reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia

sunflower no to 5 dniowka niezla.... ja dzisiaj poczytalam o dukaniew i sie boje o watrobe swoja musze to dobrze przemyslec moze tylko bede poprostu w 2 fazie ciagle narazie z moja mi idzie niezle wiec moze zostane przy swojej i nie obciaze tak watroby a co do jajek... ja mam wysoki cholesterol wiec nie moge ich duzo jesc no ale ba wyczytalam ze czerwona herbata obniza go wiec zaczelam jej wiecej pi ciekawe czy podziaa no i ponoc przyspiesza spalanie tk. tluszczowej sie zobaczy......
 
reklama
a co do jajek... ja mam wysoki cholesterol wiec nie moge ich duzo jesc no ale ba wyczytalam ze czerwona herbata obniza go wiec zaczelam jej wiecej pi ciekawe czy podziaa no i ponoc przyspiesza spalanie tk. tluszczowej sie zobaczy......
Pewnie Cię to zdziwi, ale jajko ma bardzo dużo "dobrego" cholesterolu (HDL) i nienasyconych kwasów tłuszczowych, więc nie tylko nie podnosi poziomu złego (LDL) ale obniża go, więc działa antymiażdżycowo. NIestety zły mit od lat krąży i ma się dobrze - ludzie jaja nie tkną - bo cholesterol, ale obżerają się pieczoną skórką z kurczaka:szok:
Więc jaja jedz na zdrowie;-)
Dieta faktycznie nieco obciąża wątrobę i nerki, trzeba więc pić sporo wody. A w dni PW jeść dużo warzyw.

Sun - po II fazie możesz jesc truskawki - dozwolona jest 1 porcja owoców dziennie:tak:
 
missiiss widzę że masz wątpliwości co do tej diety- tak sobie myślę że jak nie jesteś do końca do niej przekonana to sobie ją odpuść. Jak we wszystkim - aby coś zadziałało trzeba w to mocno wierzyć :) Ja znam efekty tej diety i tego się trzymam. Zrobiłam sobie kilka celów do których dążę a między nimi pozwalam sobie na małe grzeszki :)

u mnie widze spadek na wadze- ale nie wiem czy to efekt diety czy zmęczenia- starszak pierwszy raz w życiu jest na antybiotyku... non stop gorączka pow 38 st , zawalony nos i gardło, nie jadł nic przez 3 dni bo co zjadł to zaraz zwymiotował ;/ w nocy wstawałam do niego średnio co 1-2 h + Miki w między czasie. Pierwszy raz dzwoniłam do mamy by do mnie przyjechała na kilka godzin bo nie dawałam sobie z nim rady ... no wyczerpały mnie te dni trochę

na wadze -1,1 kg

aha robiłam sałatkę z kurczaka z tej strony http://dukan.blox.pl/2010/09/Salatka-z-kurczaka.html tylko z mniejszych proporcjach - mi smakowała :) tylko ten jogurt grecki mnhie zastanowił- ma 7,5 g tł na 100g

oczywiście serki wiejskie, polędwica sopocka ( 3,6tł), lub pieczona indycza pierś w ziołach i 1,5l to norma w między czasie

dziś na śniadanie jajecznica na sopockiej z 1 korniszonem :) z teflonu :)
 
Ostatnia edycja:
A ja dziś zrobiłam zmodyfikowane racuszki z sera, jajek, jogurtu tylko dałam mniej otrąb, żeby było można więcej zjeść;-). Do tego ukręciłam twarożek z cynamonem i słodzikiem, bo mnie na słodkie wzięło ;-) Było pycha, miałam nawet zrobic zdjęcie, ale nie zdążyłam:-D Mąż pozazdrościł i tak dietujemy razem - mamy większe szanse;-)

Wskazówka dla początkujących: w tej diecie dobra patelnia teflonowa jest niezbędna:tak:

Mamolka - czy maizenę można bez ograniczeń i czy w dni P, czy tylko w PW??
 
ale tępy jan ze mnie- polędwica jest przecież ze świni :( buu musze pozostać przy indyczym piersiątku :(

cristal- chyba 1 łyżka dziennie, niezaleznie od fazy- raczej jako zagęszczacz

i teraz sobie myślę po co jej tyle zamówiłam :):):)
 
ale tępy jan ze mnie- polędwica jest przecież ze świni :( buu musze pozostać przy indyczym piersiątku :(

cristal- chyba 1 łyżka dziennie, niezaleznie od fazy- raczej jako zagęszczacz

i teraz sobie myślę po co jej tyle zamówiłam :):):)
Dodasz do serniczka;-)

No właśnie - w produktach zakazanych jest wieprzowina a w dozwolonych jest szynka:confused:
 
Super że jest ten wateczek założony:p ja na ta dietkę przechodzę od marca - to juz postanowione, nawet jak jeszcze bede karmić, nie moge wiecznie wyglądać jak potwór;) nie moge się doczekac.... :)
cristal cenna ta rada na poczatek bo własnie wszystkie teflony juz mam nieteflonowe;pp
Mi bardzo odpowiada ta dieta, to co mozna w niej jeść, jest zbliżona do SB a ta bardzo mi pasowała:tak:
No i nie znam osoby co byłaby z niej niezadowolona;-)
 
reklama
Do góry