reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile pija wasze maluchy ????

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2008
Postów
12
Miasto
Niemcy
Witam wszystkie mamuski !!!! mam takie pytanie ktore mnie dreczy od dluzszego czasu... moj synek Sebastianek ma rok i dwa miesiace i strasznie duzo PIJE w dzien ok 7 butelek no i w nocy wypija dwie.Jakos nie mam przekonania czy to az tak dobrze ze on tak pije... a moze macie taka sama sytuacje z waszymi skarbami jak tak to prosze o odpowiedz..SERDECZNIE POZDRAWIAM !!!!!!!!! Agnieszka.
 
reklama
Aguniu ale czego pije? mleka czy wody/soczku, bo jesli płynów ogolnie to nie zaszkodzi, pewnie czesciej robi siku, ja np nie daje pic bezposrednio przed jedzonkiem zeby nie opijal sie nie potrzebnie, a twoje dziecko widac tylke potrzebuje , jesli jest żywym dzieckiem to normalne ze chce mu sie pic jak szaleje moj maly wypija ok 200 ml soczku lub herbatki zawsze jak mu podsunę to dzioba otwiera a jak jak jest ciepło to wiadomo wiecej
 
Hej:-)Moje dziecko tez sporo pije-spokojnie wypija 700 na dobe,czasem nawet wiecej:dry:
Ale chodzi i jest baaardzo ruchliwym dzieckiem wiec wcale sie nie dziwie ze tyle pije:tak:mysle ze dopóki Twoj maluszek normalnie je,to nie masz powodow do niepokoju-tyle ze w nocy raczej podawaj mu wode,bo wszelkie soczki i herbatki sprzyjaja próchnicy:tak:w ciagu dnia tez az tyle sokow nie potrzeba-ja daje wode,mięte,herbatki Hipp do zaparzania-byle jak najmniej słodkiego:tak:
 
Witam ! no wlasnie z ta pruchnica to takie mam obawy maly pije duzo i przewaznie herbatki hipp . najgorzej jest w nocy bo musi miec te swoje dwie buteki..... ale wyprobuje dzis w nocy wode mu podsunac :) zobaczymy jak na to zareaguje ... serdecznie dziekuje za rady. goraco pozdrawiam
 
Moja Blaneczka w ciagu dnia potafi wypic dwa kupki aventa 250ml jak jest cieplej a jak jest normalnie i chlodno to 250ml lub okolo 350ml :tak: plus mleczko wieczorem do picia daje jej herbatki bobovita lub soczki z hippa i heinza :tak:ogolnie lubi pic noi siusiac:-D
 
Mój Kubuś też dużo pije. Zdecydowanie więcej, niż je... Ale w nocy udało się nam oduczyć go od picia. Wody raczej nie lubi. Soczki i herbatki... Nie je żadnych zup, więc chyba dobrze, że tyle pije. A o próchnicę też się boję, wprawdzie myjemy mu zęby, ale częściej to zabawa, niż prawdziwe szczotkowanie kiełków...
 
moja mała - 10 miesięcy też pije sporo, ale wiem z serwisu dziecko24.pl że w przypadku gdy dziecko pije baaardzo dużo powinno się wykonać jakieś tam badania na poziom mikroelementów. nie wiem jaka jest norma dla dziecka powyżej roku ale dla 9 miesięcznego to 140ml łącznie z zupką.

Moja córeczka przekracza ta normę ale jakoś sie tym nie przejmuje :p
co prawda pije tylko wodę i od święta rumianek.

o tych normach wspomniałam, bo warto mieć swiadomośc ale to nie znaczy, że każde dziecko które przekracza norme jest chore. Pogadaj z pediatrą.
 
Witam ! no wlasnie z ta pruchnica to takie mam obawy maly pije duzo i przewaznie herbatki hipp . najgorzej jest w nocy bo musi miec te swoje dwie buteki..... ale wyprobuje dzis w nocy wode mu podsunac :) zobaczymy jak na to zareaguje ... serdecznie dziekuje za rady. goraco pozdrawiam

Obawiam się ze nie wyjdzie z ta wodą...uzalezniłas dziecko od cukru i chcesz mu teraz "narkotyk" zabierac podsuwając marny substytut?? Zapomnij nie zgodzi sie na to:)
 
reklama
Witam !!!! no z tym NARKOTYKIEM to troche przesadziles:no: jeszcze nie spotkalam sie z takim okresleniem co dotyczy malych dzieci..... i zastanawiam sie powaznie co Ty dajesz swojemu dziecku do picia jezeli wszystko co zawiera cukier to dla Ciebie NARKOTYK !!!!! z tego co wiem cukier w malych ilosciach nie jest szkodliwy i nawet w herbatkach HIPP jest cukier takze nie przesadzajmy....
 
Do góry