reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile po spodziewanym okresie wyszedł wam pozytywny test?

Potwierdzam, też o tym czytałam. Wklejam źródło z wyjaśnieniem jeśli ktoś zna angielski. Nie wszystkie testy owu są sobie równe, zresztą tak samo jak testy ciążowe, plus to że niewiele kobiet sprawdza testami owu jeśli wyjdzie pozytywny ciążowy. Ja przy najbliższej okazji chętnie przetestuję na sobie tą teorię :)
Po pierwsze to żadne źródło naukowe. Żadne badania, tylko strona testów ciążowych 🙈 po drugie przeczytałaś to co wysłałaś? Nawet jeżeli założymy, że źródło jest wiarygodne to test owulacyjny może (ale nie musi) wyjść pozytywny jak pojawi się odpowiednia ilość HCG. Więc wszystkie opinie o tym, że test owu był pozytywny przed testem ciążowym, a już tym bardziej teoria jakoby kolor kreski kontrolnej! potwierdzał ciążę to zwykłe banialuki.

Zamiast czytać jakieś informacje na stronie producenta, który w ramach marketing napisze wiele (jak info na testach ciążowych, że wykrywają ciążę super szybko 6 dni przed miesiączką) poczytajcie opinie lekarzy. Albo zapytajcie o to ginekologa przy okazji wizyty.

Bo serio, powielanie takich głupot wyrządza więcej szkody niż pożytku. Dziewczyny starające się o dziecko, zwłaszcza długo czytają takie dyrdymały i robią sobie niepotrzebne nadzieje. A żaden pozytywny test owulacyjny, a już tym bardziej kolor kreski kontrolnej nie potwierdzi ciąży wcześniej niż test ciążowy.
 
reklama
A wczesniej moja droga testowałaś? 😊

U nas to jest niespodzianka świąteczna 😊 nie planowaliśmy maluszka, stwierdziliśmy, że pojawi się kiedy będzie odpowiedni dla niego czas. W grudniu raz współżyliśmy i w życiu by mi do głowy nie wpadło, że zaszłam w ciążę. Testowałam pierwszy raz 28.12, bo w święta wszystko pozamykane 😂 miesiączka powinna być 24.12. To co mnie skusiło do zrobienia testu to ogromny apetyt 🙄 zdarzało mi się mieć nawet tygodniowe spóźnienie
 
Ja mam krótkie cykle 23/24 dni. Sex był 6.12 w dzień owu a 13.12 miałam już bladziochy z rana w ten sam dzień zrobiłam betę z krwi i już była wysoka. Ale to dlatego ze takie krótkie cykle teraz też poczekam 7 dni od owu i testuje. W każdym razie mega bladą kreskę miałam przed terminem @. Trzeba też zaznaczyć że miałam mieć bliźniaki a wtedy hcg szybciej rośnie no i test 10 najczulszy zrobiłam.
 
Ostatnia edycja:
Owulacyjne zazwyczaj pokazują ciąże wcześniej niż ciążowe - wzrasta lh tak jak podczas owulacji
Nie wzrasta lh tak jak przy owulacji.

Za to wzrasta lh lekko przed okresem zapoczatkowujac nowy cykl. Hormon bhcg moze zostac wylapany przez test lh ale to jaki poziom juz samego lh jest zalezy od kazdej kobiety i czedto może byc tak ze bedzie prawie pozytyw a dlatego ze zbliza sie okres.. Albo bedzie prawie pozytyw bo wylapie tez bhcg. Albo normalnie przed okresem ledwo widac na tescie. I plus bhcg da ciut ciemniejszy.
Trzebaby sie obserwowac dosc dlugo ale każdy cykl jest inny w sumie .
U mnie lh zal reguły wzrastalo dale rzadko dwoch kresek.. Tak to juz w okres. Ale fakt w zaciazonym cyklu wyszedl ciemniejszy prawie 2 kreski od 10dpo fdzie na drugi dzien mialam juz cien cienia na tescie ciążowym.

To wszystko zalezy od stezenia poziomu itd
 
reklama
Do góry