reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog naprawdę dobry przy cc.

reklama
Rozwiązanie
Mam wrodzona wade szyjki macicy...mimo skurczy nie skraca sie i noe robi sie rozwarcie..nawet po zastrzykach..max 1.5 rozwarcie..i tyle
W przypadkach uzasadnionych wiem ze cesarka jest konieczna. Mi sie kazdy porod wydaje ciezki. Naturalny ze jest bardzo ciezki obarczony strasznym bolem, z kolei cesarka to operacja i potem jest duza bolesna rana na brzuchu. Ile my musimy przejsc by miec dziecko.
Być może.
Napewno będzie szkoda jeśli osieroci dzieci w wyniku powikłań po którejś tam z kolei cesarce.
Sama będę miała druga cesarkę ale ja już na tej zakończę swoje rozmnażanie.
 
reklama
Ale to chyba problem może być z donoszeniem, a nie samym zabiegiem?
Nie rozumiem jak lekarz mógłby się nie zgodzić wykonać w takim przypadku cc. Miałaby urodzić naturalnie?? No bez jaj.
 
Ale to chyba problem może być z donoszeniem, a nie samym zabiegiem?
Nie rozumiem jak lekarz mógłby się nie zgodzić wykonać w takim przypadku cc. Miałaby urodzić naturalnie?? No bez jaj.

Przecież cesarka to jest poważny zabieg obarczony wieloma czynnikami ryzyka. Jednym z głównych jest ryzyko infekcji. Nic nie stanowi lepszej okazji dla zarazków i bakterii niż otwarta jamą brzuszna. Nie bez powodu na pół godziny przed zabiegiem wlewa się w ciężarna antybiotyki. Jest ryzyko krwotoku, zatoru, uszkodzenia macicy, pęcherza, jajowodow, układu żółciowego, mogą wystąpić reakcje alergiczne na podane leki....ze wymienię tylko kilka.
Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby po cesarce kolejno dziecko urodzić w sposób naturalny. Potrzebny jest tylko dodatkowy monitoring w trakcie akcji porodowej. Chyba, ze zachodzą inne czynniki, które powodują, ze cesarka jest lepszym rozwiązaniem.
 
Więcej niż 3cc to teraz żadna sensacja i wcale nie wiele wyższe ryzyko niż ta 3. W pl na pewno robi się bez problemu 5, 6 czy 7 cc.
Podobno w uk rekordzistka miała 11.

Dywagacje na temat motywów kolejnych ciąż i tak obcych wam kobiet to jednak ciut poniżej pasa ;)
 
No ale mówiliśmy o kobiecie, którą czeka 5 poród, a cztery poprzednie były przez cc. Przypuszczam, że poród naturalny byłby bardziej niebezpieczny niż wykonanie cięcia cesarskiego.

Tak - wiem, że można rodzić naturalnie po cięciu cesarskim. Sama jestem tego przykładem ;)
AA - i przed cesarką jakoś nikt antybiotyków mi nie podawał. W czasie zabiegu również nic nie dostałam, więc nie wiem skąd informacja o antybiotykach.
 
Prywatnie możesz mieć cesarek ile zechcesz. Jednak jeśli chodzi o państwowa opiekę medyczna to jest jak jest.
To decyzja każdej kobiety, czy chce podjąć takie duże ryzyko czy nie. Jak dla mnie jedenaście ciąż to już jest hard core ale jak ktoś chce i lubi to niech robi.
 
Jeśli pierwszy poród był przez cesarskie cięcie to lekarz nie powinien móc zmuszać do porodu naturalnego.
Mnie lekarka przy drugim porodzie pytała jak chcę rodzić, bo ona mi cc nie może odmówić ze względu na pierwszy poród cc (miednicowe położenie).
Naprawdę nie wyobrażam sobie rodzić naturalnie za 5 razem po 4cc...
 
AA - i przed cesarką jakoś nikt antybiotyków mi nie podawał. W czasie zabiegu również nic nie dostałam, więc nie wiem skąd informacja o antybiotykach.

Moze stad, ze mnie je podano?
Wprost zapytałam, po co mi kroplówka i mi wprost odpowiedziano. Profilaktycznie na pół godziny przed zabiegiem podaje się antybiotyk. W trakcie zabiegu się nie podaje nic, chyba, ze spadają parametry życiowe i trzeba ratować matkę.
 
Jeśli pierwszy poród był przez cesarskie cięcie to lekarz nie powinien móc zmuszać do porodu naturalnego.
Mnie lekarka przy drugim porodzie pytała jak chcę rodzić, bo ona mi cc nie może odmówić ze względu na pierwszy poród cc (miednicowe położenie).
Naprawdę nie wyobrażam sobie rodzić naturalnie za 5 razem po 4cc...

Pisałam powyżej, ze jeśli zachodzą inne czynniki, które sprawiają, ze cesarka jest lepszym rozwiązaniem to nikt nie będzie zmuszał do rodzenia naturalnego. Jeśli jednak przeciwwskazań nie ma to można rodzic naturalnie jeśli taka wola rodzącej.
 
reklama
A ja pisałam, że mogłam mieć kolejną cc jeśli tylko bym chciała.

A wiesz jakie mogą być konsekwencje porodu naturalnego po 4cc?

A zresztą kończę temat - według mnie forma porodu nie ma większego znaczenia.
 
Do góry