reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

Ciasto "3-BIT"
Składniki
0
MASA I:
2 budynie śmietankowe,
2 szkl. mleka,
1 łyżka cukru,
3/4 margaryny
0
MASA II:
1 mleko skondensowane słodzone w puszce
0
MASA III:
0

1 duża śmietanka 30%,
2 śnieżki
0

+ 8 paczek herbatników zwykłychEtapy przygotowania
0

1.
0
Puszke mleka skondensowane gotwać w wodzie 3 godziny, aż zrobi sie karmel [puszki nie otwierac podczas gotowania, dopiero po tych 3 godzinach].
2.
0
Budynie ugotować w 2 szklankach mleka z dodatkiem łyżki cukru; wystudzić; utrzeć z margaryną.
3.
0
Składniki na masę III ubić razem na sztywno
4.
0
W naczyniu [np. blasze] układać kolejno: herbatniki-masaII-herbatniki-masaI-herbatniki-masaIII

OMG - ale mi ślinka leci. Jutro chyba spróbuję zrobić
 
reklama
No i latwe - piec nie trzeba))) Poza tym zamiast mleka skondensowanego mozna kupic gotowe, juz ugotowane. Zawsze to 3 godz. krocej ;)

Zapomniałam się pochwalić że zrobiłam "ciasto". Kupiłam już ugotowane mleko. Wszystko byłoby super gdyby nie rozsmarowywanie tego mleka - a właściwe masy krówkowej. myślałam że zeświruje :-D:-D:-D Chyba nie należę do cierpliwych.
Ale ciacho przepyszne, mniam mniam. :-):-):-)
 
mój dzisiejszy obiadek:

FASZEROWANE UDKA
podudzia z kurczaka
dowolny farsz lub mój pieczarkowy:
na 10 podudzi
ok. 0,5 kg pieczarek
1 cebula,
1 jajko
bułka tarta
sól, pieprz do smaku
Pieczarki i cebulę poszatkować, podsmażyć na tłuszczu, aż odparuje cały sok, przestudzić. Wbić jajko, dosypać trochę bułki tartej ( tyle żeby związać wszystko razem ale żeby nie było zbyt gęste ani zbyt rzadkie-np. 2 łyżki), doprawić do smaku.
Wytrybowane z kości podudzia, posolić, popieprzyć, nadziać farszem, panierować w mące, jajku i bułce tartej albo innej panierce, np. z orzechów, sezamu, itp. Podsmażyć na rumiano i dopiec w piekarniku ok. 45 minut, lub wg własnego uznania (czas pieczenia dostosować do własnego piekarnika) Można upiec podudzia bez panierki.



trochę wkurzająca robota z wyciąganiem kości, ale całość - mniam :tak:
 
mój dzisiejszy obiadek:

FASZEROWANE UDKA
podudzia z kurczaka
dowolny farsz lub mój pieczarkowy:
na 10 podudzi
ok. 0,5 kg pieczarek
1 cebula,
1 jajko
bułka tarta
sól, pieprz do smaku
Pieczarki i cebulę poszatkować, podsmażyć na tłuszczu, aż odparuje cały sok, przestudzić. Wbić jajko, dosypać trochę bułki tartej ( tyle żeby związać wszystko razem ale żeby nie było zbyt gęste ani zbyt rzadkie-np. 2 łyżki), doprawić do smaku.
Wytrybowane z kości podudzia, posolić, popieprzyć, nadziać farszem, panierować w mące, jajku i bułce tartej albo innej panierce, np. z orzechów, sezamu, itp. Podsmażyć na rumiano i dopiec w piekarniku ok. 45 minut, lub wg własnego uznania (czas pieczenia dostosować do własnego piekarnika) Można upiec podudzia bez panierki.



trochę wkurzająca robota z wyciąganiem kości, ale całość - mniam :tak:
taka sie mięsożerna zrobiłam, że dostałam slinotoku jak mysle o tym jedzinku Twoim
 
Sałatka warstwowa z kalafiorem




składniki: 1 mały lub pół dużego kalafiora
5 pomidorów
5 jaj
3 łyżki majonezu
1 łyżka musztardy
2 łyżki oleju
2 łyzki posiekanego szczypiorku
sól, pieprz
czosnek

przyrządzanie: Kalafiora oczyścić, umyć, podzielić na różyczki. Gotować w osolonym wrzątku przez 4-5 minut. Odsączyć i wystudzić.
Jaja ugotować na twardo, ostudzić, obrać ze skorupek, pokroić w ćwiartki.
Pomidory pokroić w pół ksieżyce
Z majonezu, musztardy , czosnku i oleju przygotować gładki sos.
W dużej, przezroczystej misce ułożyć na dnie rózyczki kalafiora, lekko poslić i popieprzyć. następnie ułożyć pomidory, a na wierzchu jaja. Ponownie posolić i popieprzyć. Wierzch polać sosem i posypać szczypiorkiem. Schłodzić w lodówce.

PYCHA!!!
 
Sałatka warstwowa z kalafiorem




składniki: 1 mały lub pół dużego kalafiora
5 pomidorów
5 jaj
3 łyżki majonezu
1 łyżka musztardy
2 łyżki oleju
2 łyzki posiekanego szczypiorku
sól, pieprz
czosnek

przyrządzanie: Kalafiora oczyścić, umyć, podzielić na różyczki. Gotować w osolonym wrzątku przez 4-5 minut. Odsączyć i wystudzić.
Jaja ugotować na twardo, ostudzić, obrać ze skorupek, pokroić w ćwiartki.
Pomidory pokroić w pół ksieżyce
Z majonezu, musztardy , czosnku i oleju przygotować gładki sos.
W dużej, przezroczystej misce ułożyć na dnie rózyczki kalafiora, lekko poslić i popieprzyć. następnie ułożyć pomidory, a na wierzchu jaja. Ponownie posolić i popieprzyć. Wierzch polać sosem i posypać szczypiorkiem. Schłodzić w lodówce.

PYCHA!!!

Mam wszystkie skladniki to poprosze mojego M o zrobienie na kolacje.Juz sie nie moge doczekac
 
reklama
Do góry