reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

przede wszystkim kochana się nie stresuj. Ja wiem że łatwo mówic ale na wielu forach było że dziewczyny z nt powyżej 5 rodziły zdrowe dzieci. Były też błędy w pomiarach. A robiłaś też pappe?
Pappe mam w środę a prenatalne w piątek, a dziś miałam usg z karty ciąży w 11-13 tygodniu. Nie wiem czy to pomyłka bo Pani doktor ma słabe opinie ( luxmed). Mam nadzieje ze się poprostu pomyliła bo od 12 wylałam już morze łez..
 
reklama
Wam też dziewczyny jakby mózg odebrało w tej ciąży? 😅 Mam problemy z logicznym myśleniem, w rozmowie brakuje mi słów, dłużej się nad wszystkim zastanawiam i nieraz palnę jakąś głupotę 🙈 Dzisiaj nawet niechcący, właśnie przez brak zdolności logicznego myślenia wpierdzieliłam męża w kłopotliwą sytuację i był na mnie zły (i słusznie, ale przeprosiłam 😂). Normalnie czuje się głupia czasami
Taak, ja ostatnio spędziłam dobre kilka godzin nad pracą, której, jak się okazało, klient w ogóle nie potrzebował mieć wykonanej. I miałam to w emailu, ale zapomniałam 🤦‍♀️
 
Pappe mam w środę a prenatalne w piątek, a dziś miałam usg z karty ciąży w 11-13 tygodniu. Nie wiem czy to pomyłka bo Pani doktor ma słabe opinie ( luxmed). Mam nadzieje ze się poprostu pomyliła bo od 12 wylałam już morze łez..
Trzeba brać pod uwagę że często się myla musisz to powtórzyć może się znajdzie jakiś prywatnie że Cie przyjmnie trzymam kciuki
 
Omg dziewczyny kill me 😭😭😭 polasilam się dzisiaj na truskawki, zachciało mi się koktajlu mimo iż wiem że nie mogę ich jeść bo mam uczulenie... No ale głupia myślałam że w koktajlu z maślanka przejdą i teraz tak zdycham z niestrawności że masakra jakaś 😭 no co za głupi lep ze mnie 🤦🏻‍♀️
A nie masz jakiegoś bezpiecznego specyfiku żeby sobie ulżyć? Znam ten ból łakomstwa bo dziś zjadłam bułkę łamanie z kruszonką i nutellą, po czym zrobiło mi się niedobrze, odbijało i cofało, męczyło 2h. Mimo że bez ciąży czasem źle znosiłam taki posiłek to i tak łapczywość wygrała, ale już wiem że więcej nie tchne🤦🏼‍♀️
 
Pappe mam w środę a prenatalne w piątek, a dziś miałam usg z karty ciąży w 11-13 tygodniu. Nie wiem czy to pomyłka bo Pani doktor ma słabe opinie ( luxmed). Mam nadzieje ze się poprostu pomyliła bo od 12 wylałam już morze łez..
Stres i negatywne emocje nie pomagają. Mogła to być pomyłka. Jeśli koniecznie chcesz sprawdzić to jest taka możliwość (Praga-Południe), tylko z tego co wyczytałam to wizyta z usg to koszt 350 zł. Z drugiej strony do piątku niedaleko, a usg prenatalne powinno być dokładne. Poza tym, tak jak wyżej jest napisane, NT nie jest wyrokiem. Nie płacz kochana.
 
Trzeba brać pod uwagę że często się myla musisz to powtórzyć może się znajdzie jakiś prywatnie że Cie przyjmnie trzymam kciuki
Pamiętam jak mi pani ginekolog w 19 tyg na wizycie pow ze na szpital bo będę rodzic i trzeba podać leki na rozwinięcie płuc i ze z dzieckiem cos nie tak ucieklam i poszłam do innego lekarza lecz też musiałam poczekać weekend poszłam zbadal i pow ze nie rodzę a z dzieckiem jest ok tylko szyjka się skraca i da się temu zaradzić włożył mi peesar taki krążek i dotrwałam do końca i zdrowa córka
 
Ja to w ogóle ostatnio czytałam, że dopiero NT powyżej 6 to jest bardzo mocne wskazanie do ZD, a te niższe to tylko nieco większe ryzyko.
takz ja też gdzieś tak słyszałam .
Pappe mam w środę a prenatalne w piątek, a dziś miałam usg z karty ciąży w 11-13 tygodniu. Nie wiem czy to pomyłka bo Pani doktor ma słabe opinie ( luxmed). Mam nadzieje ze się poprostu pomyliła bo od 12 wylałam już morze łez..
rozumiem kochana. Trzymam kciuki żeby to jednak była pomylka i głęboko w to wierzę.
 
Dziewczyny z Warszawy. Gdzie dziś zrobię usg? Byłam dziś na wizycie i wyszła mi podwyższona NT. Nie wytrzymam do poniedziałku, muszę dziś to potwierdzić 😭😭 wizyta trwała 5 min i niby doktorka była miła ale wyszło jej 3,3 mm i mierzyła to dwa razy bo się zastanawiała czy to przeziernosc czy nie wiec teraz umieram z nerwow a nie wiem gdzie takie usg mi zrobią. Szukam ale wszystkie kliniki do 15 😢
sprawdź może na znany lekarz?
 
sprawdź może na znany lekarz?
Na znany lekarz dzis już tylko konsultacje online i 1 lekarz przyjmuje na Pradze z tego co znalazłam. Chyba pojadę bo nie wytrzymam do poniedziałku a tym bardziej do piątku. :( Strasznie się martwię, ale czytam ze 75% dzieci z powiększonym NT rodzi się zdrowa. Próbuje to sobie wmawiać, ale wiadomo.. ciężko.
 
reklama
Pamiętam jak mi pani ginekolog w 19 tyg na wizycie pow ze na szpital bo będę rodzic i trzeba podać leki na rozwinięcie płuc i ze z dzieckiem cos nie tak ucieklam i poszłam do innego lekarza lecz też musiałam poczekać weekend poszłam zbadal i pow ze nie rodzę a z dzieckiem jest ok tylko szyjka się skraca i da się temu zaradzić włożył mi peesar taki krążek i dotrwałam do końca i zdrowa córka
ja też w pierwszej ciąży w 32 tyg. Uslyszlam że urodzę wcześniaka i dziecko będzie niepełnosprawne. Ordynator z takim tekstem w ogóle. A urodziłam zdrowe dziecko. Nie wiem dlaczego tak mi powiedział. W innym szpitalu powiedzieli że jakiś nienormalny ten człowiek.
 
Do góry