reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie wg Pięciu Przemian

reklama
no własnie, to przerażające jak bardzo żądza pieniądza zawładneła światem:szok::crazy: dlatego cieszę się, że akurat moja Teściówka jest lekarzem homeopatą i od 8 lat nie zazyłam zadnego lekarstwa poza homeopatycznym (jedyne tabletki to przeciwbólowe ale tylko podczas silnych bólów miesiączkowych)
moje dziecko tak samo, zadnych antybiotyków, sterydów i innych paskudztw nie wzieło i mam nadzieję, nigdy wziąc nie bedzie musiało
 
Troszkę Wam zazdroszczę, że już tak daleko jesteście z PP...ja ciągle walczę...i z przyzwyczajeniami i chorobami...
Tak, Ivka to prawda z tymi receptami i lekarstwami.Już mnie czasem szlag trafia na to co nam lekarz przepisuje...a my ciągle chorzy. Dzieci ciągle kaszlą...a mi chronicznie zimno.

A artukuł daje sporo do myślenia...

Powiedzcie mi jak często można stosować/pić imbirówkę???Czy oprócz imbirówki i rosołku rozgrzewającego coś podajecie dzieciom, sobie???
 
Mój mały pije non stop przeróżne kombinacje herbatek (łącznie z tymi wg Ciesielskiej), gotowane kakao z przyprawami, kozie mleko (50ml) z masłem i czosnkiem.
Ja kawę gotowaną, kakao gotowane, czasem herbatki, które pije Szymuś.
 
U mnie poza herbatką z Ciesielskiej tą z herbatą z owoców leśnich nic innego nie przejdzie...póki co gotuję w kółko. Kombinacja TLI w ogóle...pomarzyć mogę tylko. Najchętniej piliby tylko sok i wodę. Karzę dzieci normalnie.
Mi samej smakuje...
Odzwyczajam się od kawy i piję już zbożową. Ale niestety z mlekiem, bo inaczej nawet zwykła kawa nie przejdzie...i z kardamonem.
Kakao dzieci nie lubią, mleka nie lubią....
Brakuje mi pomysłow co dać młodym pić.

No a co z imbirówką.
Ciągnie mi się już katar chyba z miesiąc, albo coś zaczyna mnie na nowo brać. Jak często można ją pić???
 
Kiedy mnie coś rozkłądało to piłam na zmianę imbirówkę, napój Indian, gotowane kakao i got. kawę - pomogło. Imbirówkę piłam 1-2 dziennie.

Co do picia dla dzieci - ja przy swoim synku zaczynałam od herbatek z dodatkiem miodu lub malinowego soku. Stopniowo zmniejszałam ilość tych dodatków, aż zaprzestałam dawać ich w ogóle i nie ma żadnego problemu.

Kochane, zaglądajcie na bloga, komentujcie przepisy. Może jakaś literatura Wam potrzebna z tych zamieszczonych? Dajcie znać...
 
ja pije imbirówkę z 3-4 razy dziennie, tak z filiżankę, jak mi coś dolega.
no i chlebek duszonym czosnkiem jest super na przeziebienie i jako zapobieganie przeziębieniu też:tak: czosnek przeciśniety przez praske wrzucasz na rozgrzana oliwę i dusisz (nie smazysz) a potem an chlebek, mozna posypac pieprzem, solą:tak: my robimy sobie od czasu do czasu taka 3 dniowa kuracje zzeby zapobiegac przeziębieniu:tak:
napój indian też pomaga:tak:

Słowiczek nie martw się z czasem dzieciaczki sie przekonaja do nowych smaków:tak: ja na poczatku tez nie mogłam pić TLI bo mnie sie normalnie na wymioty zbierało,a a jakoś zaakceptowałam ten samk, podobnie z kawa zbozową - tez nie umiałam jej pic bez mleka, teraz mleka nie używamy w domu wcale

a tak abstrahując od choróbsk, to hubek ostatnio zajada sie kluseczkami z gotowanych ziemniaków (patrz przepis na kluski ślądskie Ciesielskiej, tylko ja nie dodaje jajka ze wzgl na alergię), lepie albo małe kuleczki albo normalnie tak jak szagówki (zresztą z ksztłtem można kombinowac wg uznania) i podaję na ciepło polane odrobinka miodu i posypane imbirem. Super na drugie sniadanko lub podwieczorek:tak: sama chętnie je zajadam;-):-)
 
Slowiczek a czemu ty zbozowke pijesz a nie naturalke toc ta ciesieslka to i baby karmiace maga pic?Chroniczne zimno wymaga dyscypliny zywieniowej,cwiczen ,cieplego ubioru,nie rozgrzewania sie woda podczas kapieli ani bron Boze sauna.Potrawy neutralno rozgrzewajace z biegiem czasu i rozkurczania organizmu bedziesz zwiekszac ilosci przypraw.Wazne jest abys teraz nie jadal zbyt ostro potrawy z ksiazek A.C takk sa wlasnie opracowane dla tych pokurczonych.potem je zmodyfikujesz bo juz beda dla ciebie za mdle.Waze jest tez abys odpoczywala w ciagu dnia tak minimum 20 min polozyc sie plackiem i oko zamknac nie koniecznie spac to pozwoli watrobie oddech zlapac i doprowadzic krew do wyziebionych miejsc.Potrwa to lata ale daje rade.No i lato dupa na slonce i sie grzejesz.Oczywiscie bez przesady zebys sie nie spalila.
Pozdrawiam.

Ach rozmerto masz pytanie na alergiku.
 
reklama
Ja też zbożówkę piję, ale rano do śniadania tylko. Potem naturalną gotowaną - raz mniej, a raz bardziej przyprawioną. I kakao gotowane pokochałam, oczywiście bez mleka, bo z jego dodatkiem mi nie pasuje :)

Wybieram się do lekarza TMC, który jest też medykiem tradycyjnym (coś jak ten pan z zamieszczonego wcześniej artykułu). Mam mnóstwo pytań odnośnie siebie i małego i bardzo ciekawa jestem tej wizyty.
 
Do góry