reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

Dzięki, kochan:)
Polsat i Kolorowy Swiat już nam w tym roku pomogły, musze uderzyć do pozostałych dwóch.
Lecę, zbieramy sie do PPP.
 
reklama
Franiowa Mamo, dziekuję za informacje o doktorze B. Na razie sie nie wybieram. Mała dobrze zareagowała na pierwszy podany lek (sabril). Jest na niewielkiej dawce i ataki na razie, odpukać, minęły. Postanowiłam więc nie kombinować i skupić się na intensywnej rehabilitacji. Jesteśmy pod opieką dobrej neurolog - wojewódzkiego konsultanta. Kiedyś pewno się do Cieszyna i tak wybiorę. Pozdrawiam serdecznie:-)
 
Aga wczoraj się tak rozpisałam a okazuje się że nie zapisało się co najmniej 3/4 wiadomości, nie wiem dlaczego Jutro napiszę więcej jeżeli chodzi o zbieranie funduszy na aparaty, bo dziś jestem trochę zabiegana - moja najmłodsza latorośl kończy rok i wieczorem mam zjazd rodzinny.
 
As, wieeem, ale najpierw pare trzeba spuścić tu:)

MamoWojtusia, roczek to priorytet:) Serdeczności dla Jubilata:)

Kurka, 20 min temu miałam byc z Franiem u lekarza..A on ciagle spi..
Dzwoniłam na kom pani dr, uprzedziłam ze sie spóźnimy, ale choroba..to juz 2,5 godz snu

Po wizycie w PPP uczucia mam mieszane. Ale spokojnie. Poczekam z ocena.
W sumie zajęc mały miał z 20 min a cały wypad zajął nam 1,5 godz.. Pojade jeszcze kilka razy, zobaczymy.
 
Odnośnie aparatów - wiem ze z NFZ ok 3 tys w sumie, w PCPRze powiedziano mi ze to duzy znak zapytania. Moge ryzykowac i czekać. Wiadomo, że czekac nie bedziemy. W tym roku kasa był dopiero w maju.
 
Aga nie odpuszczaj w PCPRze (my mamy PFROM) i chyba całkiem inaczej są rozpatrywane wnioski o dofinansowanie turnusów a inaczej o sprzęty, my na dofinansowanie do przyrządów reh Aleksa czekaliśmy 2 tyg.

Nie wiem jak się to dokłądnie załatwia bo nam wszystko załatwił facet z firmy który sprzedaje sprzęt reh, ale musiałam wypełnić wniosek i dołączyć zaświadczenie o dochodach ten facet dołączył fakture za sprzęt i po 2 tyg była odpowiedz o dofinansowaniu.
 
Ja tylko na chwilkę - Aga nie odpuszczaj PCPR, my czekaliśmy na kasę od nich 3 tygodnie, dali 150 % tego co NFZ (maksymalnie - więcej nie mogą) czyli 4500 zł, od NFZ dostaliśmy 3000 zł. Z tego co się orientuję do dofinansowanie aparatów zwłaszcza u malutkich dzieci jest priorytetem, więc tym bardziej nie mogę zrozumieć że powiedzieli ci że to duży znak zapytania, naciskaj na nich.

Dziękuję za życzenia
 
U nas zalezy to od tego, kiedy PCPR dostanie kasę. W tym roku kase mieli w maju, wtedy dopiero rozaptrywane były wszystkie wnioski - o dofinansowanie do turnusów, sprzętu itd. Spytałam babeczke na ile mozemy liczyć. Powiedziała mi, ze na max 100% tego, co da NFZ. Czyli skoro u nas NFZ daje 3 tys, to max tyle samo z PCPRu. Spytałam czy jeśli aparaty kupimy sami np w XII, to możemy miec nadzieję, że jeśli w nast roku kase dostaną np w III czy IV czy V, to nam to zrefundują. Tu pani powiedziała, ze tego nie wie. Decyzja taka podejmowana jest co roku, więc raczej działalibysmy tu na własne ryzyko.
 
reklama
Cos nie mam dzis szczęścia do dokańczania postów:)

Na koniec rozmowy spytałam pani z PCPRu, czy może być tak, że jesli się okaże, że w grudniu będziemy kupować aparaty dla małego, to na dofinansowanie od nich bedziemy czekac nawet do pół roku (patrząc na to, co było w tym roku) i to bez gwarancji, że to dofinansowanie wstecz dostaniemy. Pani na to, że dokładnie tak jest.
Gdybysmy kupowali aparaty w marcu-kwietniu, to by była zupełnie inna bajka. W tej chwili np nie ma już kasy na nic w naszym PCPRze.
 
Do góry