety zaczęłam godzić się z tym że się nie udało i czekać na krwawienie ale teraz sama już nie wiem czy może jednak zostawić cień nadziei że będzie ok?
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Sama nie wiem już co myśleć. Ostatnia miesiączka w drugim tyg pazdziernika, 31 robiłam testy - pozytywne, lekarz potwierdził na usg obecność pęcherzyka w 4 tyg ciąży, przypisany duphaston (w poprzedniej ciąży miałam problemy, synek na 1.5roku) kolejna wizyta w 7 tyg ciąży - na usg widać zarodek, coś tam pulsuje ale lekarz nie umie określić czy to serduszko, generalnie wiek ciąży z usg jest spóźniony względem OM o tydzień, lekarz zaleca zbadać BetaHCG jeśli jestem niecierpliwa lub poczekać do kolejnej wizyty po 3 tyg (wypada 19.12). Zrobiłam betę jak wynika z OM w 8 tc, wyniki są takie:
2.12 112189 mlU/ml
4.12 115763 mlU/ml
Po konsultacji tel z lekarzem odstawienie duphaston i mam spokojnie czekać na rozwój sytuacji, organizm sam wie co robić, 12.12 wizyta.
Dodam że mój gin to fachura, lecze się u Niego hoho a miałam problemy ginekologiczne łącznie z operacja więc zna sytuację.
Co myślicie? Szczerze po tych wynikach bety zaczęłam godzić się z tym że się nie udało i czekać na krwawienie ale teraz sama już nie wiem czy może jednak zostawić cień nadziei że będzie ok?
Wg internetu poziom beta hcg u Ciebie jest w normie dla Twojego tygodnia ciąży...
Prawidłowy poziom hCG w ciąży

3. tydzień - 5 - 50 mIU/ml,
4. tydzień - 5 - 426 mIU/ml,
5. tydzień - 18 - 7,340 mIU/ml,
6. tydzień - 1,080 - 56,500 mIU/ml,
7. - 8. tydzień - 7, 650 - 229,000 mIU/ml,
9. - 12. tydzień - 25,700 - 288,000 mIU/ml,
13. - 16. tydzień - 13,300 - 254,000 mIU/ml,
17. - 24. tydzień - 4,060 - 165,400 mIU/ml,
25. - 40. tydzień - 3,640 - 117,000 mIU/ml.
 
Przy takich wartościach beta już nie rośnie tak szybko ale rzeczywiście przyrost niewielki. Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać i nie badać już bety.
 
Szczerze mówiąc to przy takich wartościach już nie sprawdza się przyrostów.
Ja bym pewnie nie wytrzymała i umówiła się na USG do prywatnej kliniki, gdzie mają dobre USG.
 
Wg internetu poziom beta hcg u Ciebie jest w normie dla Twojego tygodnia ciąży...
Prawidłowy poziom hCG w ciąży

3. tydzień - 5 - 50 mIU/ml,
4. tydzień - 5 - 426 mIU/ml,
5. tydzień - 18 - 7,340 mIU/ml,
6. tydzień - 1,080 - 56,500 mIU/ml,
7. - 8. tydzień - 7, 650 - 229,000 mIU/ml,
9. - 12. tydzień - 25,700 - 288,000 mIU/ml,
13. - 16. tydzień - 13,300 - 254,000 mIU/ml,
17. - 24. tydzień - 4,060 - 165,400 mIU/ml,
25. - 40. tydzień - 3,640 - 117,000 mIU/ml
Wg internetu poziom beta hcg u Ciebie jest w normie dla Twojego tygodnia ciąży...
Prawidłowy poziom hCG w ciąży

3. tydzień - 5 - 50 mIU/ml,
4. tydzień - 5 - 426 mIU/ml,
5. tydzień - 18 - 7,340 mIU/ml,
6. tydzień - 1,080 - 56,500 mIU/ml,
7. - 8. tydzień - 7, 650 - 229,000 mIU/ml,
9. - 12. tydzień - 25,700 - 288,000 mIU/ml,
13. - 16. tydzień - 13,300 - 254,000 mIU/ml,
17. - 24. tydzień - 4,060 - 165,400 mIU/ml,
25. - 40. tydzień - 3,640 - 117,000 mIU/ml.

Szczerze mówiąc to przy takich wartościach już nie sprawdza się przyrostów.
Ja bym pewnie nie wytrzymała i umówiła się na USG do prywatnej kliniki, gdzie mają dobre USG.
Chodzę prywatnie do dr hab, ma sprzęt do prenatalnych więc ufam :) no nic muszę poczekać do sb
 
Ja bym mimo wszystko poszło do innego lekarza i do innej kliniki.
A że dr hab to chyba tylko gorzej - bo zamiast leczyć, siedzi w badaniach naukowych.

edit. Dla pocieszenia dodam - w 7tc ciąży wg OM trafiłam do szpitala z krwawieniem. Zrobili betę - wyniosła prawie 10000. Przy wypisie na USG wymiary mniejsze niż wynika z OM i brak akcji serca (wg OM był to przełom 7/8tc). Zalecono kontrolę u gina po 2 tygodniach. Oczywiście jak wyszłam poleciałam na betę: wynik >10000 - bo powyżej lab nie określa. I znowu nic nie wiedziałam. Do swojego gina poszłam tydzień po wypisie - i na USG pięknie bijące serduszko i wszystkie pomiary zgodne z OM.
 
Ostatnia edycja:
Moja ciąża też była tydzień młodsza na usg niż z om. Dopiero ok 12 tc się wyrównało.
Z doświadczenia Ci powiem że podchodziłam w ten sam sposób do mojego lekarza w pierwszej ciąży. Zna mnie od zawsze, przeszłam u niego operację, dobry lekarz, prywatnie, mega sprzęt. A tak spier**** sprawę i to nie jedną w mojej i nie tylko tej ciąży. Że aż patrzeć na niego nie mogę. Jak lekarz.czegos nie jest pewien, A.juz tym bardziej że coś pulsującego to.serduszko albo nie, to ja bym już dawno siedziała u innego lekarza.
Nie ufaj jednemu lekarzowi, skoro chodzisz prywatnie to skonsultuj się z kimś innym.
Ja bardzo zaufałam dopóki nie pojawiły się problemy. Z perspektywy czasu widzę jaki to był błąd.
 
Chodzę prywatnie do dr hab, ma sprzęt do prenatalnych więc ufam :) no nic muszę poczekać do sb

Tu nie chodzi o zaufanie, tylko o Twoje dziecko.
W drugiej ciąży latałam po różnych lekarzach, dla upewnienia, dla sprawdzenia, dla skontrolowania i Tobie też to radzę, nikt Ci nie każe "zdradzać" zaufanego lekarza, po prostu umów się gdzieś na USG potwierdzające ciążę, tyle.
 
Co to za lekarz, który każe odstawić lekarstwa i czekać na rozwój sytuacji. Przecież to niepoważne, przez takie zobaczymy co ma być masa kobiet traci dzieci...
Beta w takiej wartości już się stopuje, więc nie patrz na jej przyrost. Wrzuć może zdjęcie USG?
Ja lekarzem nie jestem, a widząc bijące serce widziałam, że to jest to. Mało który lekarz na tym etapie puszcza serduszko, ale chyba widzi co to jest..
Jak dla mnie powinnas sprawdzić u innego lekarza, skoro jest zarodek to jest ok, trzeba sprawdzić czy rośnie itp.

Ja byłam na prenatalnych u pana, który ma ten certyfikat i baran, bo ona zek go nie nazwa, zmierzyć dziecko o centymetr mniejsze, przez co całe badania prenatalne były do kosza. Także warto się zastanowić, a lekarz żadnej negatywnej opinii b
 
reklama
Tu nie chodzi o zaufanie, tylko o Twoje dziecko.
W drugiej ciąży latałam po różnych lekarzach, dla upewnienia, dla sprawdzenia, dla skontrolowania i Tobie też to radzę, nikt Ci nie każe "zdradzać" zaufanego lekarza, po prostu umów się gdzieś na USG potwierdzające ciążę, tyle.
Posłuchałam, poszłam, niestety ciąża obumarła.
Dziękuję za wszystkie komentarze dziewczyny!
Zdrówka dla nas wszystkich :)
 
Do góry