reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hipoglikemia reaktywna

Dziewczyny ale to nie chodzi o picie herbaty. No człowiek użala się nad sobą bo po prostu nie wie jak jeść co jeść itd. w cukrzycy nie chodzi o cukier( słodycze) tylko zdrowe jedzenie bo to on "wybija" cukry. I też nie widzę powodu by rezygnować z łyżki cukru do herbaty. Trzeba przestawić myślenie co do jedzenia i wspierać się .
Pozdrawiam serdecznie autorkę jeśli potrzebujesz jakieś rady pisz
Pewnie, że nie chodzi o łyżkę herbaty :) jestem w tej samej sytuacji co autorka i rozumiem ją, ale cukrzyca ciążowa wymaga całkowitej zmiany myślenia o jedzeniu, a kierować się trzeba przede wszystkim dobrem dziecka.
 
reklama
Ale skoro miałaś cukrzycę ciążową to wiesz, że jest to bardzo indywidualna kwestia, jeśli chodzi i jedzenie. Można w 100% trzymać dietę a pomiary będą się pogarszać wraz z rozwojem łożyska i dziecka. A może autorka bierze syntetyczny progesteron, który zaburza glikemię? Ja np.nie mogłam jeść w ogóle pieczywa ciemnego ani makaronu pełnoziarnistego. A teoretycznie wg zasad diety możesz, nabiał tylko od drugiego śniadania do podwieczorku. A teoretycznie powinno się zjeść proteiny tuż przed snem. U mnie tylko po mięsie pomiary były ok. Tak samo kaszę: u jednej po jaglance będzie ok, a u innej nie. Płatki owsiane próbowałam w różnych konfiguracjach - nigdy się nie udało mi mieć dobrego cukru, a po pomidorówce z białym makaronem miałam zawsze cukier 90.
Trzeba próbować, sprawdzać IG, ładunek glikemiczny i menu metodą prób i błędów się ułoży. Jedno co jest uniwersalne to dużo posiłków a mniejsze porcje. I pomiar cukru godzinę po jedzeniu to maks. 120.
A czy ja gdzieś napisałam , że to nie jest indywidualna kwestia . Napisałam że to co u mnie wybija cukier u autorki niekoniecznie. Czy to nie metodą prób i błędów. Wydaje mi się, że napisałam autorce mniej więcej jak jeść ... I o to chodzi a wy ciągle o łyżece cukru. Na pewno to autorce wiele wyjaśni i wesprze ....
 
Do góry