reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy dziecko boi się dentysty?

oj ja się zawsze bałam dentysty,,,i do tej pory się boję ;-)więc Igę prowadziłam do mojej dentystki nawet jak jeszcze nie miała nic do leczenia, żeby się oswoiła. Chyba grunt to dobry dentysta... na pierwszej właściwej wizycie "moja" dentystka opowiadała bajkę a Iga siedziała jak zaczarowana:-D (oczywiście w międzyczasie ząb został wyleczony) no i dalej najgorszym panikarzem w rodzinie jestem ja... Jak siadam na fotelu po młodej to kobitka prosi, żebym wstydu dziecku nie przenosiła:cool2: gdyby ktoś potrzebował namiarów (Kraków) mogę się podzielić
 
reklama
też jakoś wielką miłością do stomatologów nie pałałam, ale co poradzić chodzić trzeba, żeby mieć ładne, a przede wszystkim zdrowe zęby. jak wybierałam gabinet dla siebie to szukałam takiego, gdzie ceny są przystępne, gdzie są mili dentyści więc postawiłam na Dental Services i bardzo sobie ten gabinet chwalę
 
właśnie bardzo dużo zależy od tego, jakie się ma podejście do dzieci. Ważne, żeby wybierać takie gabinety, gdzie panuje miła atmosfera. Mnie się bardzo podoba w Galerii Uśmiechu, w nowej siedzibie na Francesco Nullo mają i specjalną strefę dla dzieci, gdzie są klocki zabawki, ale też jest specjalny gabinet dla dzieci, po wizycie jakiś mały podarunek. To sprawia, że dzieci czują się dobrze w gabinecie.
 
FAJNIE ze trafiłam na ten post, ale mam od razu pytanie chciałabym właśnie iść z dzieckiem na taka pierwszą zapoznawczą wizytę żeby się nie zraziło i mam nadzieje ze mi pomożecie jestem z Warszawy .....
 
My też właśnie chodzimy z dziećmi do specjalnego stomatologa dla dzieci, to sprawia, że wizyta nie jest już tak straszna a i dziecko chętnie tam wraca
 
No czasem wytłumaczenie dziecku że dentysta nie jest wcale zły graniczy z prawdziwym cudem. Pamiętam jakie moja córka urządzała sceny i jak zapierała się nogami i rękami żeby tylko nie iść. Pomogło dopiero to jak sama zaczęłam częściej do niego chodzić i po powrocie opowiadać jak to było i że to super przygoda. Poszłyśmy razem ale że najbardziej bała się znieczulenia to dentysta polecił leczenie przy pomocy lasera Fotona. Nie trzeba używać przy nim znieczulenia a i tak jest bezboleśnie i przy okazji bezwiertłowo. Bardzo polecam coś takiego tylko niestety trudno na niego trafić :-/. U nas w Chełmie jest tylko w jednej przychodni Eko Med a w całym województwie są łącznie 2. Myślę że też w przedszkolu i w szkole powinni lepiej tłumaczyć dziecku wizytę u dentysty i jakoś minimalizować ten strach.
 
Powiem Wam,że trzeba bardzo uważnie wybierać dentystę.Bo jak dziecko raz się przestraszy dentysty to zapamięta oraz będzie mialo kiepskie wspomnienia na przyszłośc. Potem już wiecznie będzie się tego bało.
Jeśli dentysta ma dobre podejście to dziecko potem nie będzie się stresowało wizyta ( która przecież nie musi boleć)
W Krakowie zorientujcie się kiedy wolne terminy ma doktor Ziętek
Link do: Gabinet Stomatologiczny Ziętek Clinic Kraków
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo się obawiałam pierwszej wizyty u dentysty z córką, jednak wcześniej sprawdziłam dokładnie dentystę. Warto sprawdzić czy dentysta oraz jego zespół mają fajne i przyjazne podejście do dzieci.
Moja córka jest neutralna teraz.. Nie boi się i to jest bardzo dobre :)
 
Do góry