reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotuj z wrześniowymi mamusiami czyli kulinaria:)

Bebzonik ten jablecznik wloski to jak piec i jaka duza blaszka?

ja robie w blaszce 40x25 - ale wtedy z dwóch porcji, czyli wszystkiego x2, jeśli chodzi o czas to ok 40 min, ale jak ciasto będzie odchodzić od brzegów to znaczy że już jest dobre, albo wsadzam patyczek i badam czy jest już suchy :)
 
reklama
zrobilam piernik z przepisu bebzonika :-) w smaku pychotka tylko nie wyrosniety ale to niemal cecha wspolna wszystkich moich wypiekow ;-)
 
ooo brzmi ciekawie. bebzonik zapodaj przepis na tego makaronowego tunczyka :-D

a prosze :)

gotujesz makaron ( mi najbardziej smakuje spaghetti ) odcedzasz wrzucasz do gara i do tego puszka tuńczyka w oleju. Hop na talerz i posypujesz parmezanem. Ot mój obiadek na piątek :)
Testowałam z cebulką, z kukurydzą, ale tak nam najlepiej smakuje :happy2::happy2::happy2:
 
Ja bardzo lubię spagethi z tuńczykiem, czyli na podobę wersji bebzonika, z tym że na patelnię ląduje tuńczyk, zalewam go sosem spagethi ze słoika i dopiero taki sos nakładam na ugotowany makaron. Dużo szybciej niż z mięsem mielonym, i na piątek jak znalazł - tylko na dzisiejszy obiad już chyba za późno :-D
 
reklama
Do góry