reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna.

Ile godzin wcześniej to nie pomogę. A przewożenie to torba termiczna i jakiś mały wkład chłodzący owinięty szmatką, żeby leku nie zmroził. Jeśli bierzesz do bagażu podręcznego to dobrze mieć po angielsku zaświadczenie od lekarza, że wieziesz potrzeby Ci lek. Jeśli w głównym to nic nie potrzebujesz. Myślę, że możesz zrobić już dzień wcześniej, żeby sprawdzić reakcję organizmu.
Dzięki :) :)
 
reklama
Cześć. Jeszcze tylko jedno pytanie bo instrukcji do Neoparine nie jest to jasno sprecyzowane a nikt z profesjonalistów nie udzielał mi instruktażu - czy po wprowadzeniu całego leku najpierw wyciągacie igłe i dopiero puszczacie fałd skóry czy jednak odwrotnie? Z góry dzięki za odpowiedź.
Pewnie juz pytanie nieaktualne ale naiszę co znalazłam, moze ktos bedzie mial podobne rozterki:)

"... wprowadzić pod skórę całą zawartość strzykawki. Następnie usunąć igłę z fałdu skórnego i uwolnić fałd skórny." Zrodlo www.mp.pl Poradnik dla osobleczonych heparyna drobnoczasteczkowa
 
Dziewczyny.. zapomnialam dzis rano o zastrzyku. ..biore neoparin 0,8 ze wzgledu na v leiden i poronienie... w domu bede dopiero ok 16... Teraz mnie olsnilo ze dzis zapomnialam.. myslicie ze nic sie nie stanie dziecku?? boje sie jak cholerka..
 
Dziewczyny.. zapomnialam dzis rano o zastrzyku. ..biore neoparin 0,8 ze wzgledu na v leiden i poronienie... w domu bede dopiero ok 16... Teraz mnie olsnilo ze dzis zapomnialam.. myslicie ze nic sie nie stanie dziecku?? boje sie jak cholerka..
Nic się nie stanie. Bardziej dziecku zaszkodzić mogą twoje nerwy 😉
 
Hej! Temat zeszłoroczny, ale może ktoś tu jeszcze zajrzy. Czy heparyna i Acard zawsze są "w komplecie"? Czy przyjmowanie samej heparyny też daje wystarczające efekty? Jestem w 16tc i moja gin kazała odstawić Acard i zacząć brać Neoparin. Wiem że skoro tak mówi to powinnam być spokojna, oczywiście zrobiłam jak kazała, ale ciągle myślę czy odstawienie Acardu nie zaszkodzi. Chyba czułam taki psychiczny spokój biorąc go od początku ciąży i stąd teraz te obawy.
Czy któraś z Was brała może samą heparynę, bez Acardu?
 
Hej! Temat zeszłoroczny, ale może ktoś tu jeszcze zajrzy. Czy heparyna i Acard zawsze są "w komplecie"? Czy przyjmowanie samej heparyny też daje wystarczające efekty? Jestem w 16tc i moja gin kazała odstawić Acard i zacząć brać Neoparin. Wiem że skoro tak mówi to powinnam być spokojna, oczywiście zrobiłam jak kazała, ale ciągle myślę czy odstawienie Acardu nie zaszkodzi. Chyba czułam taki psychiczny spokój biorąc go od początku ciąży i stąd teraz te obawy.
Czy któraś z Was brała może samą heparynę, bez Acardu?
Bralam od 6 tygodnia do 16 sama heparynę. Potem doszedł akard który będę odstawiać w 32 tygodniu i zostanie sama heparyna do porodu a nawet 6 tygodniu po porodzie
 
Hej! Temat zeszłoroczny, ale może ktoś tu jeszcze zajrzy. Czy heparyna i Acard zawsze są "w komplecie"? Czy przyjmowanie samej heparyny też daje wystarczające efekty? Jestem w 16tc i moja gin kazała odstawić Acard i zacząć brać Neoparin. Wiem że skoro tak mówi to powinnam być spokojna, oczywiście zrobiłam jak kazała, ale ciągle myślę czy odstawienie Acardu nie zaszkodzi. Chyba czułam taki psychiczny spokój biorąc go od początku ciąży i stąd teraz te obawy.
Czy któraś z Was brała może samą heparynę, bez Acardu?
Brałam acard z heparyna do ok 8tc bo za często krwawilam, potem została tylko heparyna. Do acardu już nie wróciłam. Heparyna jest wazniejsza
 
Hej! Temat zeszłoroczny, ale może ktoś tu jeszcze zajrzy. Czy heparyna i Acard zawsze są "w komplecie"? Czy przyjmowanie samej heparyny też daje wystarczające efekty? Jestem w 16tc i moja gin kazała odstawić Acard i zacząć brać Neoparin. Wiem że skoro tak mówi to powinnam być spokojna, oczywiście zrobiłam jak kazała, ale ciągle myślę czy odstawienie Acardu nie zaszkodzi. Chyba czułam taki psychiczny spokój biorąc go od początku ciąży i stąd teraz te obawy.
Czy któraś z Was brała może samą heparynę, bez Acardu?
Jestem w 16tyg od początku biorę neoparin i wstrzykuje Heparyna więc nie ma się co martwic 😊
 
reklama
Kurczę dziewczyny, może ktoś odpowie . Mi mój wstrzykuje heparyne w brzuch jakiś czas i niby wszystko okej ale czuje jakby brzuch był opuchniety twardy jakby nie mój. Też tak miałyscie? Dodam że nigdy nie byłam super płaska A w ciąży narazie mam ogólny jadlowstret więc dania tez są zmniejszone, a czuje jakbym była taka napęczniała....
 
Do góry