reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

ale hcv to wirus zapalenia watroby to co to ma wpolnego z rh?:)

no tak. zwracam honor. Mądra Ja wpisałambadanie HCV i wyskoczyło "Przeciwciała anty-HCV - badanie służy do wykrywania obecności przeciwciał"
nie doczytywałam dalej bo wydawało mi się, że to TO ;]

a przy różnych grupach krwi też się bada przeciwciała, ale w osoczu.

Dzięki:)
 
reklama
hej

Pene a glukozy nie powinno sie do 26 tyg zrobic? ja ide w pryslym tyg, a to bedzie 25 i lekarz mowil, ze ostatni dzwonek.

co do grudniowych terminow, ja mam nadzieje, ze urodze 1 stycznia, tak jak mi termin wypada, chociaz corke mialam na 1 sierpnia a 20 lipca urodzilam. moj brat jest z 30 grudnia i zawsze byl poszkodowany. tak czy siak, fajny sylwester nam sie szykuje w tym roku:-D:-D

kasiasysunia bepieczny to bedzie 38 tydzien, niech ten maluch siedzi tam jak najdluzej:tak::tak: ja w pierwszej ciazy po 32 tyg mowilam ze moge juz rodzic, ale ciesze sie ze do 38 dociagnelam, bo Milena i tak mala sie urodzila, a wczesniej to nawet nie wiedzialabym jak ja brac na rece:tak:

renia a czego uczysz?

gocha &&& za wizyte
 
hej
Pene a glukozy nie powinno sie do 26 tyg zrobic? ja ide w pryslym tyg, a to bedzie 25 i lekarz mowil, ze ostatni dzwonek.

wyczytałam, że
" Test obciążenia glukozą (GTC). Badanie przesiewowe, czyli test doustnego obciążenia 50 g glukozy wykonuje się w ciąży, między 24 a 28 tygodniem, w celu wykrycia ewentualnejcukrzycy ciążowej."

czyli pewnie na wizycie w piątek zaleci, żebym zrobiłą ja maksymalnie do 3 tyg.

a
 
Konwalijka ja od wczoraj już dobrze się czuję :-) Mała daje o sobie cały czas znać więc jestem spokojna, najfajniejsze było jak mój mąż przyłożył policzek do mojego brzucha a Tosia go trzy razy kopnęła, mąż był w szoku i przez pół wieczoru chodził po pokoju i nie wiedział co ma ze sobą zrobić, ciągle się uśmiechał i powtarzał: " jak ja to tak mocno odczułem, to faktycznie Ciebie musi boleć wszystko" :-D
 
hej

Pene a glukozy nie powinno sie do 26 tyg zrobic? ja ide w pryslym tyg, a to bedzie 25 i lekarz mowil, ze ostatni dzwonek.

co do grudniowych terminow, ja mam nadzieje, ze urodze 1 stycznia, tak jak mi termin wypada, chociaz corke mialam na 1 sierpnia a 20 lipca urodzilam. moj brat jest z 30 grudnia i zawsze byl poszkodowany. tak czy siak, fajny sylwester nam sie szykuje w tym roku:-D:-D

kasiasysunia bepieczny to bedzie 38 tydzien, niech ten maluch siedzi tam jak najdluzej:tak::tak: ja w pierwszej ciazy po 32 tyg mowilam ze moge juz rodzic, ale ciesze sie ze do 38 dociagnelam, bo Milena i tak mala sie urodzila, a wczesniej to nawet nie wiedzialabym jak ja brac na rece:tak:

renia a czego uczysz?

gocha &&& za wizyte

Powiem szczerze, że ja się ogólnie obawiam brać małe dzieci na ręce, noworodka trzymałam raz w życiu. Także aż się boję na samą myśl jak to będzie... Namówiłam męża na szkołę rodzenia, żeby przynajmniej teorii wysłuchać skoro ćwiczeń raczej robić nie mogę;-)W sumie mam 2 miesięczne dziecko mojej siostry, ale nigdy nie miałam go jeszcze na ręku, bo lekarz pozwolił mi nosić tylko do 1kg :crazy: szkoda, bo mogłabym na nim "poćwiczyć" a tu d*pa :p
 
Pene teraz juz chyba nie ma tego 50 gram, tylko 75, kiedys to bylo 50 i chyba jakos dwa razy sie robilo

kasiasysunia jak lekarz tak zalecil to nie dzwigaj, a co do trzymania noworodkow, ja zawsze 5m od stalam, bo sie balam, a swoje to inaczej, zobaczysz :)

ja dzisiaj poszlam ziemniakow na obiad ukopac na ogrodek i wyslalam e nie wstane, tak mnie zgielo z bolu:confused:
 
reklama
pene - mój jest z lutego i faktycznie, fajnie bo jak miał parę miesięcy, już go otoczenie interesowało to długo można było spacerować. Więc teraz będziemy miały fajnie. Pierwsze 3 miesiące zimy, a później już coraz fajniej. I będzie można korzystać ze słońca i ciepła.

kasiasysunia - spokojnie, jak urodzisz to będziesz wiedziała jak się zając tak małym dzieckiem. Instynkt ci podpowie. Ja też styczności z dziećmi prawie nie miałam, szczególnie z tak małymi. Ale jak się Kuba urodził, to jakoś samo przyszło.
 
Do góry