reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Hey mamuśki:)

Ja również 28.04 mam wyczekaną wizytę bo to moje pierwsze USG:)
W Poniedziałek jadę robić badani i w związku z tym mam pytanie jak myślicie czemu lekarz nie skierował mnie na Betę?;-)
 
reklama
mam to samo pyt. co marzycielka.. - .... czemu lekarz nie skierowal nas na betę??
Z waszych opinii wynika, że są to badania rutynowe i że robiłyście te badania dosyć często.. (poza tym wydaje mi się , że dzięki temu badaniu można określić ktory jest tc.)
 
Ja w pierwszej ciąży miałam kontrolowaną betę ponieważ ciąża zle się rozwijała....poroniłam....a teraz jestem w 8 tyg i nie miałam bety robionej ani razu bo wszystko jest w porzadku:) Beta nie jest konieczna:)
 
Wg mnie lekarze kierują na betę w bardzo wczesnej ciąży lub gdy coś idzie nie tak.
Np. laska robi testa dwa dni po terminie @ i zaraz leci do gina. I on jedyne co może zrobić to wysłać ją na betę.
Przykładem też mogę być ja gdy w 5t 1d wylądowałam w szpitalu z plamieniami. Gdy już opanowali plamienia (na drugi dzień) to jakiś "wybitny" lekarz skierował mnie na usg. Gdzie wiadomo, że w 5t 2d nic nie było widać na usg, wtedy robili mi bete.
Wydaje mi sie że później (od ok. 6 tyg) lekarz może ciążę stwierdzić już na usg gdzie powinno być widać już pęcherzyk. Wtedy nie ma potrzeby kierowania na betę.
 
Ja też nigdy nie badałam bety, ani w pierwszej ciąży ani teraz. Na pierwszej wizycie (w 6-7 tygodniu) miałam usg, które potwierdziło ciążę, więc nie było potrzeby robienia bety.

Cyprysiowa - ja też miewam takie kłucia w podbrzuszu, w różnych miejscach, szczgólnie, gdy za dużo łażę lub długo siedzę, ale moja ginka twierdzi, że to normalne i mam się nie przejmować. Leków żadnych na to nie biorę, bo nie ma takiej potrzeby, przyzwyczaiłam się, co najwyżej kładę się na chwilę, żeby odpocząć.
 
agnes.kol - witamy kolejną mamusię grudniową, w dodatku podwójną mamusię :) Jest nas coraz więcej, fajnie :)
 
Mnie lekarz nie kierowal na bete, ja robiłam ją sama, na własna reke, odplatkie zeby sie uspokoic i widziec ze ciąza rosnie (beta powinna przyrastac przynajmniej 66% co 48h) lekarz jedynie kieruje jesli sie cos dzieje, sa podejrzenia ze ciaza sie nie rozwija lub gdy nastepuje krwawienie a nie jest za wczesnie zeby stwierdzic po serduszku czy dzidzia zyje to robi sie wlasnie bete wiec to dobrze ze nie dostałyscie skierowania :tak:
 
nuluska nie masz racji że w 5tc na usg nic nie widać...jestem w ciąży drugi raz i za pierwszym i za drugim razem miałam juz robione usg w 5tc i mozna było stwierdzić ciąże bez problemu...
 
reklama
Hej Dziewczyny!
Ja też nigdy żadnej bety nie robiłam. U gina byłam w 7 - 8 tyg ciązy i potwierdził ciążę po USG.
U nas dziś była piękna pogada i odpaliliśmy grilka.
Ja mam zwolnienie po szpitalu do 30.04. Gina chce mi dać dalej, ale ja trochę boję się ZUS-u. Czy słyszałyście coś o kontrolach kobiet w ciąży? Mnie ZUS maglował w zeszłej ciąży bo od 1.10 zaczęłam nową dodatkową pracę i w tym też miesiącu zaszłam w ciążę. Na zwolnienie poszłam od 9 .11. no się zaczęły kontrole z przesłuchaniami ( pracodawca, pracownicy - czy w ogóle mnie widzieli w pracy , mnie jaki wygląd mam moje miejsce pracy - łącznie z kolorem płytek i tapety). Masakra.Cała kontrola trwała 5 miesięcy i wtedy dopiero wypłacili mi całe chorobowe.
Czy wzywają kobiety w ciąży na kontrole i podważają zwolnienie lekarskie?
 
Do góry