reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Espumisan dla dzieci

Malamonka1894

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Październik 2019
Postów
4 243
Witam,
Moja mała skończyła 3 tygodnie i strasznie męczą ja kolki. Lekarz zalecił podawanie Espumisan 100 dla dzieci. Ale moje pytanie jak często mogę podawać? Jeden lekarz powiedział że 3x po 5 kropel dziennie a drugi, że 5 kropel do każdego karmienia.. Proszę o pomoc. Mała strasznie się męczy..
 
reklama
Witam,
Moja mała skończyła 3 tygodnie i strasznie męczą ja kolki. Lekarz zalecił podawanie Espumisan 100 dla dzieci. Ale moje pytanie jak często mogę podawać? Jeden lekarz powiedział że 3x po 5 kropel dziennie a drugi, że 5 kropel do każdego karmienia.. Proszę o pomoc. Mała strasznie się męczy..
Dajesz tyle ile trzeba. Na ogół 3 razy dziennie wystarczy. To lek, który się nie wchłania. Możesz też podać delicol, bo duże gazy mogą świadczyć o problemach przyswajania mleka. Masuj dużo brzuszek i grzej, to też pomaga
 
Biogaja jest probiotykiem, delikol to enzymy trawiące mleko , Espumisan to sineticon substancja rozbijająca pęcherzyki powietrza na mniejsze dzięki czemu szybciej wychodzą i nie sprawiają takiego bólu. Jak widać to różne substancje i każda ma inne fzialanie. Wszystko zależy w czym lerzy problem, czyli przyczyną bólów brzuszka.
W ostatnich czasach jest moda na probiotyki, ale one nie zawsze robią dobrą robotę. Mogą prowadzić do przerostu flory bakteryjnej. Dobry gastrolog ich nie poleca.
BioGaja jest lepsza według mnie. Podawałam jak moja miała 3tygodnie
 
Wiem że to mało pocieszające ale nic za bardzo nie pomoże, kolki trzeba przetrwać chyba że przyczyna jest inna, np nietolerancja laktozy czy alergia na białko mleka krowiego ale to już trzeba udać się do specjalisty bo lekarze lubia to często diagnozować bez odpowiednich badań. Tak naprawdę symetykon jest w całości wydalany więc czy dasz 5 kropli 3 razy dziennie czy więcej to nie przedawkujesz. Z domowych sposobów polecam termofor z pestek wiśni i robienie rowerka nóżkami. U mojej córki kolki trwały miesiąc ale do tej pory ma problemy z nadmierną ilością gazów. Generalnie pomoże tylko czas
 
Do góry