reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

entliczek pentliczek MISJA NOCNICZEK

zyrraffka

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
11 Październik 2009
Postów
4 343
Miasto
Kraina 44 Wysp
Niektóre z nas mają ten etap rozpoczęty, inne szukają jaki nocnik kupić.

Proszę podzielcie się dziewczyny swoimi doświadczeniami ze starszymi dzieciaczkami oraz pomysłami jak się zabrać za naukę nocniczkowania:rofl2:
 
reklama
tez chetnie poczytam :-)

U nas nocnik sluzy do przenoszenia klockow albo do jezdzenia nim po pokoju. Na sadzanie jest moim zdaniem za wczesnie ale kiedys trzeba bedzie zaczac :-)
 
ja jeszcze też chwilkę poczekam, wczorak próbowałam łukasza posadzić- uciekał gdzie pieprz rośnie:-D nie wiem kompletnie jak się za to zabrać ale wydaje mi się ze jeszcze moje dziecko nie jest na to gotowe
 
U nas nocnik stoi i Karolina wogóle uwagi na niego nie zwraca. Pierwszego dnia zrobił furorę zakładała go na głowę, mieszała w nim łyżką itd. a ostatnie dni przed naszym wyjazdem nawet na niego nie zerknęła.
Niestety usiąśc na niego nie chce.

Znalezione: Dziecko porady | Kiedy na nocniczek?
 
Chętnie poczytam, co doświadczone mamy mają do powiedzenia, bo właśnie nadchodzi czas, aby nauczyć małego :-)
 
My mamy nawet dwa nocniki (jeden dostaliśmy jako gratis). Jeden to takie krzesełko - świetnie nadaje się do zabawy :) Moja mama już zrobiła postep i nauczyła go, że wie gdzie misiu robi siusiu. W ubranku czasem da sie posadzić, ale jak tylko jest bez spodni, to za nic nie chce siąść. Chyba dopiero na wiosne zaczniemy go uczyc :/
 
reklama
My mamy nocki od dawna (Ignas dostał po swojej kuzynce, Maja sama go przyniosła jak juz nauczyla sie korzystać z toalety :))
i mały siedz na nim , tylko przeważnie musi miec blizko siebie sporo zabawek zeby się czymś zajać. Już dokładnie nie pamiętam ale chyba od ok. 4 miesięcy (jak już umiał sam siedzieć) Ignaś kupkę robi do nocnika (oczywiście sam nie woła tylko go sadzam) i już sporadycznie trafia do pieluszki. z siusianiem to często jest przy kupce i zawsze sadzam go po spaniu i też przeważnie zrobi. Nie wiem czy to za wczesnie czy nie ale mały ma twarde kupki i widzę że jak robi do nocnika to mu łatwiej.
 
Do góry