reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

histeria przed drzemką dzienną?

ech, to nie ząbki a zapalenie uszka! synek dał popalić w nocy wrzaskami i wybrałam się do lekarza. Bidulek a ja się wściekałam że taki maruda a on po prostu cierpi. Mam nadzieję że jak się podleczymy to spanko się poprawi.
Bardzo dziękuję Aniu za wsparcie, powróce do tematu za jakiś czas.
A co do ubierania faktycznie może można przywyknąć do płaczów.
A z tym karmieniem to synek coś mało ostatnio przybiera na wadze. Dlatego spróbujemy karmić się mieszanie na początek.
 
reklama
Martina o jej strasznie Wam współczuję...maleńki musi się potwornie męczyć,bo to taki ból,że szok...Fabianek miał zapalenie ucha jak miał około 1,5 roku i na szczęście od razu pokazał co go boli.Ale krzyczał strasznie...Mam nadzieję,że szybko się wyleczycie.Nie martw się ubieraniem,tego prawie żadne dziecko nie lubi;-) Trzeba to przetrwać.Jeśli chodzi o wagę to moja Oliwia od początku przybierała malutko.Po 500 gr na miesiąc.Raz nawet ledwie 200 gr.Robiliśmy nawet badania krwi i moczu czy wszystko gra i jest w porządku.Urodziła się ważąc 3650,a jak miała 8 miesięcy to ważyła 7 kg.
Jeszcze raz życzę Wam zdrówka.
 
Witam!
Przeczytałam wątek, bo szukam porady. Mojemu maluchowi -niecałe 3 miesiące- bardzo trudno zasnąć w dzień. I jak czytam ile Wasze starsze dzieciaczki śpią to aż mi się płakać chce, że on taki niedospany.
Wygląda to u nas tak, że wstajemy ok 8.30 (obudzeni o 7.30) pierwsza drzemka jest między godziną 9-10 kładę go do łóżeczka pieluszka pod buzię i szuram łóżeczkiem, często jest płacz, ale takie miarowe szuranie go uspokaja i zasypia na, o zgrozo! 30 min. i to jest jego najdłuższa drzemka w dzień w domu mimo, że oczka po wstaniu ma dalej czerwone i przy cycu prawie zasypia. Kolejna drzemka między 12-13, ale przy tej już jest więcej walki. Między 14-15 spacer i tu różnie zdarza się 40 min, ale częściej 2h, a nawet dociąga do 3 i później już w domu nie śpi niezależnie czy spał dłużej czy krócej na spacerze co czasem kończy się na nie spaniu od 15.30 do 19, bo wtedy się kąpiemy, cycamy i ostatnio usypia ok 19.30-20. Wieczorem usypia ładnie tzn. pieluszka pozytywka i wtulając się w pieluszkę zasypia, czasem łóżeczkiem chwilę poszuram. Dlaczego w dzień ten schemat nie działa? Co to jest dla takiego malucha 30 min snu?

Jestem załamana!
Dodam, że jak się wybudzi z drzemki to od razu chce cyca. Rzadko też nie śpiąc wytrzyma 2h bez cycka.
Pomóżcie, bo nie mogę patrzeć jak moje dziecko cierpi z braku snu!:-(
 
Karolaola ja myślę,że nic na siłę.Mój synek jako niemowlę naprawdę nie sypiał w dzień.takie dzieci jak widać tez istnieją;-) Szkoda troszkę,bo Twój synek jest maleńki i dobrze by mu zrobiły drzemki.Ułóż sobie cały dzień,trzymaj się rytmu.Nie usypiaj synka na chama,wyjdź na spacer i poczekaj aż sam zaśnie.Mój synek strasznie bronił się przed spaniem.Nawet jak zasnął na siedząco w wózku to trudno było go położyć.Oliwia sypia lepiej,ale i tak broni się przed tym nawet kiedy jest bardzo zmęczona.Spokojnie,nie denerwuj się.Twój synek jest malutki,powoli nauczycie się siebie i znajdziecie rozwiązanie idealne.
 
Ania pewnie masz rację ,że nie powinnam się aż tak przejmować, ale każda drzemka tego mojego malucha jest u mnie na wagę złota- tak bardzo chcę żeby się wyspał. Ale zdaję sobie sprawę, że to wszystko może się zmienić, bo te dzieciaczki tak szybko zmieniają swoje przyzwyczajenia i potrzeby, że nie ma co na siłę dążyć do wytyczonych celów.
Jednak rutyna i przewidywalny dzień to i mój sprzymierzeniec. Uważam, że to dużo ułatwia.
 
Spróbuj wprowadzić systematyczny plan działania - ta sama pora, zasłonięte okna, włączona lampka w tle. Dodatkowo możesz czytać bajkę. Problem ze snem pojawia się u dzieci często. Ja od lat stosuję pewną skuteczną metodę - przed porą zasypiania synka zapalam w pokoju kominek aromaterapeutyczny z olejkami drBeta o zapachach: melisa, lawendowy, rumianek rzymski, mandarynka i różany - polecane na bezsenność. Wystarczy zaledwie 10 kropli "mieszanki" i dziecko smacznie śpi a w pokoju panuje piękny zapach. Często ten sposób sprawdza się w przypadku mojej bezsenności. Warto spróbować :)
 
reklama
Strasznie współczuję Twojemu synkowi. Zapalenie ucha to straszny ból - będąc dzieckiem miałam przynajmniej kilka razy.
Na szczęście właściwa diagnoza pozwoli mu się go szybko pozbyć. Mam nadzieję, że już jest lepiej.
Trzymajcie się ciepło, buziaki dla Twojego maleństwa :*
 
Do góry