reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy znasz kubeczek FERTI∙LILY, stworzony dla par, które mają problemy z poczęciem? Teraz możesz kupić go ze zniżką. Natomiast, jeśli z niego korzystałaś, proszę podziel się ze mną opinią Przeczytaj i zdecyduj

Jeśli czujesz zmęczenie, wypalenie i chcesz zadbać o siebie, a nie masz dużo czasu - wpadnij jutro o 10:00 na kawę z uważnością. 15 min. ćwiczeń mindfulness robi zmianę. Zapraszam

reklama

Gorączka?

Hej! Kochani ja z pytaniem o gorąca główkę dziecka. Syn ma 3 miesiące ma leciutki katar i dziś zauważyłam że ma bardzo ciepła głowę. Wystraszyłam się i zmierzyłam temperaturę a tam 36.9 panikując dalej mierzyłam po całej głowie a tam wartości 37.9 z tyłu głowy. Czy w ogóle jest tam sens mierzyć ?

reklama

witch84

Fanka BB :)
Jak masz wątpliwości, to zmierz normalnym termometrem w pupie. Od wyniku musisz odjąć potem 0,5 stopnia.
Elektronicznym termometrom nie ufam. Używam tylko przesiewowo.

jasani

Fanka BB :)
Temperaturę mierz albo w uchu albo w pupie. Na czole wychodzi często przekłamany wynik a już na pewno nie z tyłu głowy. 36,9 to żaden stan podgorączkowy. U takich maluchów zaczyna się dopiero od 37,5.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
36,9 to normalna temperatura u Maluszków, mój Syn dłuuuugo długo miał normalną temperaturę 37,2 (nie zliczę batalii w szpitalach o to, bo przecież TO JUŻ GORĄCZKA...).
Termometr elektroniczny możesz od razu schować i używać tylko jako pomocniczego narzędzia, bo pomiary są w cały świat (u mojego Syna każdy wzrost temperatury ciała to zagrożenie, dlatego muszę mieć pewność, czy nic się nie dzieje - wypróbowałam różne elektroniczne termometry i jedyne, co dają, to nerwy i stres u rodzica...).
Temperatura na karku może być wyższa, bo na przykład dziecko leży na plecach - jak miałam tylko termometr elektroniczny, to mierzyłam temperaturę różnych części ciała i "wyciągałam średnią", jeśli tylko na karku ma podwyższoną, to raczej nic się nie dzieje.
Poza tym termometry elektroniczne mają zwykle w instrukcji dokładnie opisany proces mierzenia - czy mierzyć punktowo na środku czoła czy przeciągnąć urządzenie od czoła do skroni, na czole nie może być włosów, czoło nie może być spocone, dziecko nie może się przytulać w czasie pomiaru do rodzica, etc.

reklama
Do góry