reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile pija wasze maluchy ????

Witam mamuski !!! musze przyznac ze udalo mi sie malemu dac wode w nocy zamiast herbatki i co....... Udalo sie maly wypil troszke wczoraj to samo i wydaje mi sie ze chyba sie odzwyczai picia w nocy bo jednak sama woda mu nie smakuje.w dzien rozcieczam herbatke i pije tez bez marudzenia . a wiec mysle ze zakonczy sie to powodzeniem !!!! serdecznie pozdrawiam!!!!!
 
reklama
Witam !!!! no z tym NARKOTYKIEM to troche przesadziles:no: jeszcze nie spotkalam sie z takim okresleniem co dotyczy malych dzieci..... i zastanawiam sie powaznie co Ty dajesz swojemu dziecku do picia jezeli wszystko co zawiera cukier to dla Ciebie NARKOTYK !!!!! z tego co wiem cukier w malych ilosciach nie jest szkodliwy i nawet w herbatkach HIPP jest cukier takze nie przesadzajmy....

Oj ale sie pieklicie kobietki...przeca napisałem narkotyk w " " :) Chodzilo mi bardziej o pewne uzaleznienie od cukru i tyle więc weźcie na wstrzymanie

Ale ciesze sie ze jednak Twoje dziecko pije wode

ps. A ja własnie jestem przeciwnikiem tych herbatek HIPPa ktore zawieraja 90% cukru...o przepraszam glukozy :)
 
Co ty z tym narkotykiem i uzaleznieniem.Juz kolejny twoj post czytam jak wytykasz matkom ,ze uzaleznily dzieci od narkotyku w postaci cukru.Jak nie masz konkretnej rady to powstrzymaj sie od komentarzy.Wyobraz sobie,ze nasze mamy wode do picia nawet slodzily cukrem,manne dawaly na mleku z cukrem itd.Piszesz,ze kaszki bleee,bo z cukrem,herbaty bleee ,bo z cukrem(co nie znaczy ze to popieram,bo zaraz ktos mnie zacutyje i da wyklad:-p).Trzeba umiec znalezc rownowage,takze w komentarzach,czego Tobie zycze!

Agnieszka26 a moze zbadaj cukier maluchowi.Wez pod uwage to,ze jest jednak bardzo cieplo,dzieci biegaja.Ja tez wypijam 2 razy tyle co normalnie.A herbaty na rzecz czystej wody odstawiaj stopniowo,czyli syp mniej herbatki do wody,bo jak od razu dasz wode to moze skonczyc sie niepowodzeniem.

Tutaj tysiace ludzi zwykle komentuje nie dając rady wiec nie jest to konieczny warunek... a akurat mam przypadek siostrzenca w rodzinie ktory w pewnym sensie uzaleznił sie od słodkiego i nie chciał ani pic ani jesc rzeczy niesłodkich. Niektóre produkty sa bee owszem. Ja nie kupuje co popadnie mimo ze może to byc "firmowe" jedzenie. Węglowodany mozna dostarczyć dziecku w inny sposób.

Zresztą mądrzejsi niż ja nie polecaja słodkich napojów do gaszenia pragnienia...zagoogluj i sprawdz...pierwsze lepsze
"Oczywiście najlepiej wodę! I to bez dodatków, nieposłodzoną glukozą, cukrem czy miodem. Po pierwsze, słodkie napoje zaspokoją również głód i malec nie będzie miał potem ochoty na jedzenie. Po drugie, przyzwyczajony do picia słodkiego nie zechce wody, a tymczasem to ona najszybciej gasi pragnienie."
Zreszta na temat herbatek hipp naprodukowałem sie na innym watku :)
 
Jak widać dziecko można przyzwyczaić do wody.;-)
Mój starszak ma w sumie gdzieś czy to woda czy soczek ,a z premedytacją jak tylko moge podaje mu wode.
Wiadomo woda życia doda,ale KamilaRotterdam ma racje.
Kyniol jeśli ktoś prosi o porade to nie mądrzmy się tylko radźmy ;-):-)
 
Kyniol 73 nie rob mi wykladu,bo dla mnie sa to rzeczy oczywiste,moje dziecko na szczescie pije wode i rumianek.Dziewczyna ma problem i trzeba jej pomoc a nie dolowac,ze teraz juz nic nie zrobi bo dziecko jest cukrowym narkomanem.To tyle:yes:

ale ja nie dołuje tylko sugeruje cos. Nie napisałem tego wprost. Wiec napisze...to tylko sugestia.
Zakładam ze jest zdowe dziecko (oczywiscie trzeba pojsc do pediatry spytac sie czy to normalne i ewentualne jakie problemy moze to zwiastować) Jezeli dziecko pije przeważnie herbatki Hippa ktore zawieraja duzo cukru to po prostu moze nie tyle jest spragnione ile pije bo lubi...podobnie jak dorosły moze zajadać się lodami czy słodyczami bo lubi. Ciekawe czy wypijałoby też 7 butelek wody...gdyby ja tez tak lubiło. Po drugie zabierz i wypij sobie coca cole...chetnie siegnołbym po kolejna butelkę i w sumie czesto chce mi sie pić. Ja zasugerowałem ze słodkie herbatki moga być jak """narkotyk""" w tym sensie ze dzieko po prostu je lubi i niekoniecznie chce mu sie pić. Dodatkowo cukier dostarcza energii więc moze mniej jeść innych rzeczy.
Tak czy inaczej zapytac pediatrę nie zaszkodzi zapytać, moze cos zasugeruje albo zleci jakies badania dodatkowe
 
Obawiam się ze nie wyjdzie z ta wodą...uzalezniłas dziecko od cukru i chcesz mu teraz "narkotyk" zabierac podsuwając marny substytut?? Zapomnij nie zgodzi sie na to:)
Niekoniecznie. Człowiek jest w stanie oduczyć się słodkości po 3 miesiącach abstynencji. Ja swojego synka oduczam picia słodkich herbatek typu Hipp i jest nieźle. Wodę lubi, herbatki z suszu też, ale dodaję do tych herbatek na 250 ml pół łyżeczki herbatki Hippa (bo niesłodzonych nie chce, na razie) i też wypija, oczywiście mniej niż tych słodkich.:laugh2:
 
Ostatnia edycja:
Niekoniecznie. Człowiek jest w stanie oduczyć się słodkości po 3 miesiącach abstynencji. Ja swojego synka oduczam picia słodkich herbatek typu Hipp i jest nieźle. Wodę lubi, herbatki z suszu też, ale dodaję do tych herbatek na 250 ml pół łyżeczki herbatki Hippa (bo niesłodzonych nie chce, na razie) i też wypija, oczywiście mniej niż tych słodkich.:laugh2:
Zgadza sie da sie ale nalezy robic to stopniowo...ludzie z uzależnień od papierosów i innych rzeczy tez wychodzą :) uzywając np przez jakiś czas plastrów...lub mają silna wolę. Cieszę się ze ci sie udało...baby bedzie zdrowsze:)
 
hejka:-)
chciałabym sie spytać ile powinno wypic mleka 7miesięczne dziecko???
właśnie kończe karmić córeczke piersią i nie wiem ile powinna wypic mleka w cigau dnia-ponieważ niechetnie pije sztuczne mleko, nie wiem czy nie wypija za mało.. wypija dodatkowo soczki ok200-300ml, niestety herbatki nie chce pic:baffled:
 
mój synek wypija sporo wody mineralnej dziennie - około 2 kubki wody gerbera, tak go nauczyliśmy po prostu, że woda najzdrowsza a jemu jakoś smakuje.do tego wypija kubek herbatki dla dzieci, jakiegoś bobo fruta, mleczko i zje jakiś deserek z jogurtem, czasem jakiś bardziej pitny jogurcik.
 
reklama
Odświeżam!

Ile pija wasze dzieciaki w szkole?
moja wypija ok pół butelki 330 ml, jest w szkole od 8 do 14, czasem pije w szkole mleko, obiadów nie je, martwię się, ze to trochę malo, ale nie wiem...

Rano przeważnie wypija filiżankę kakao, albo kawy zbożowek, czyli koło 100=150 ml
 
Do góry