reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Higiena pierwszych ząbków

Marynia88

Moderator
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
8 273
Miasto
Piotrków Trybunalski
Mojemu synkowi właśnie na raz idą cztery ząbki a dwa ma już ma. Do tej pory higiena jamy ustnej ograniczała się do czyszczenia ząbków i dziąsełek sylikonową szczoteczką zakładaną na palec i przegotowana woda. Mam pytanko - czy przemywanie wodą wystarczy? Kiedy czas na pierwszą paste i jaką paste? Jak to wyglądało u Was drodzy rodzice?
 
reklama
Pastą możesz myć od pierwszego zęba i zwykłą szczoteczką dla takich maluchów. Ja kupowałam pastę Ziaja bez fluoru a szczoteczkę Colgate.
 
My zarowno przy pierwszym jak i drugim dziecku uzywalismy pasty od pierwszego zabka. Wiadomo ze na poczatku ciezko nazwac to myciem zebow, bardziej oswajaniem sie z nowa czynnoscia. Ilosc pasty minimalna i bardziej to masowanie dziaselek. Mlodszy syn dopiero od niedawna polubil mycie zabkow a ma juz prawie dwa latka. Sam bierze szczotke paste i probuje cos z tym zrobic. Wazne zeby dziecko tez widzialo nas rodzicow czy starsze rodzenstwo przy myciu zebow to naprawde bardzo pomaga. Co wazne regularne posilki i picie wody w miedzyczasie, bez przegryzek przekasek czy jak tam to nazwac. Starsza corka ma 7 lat, wypadaja jej mleczaki, nigdy zadnej prochnicy nie bylo. Mycie zebow codziennie rano i wieczorem, do picia woda, slodycze tylko w sobote.
 
My zarowno przy pierwszym jak i drugim dziecku uzywalismy pasty od pierwszego zabka. Wiadomo ze na poczatku ciezko nazwac to myciem zebow, bardziej oswajaniem sie z nowa czynnoscia. Ilosc pasty minimalna i bardziej to masowanie dziaselek. Mlodszy syn dopiero od niedawna polubil mycie zabkow a ma juz prawie dwa latka. Sam bierze szczotke paste i probuje cos z tym zrobic. Wazne zeby dziecko tez widzialo nas rodzicow czy starsze rodzenstwo przy myciu zebow to naprawde bardzo pomaga. Co wazne regularne posilki i picie wody w miedzyczasie, bez przegryzek przekasek czy jak tam to nazwac. Starsza corka ma 7 lat, wypadaja jej mleczaki, nigdy zadnej prochnicy nie bylo. Mycie zebow codziennie rano i wieczorem, do picia woda, slodycze tylko w sobote.
Z samą czynnością mycia zębów oswajamy go, widzi jak My myjemy i jest bardzo zainteresowany. Nie daję też żadnych przekąsek a jeśli chodzi o picie to jest nadal na piersi ale daję też wodę tylko wodę. Co do mycia ząbków pastą to tak jak pisałam wcześniej bałam się że coś się stanie jak ją połknie, ale jutro kupię pierwszą pastę.
 
reklama
reklama
Do góry