reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Espumisan dla dzieci

Malamonka1894

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam,
Moja mała skończyła 3 tygodnie i strasznie męczą ja kolki. Lekarz zalecił podawanie Espumisan 100 dla dzieci. Ale moje pytanie jak często mogę podawać? Jeden lekarz powiedział że 3x po 5 kropel dziennie a drugi, że 5 kropel do każdego karmienia.. Proszę o pomoc. Mała strasznie się męczy..

reklama

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam,
Moja mała skończyła 3 tygodnie i strasznie męczą ja kolki. Lekarz zalecił podawanie Espumisan 100 dla dzieci. Ale moje pytanie jak często mogę podawać? Jeden lekarz powiedział że 3x po 5 kropel dziennie a drugi, że 5 kropel do każdego karmienia.. Proszę o pomoc. Mała strasznie się męczy..
Dajesz tyle ile trzeba. Na ogół 3 razy dziennie wystarczy. To lek, który się nie wchłania. Możesz też podać delicol, bo duże gazy mogą świadczyć o problemach przyswajania mleka. Masuj dużo brzuszek i grzej, to też pomaga

AleAle27

Rozwiązania
0
BioGaja jest lepsza według mnie. Podawałam jak moja miała 3tygodnie

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Biogaja jest probiotykiem, delikol to enzymy trawiące mleko , Espumisan to sineticon substancja rozbijająca pęcherzyki powietrza na mniejsze dzięki czemu szybciej wychodzą i nie sprawiają takiego bólu. Jak widać to różne substancje i każda ma inne fzialanie. Wszystko zależy w czym lerzy problem, czyli przyczyną bólów brzuszka.
W ostatnich czasach jest moda na probiotyki, ale one nie zawsze robią dobrą robotę. Mogą prowadzić do przerostu flory bakteryjnej. Dobry gastrolog ich nie poleca.
BioGaja jest lepsza według mnie. Podawałam jak moja miała 3tygodnie

Maxime

Rozwiązania
1
Wiem że to mało pocieszające ale nic za bardzo nie pomoże, kolki trzeba przetrwać chyba że przyczyna jest inna, np nietolerancja laktozy czy alergia na białko mleka krowiego ale to już trzeba udać się do specjalisty bo lekarze lubia to często diagnozować bez odpowiednich badań. Tak naprawdę symetykon jest w całości wydalany więc czy dasz 5 kropli 3 razy dziennie czy więcej to nie przedawkujesz. Z domowych sposobów polecam termofor z pestek wiśni i robienie rowerka nóżkami. U mojej córki kolki trwały miesiąc ale do tej pory ma problemy z nadmierną ilością gazów. Generalnie pomoże tylko czas

Podobne tematy
Autor Tytuł Forum Odpowiedzi Data
A Espumisan 100, a kolki.. Potrzebuję porady 4
A Podawanie leku Espumisan Potrzebuję porady 4
K Mleko dla niemowląt i inne Potrzebuję porady 2
N Prezent dla teściów pomocy Potrzebuję porady 6
aniaslu Jak nauczyć maluszka mówić? Webinar dla rodziców. Już 2. grudnia. Zadaj pytanie. Temat tygodnia 5
A Praca zdalna przez internet dla każdej mamy :) 1-2h dziennie! Zarobki nawet 1000z dziennie Mamy będące w domu 0
Karol Skopowski Poszukuję mleka matki, pokarmu dla swojego dziecka Potrzebuję porady 10
M Żel intymny przyjazdy dla plemników Potrzebuję porady 1
Ewuuu Kosmetyki dla mam. Rozstępy - kremy/balsamy do biustu i ciała Zdrowa mama 0
emma73 Praca zdalna dla mamusiek :) Podzielę się z tobą. Miejsce wymiany. 3
89karola80 D3 i DHA dla maluszka :) Potrzebuję porady 6
Natalia Krolikowska Koleżanki i koledzy do zabawy dla miłego dwulatka - Żoliborz, Bielany Warszawa 0
M Zabawka/książka dla 9m dziecka Niemowlaki 2
M książeczka sensoryczna dla półroczniaka Rozwój i zabawy 3
K Imię dla chłopców, Szymon czy Franek?które byście wybrały?? Październikowe mamy 2020 22
S Steryd dla trzymiesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 26
L Zasiłek pielęgnacyjny dla alergika Potrzebuję porady 1
J Imię dla chłopca Ciąża, poród, połóg 41
DittavonTeese Wyprawka dla malucha Październikowe mamusie 2020 -priv 5
A GIGA ZESTAW dla niemowlaczka wózek, leżaczek-bujaczek, ubranka i wiele innych Ogłoszenia - Warszawa 0
M Ciąża "dla męża", jest mi ciężko Potrzebuję porady 130
N Fotelik dla noworodka Potrzebuję porady 9
aniaslu Tarcza antykryzysowa uderza w młode matki, tymczasem senat wprowadza podwyżki dla polityków Pytanie tygodnia 5
M Zajęcia dla kobiet w ciąży Kraków Przyszłe mamy 3
89karola80 Pomoc dla mojego synka - lekarze rozkładają ręce :( Potrzebuję porady 11
Jaska.JDM Zabawki dla maluszków - polecam Majowe mamusie 2020 66
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 71
Justi1234 Ginekolog lux med śląskie lub łódzkie dla osoby otylej Ciąża, poród, połóg 1
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Ochrona przeciwsłoneczna dla maluszka Potrzebuję porady 3
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
mydreammyfuturebaby Profertil- dla mężczyzny. Potrzebuję porady 1
aniaslu Imię dla dziecka i spór rodzinny Pytanie tygodnia 28
Nataśka Prezent ślubny dla Szefowej Pytanie tygodnia 8
M Wyprawka dla bliźniąt BB położna radzi mamom 4
M Wyprawka dla bliźniąt Listopadowe mamy 2020 9
Mania93 Ubranka i akcesoria dla maluchów Forum 1918
P Ubranka dla noworodka Potrzebuję porady 29
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 5
B Mleko dla dwulatka Roczniaki i dwulatki 4
B Imię dla dziewczynki Sierpniowe mamy 2020 13
B Imię dla dziewczynki. Sierpniowe mamy 2020 4
N Wałeczki dla niemowląt co sądzicie? Potrzebuję porady 2
Magda'87 Materac dla niemowlaka Potrzebuję porady 1
Ollax Krótka notka dla starających Ciąża, poród, połóg 5
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 421
K wózek dla dziecka Potrzebuję porady 13
Marynia88 Co kupić dla chłopca 12m+? Potrzebuję porady 15
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
L Fotelik samochodowy dla noworodka Ciąża, poród, połóg 20