reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ilość snu a sposób zasypiania

Dołączył(a)
26 Marzec 2008
Postów
2
Witam. Poszukuję zależności (na konferencję pediatryczną) między ilością snu na dobę (jaki on jest, jak długo trwa, czy jest przerywany, niespokojny itp.) a sposobem zasypiania (na rączkach, w łóżeczku, w wózku itp.) dzieci w wieku 6 - 12 miesięcy. Z góry dziękuję za wypowiedzi.
 
reklama
moj maly ma 8 m-cy i spi tak rano budzi sie ok 6 bawi sie godzinke cos zje i zasypia w wozku tak na 2 godz. przez dzien to spi co 2-3 godz tak po 1.30-2 godz wieczor zasypia ok 21 21-30 ale najpierw spi czujnie dopiero kolo 22 zasnie mocniej spi 4 godz budzi sie na butle i spi dalej do 6 rano
 
moja córa na 12 miesięcy i jak była mniejsza spała od 19:00 do 7:00 bez pobudki a w dzień z 2-4 godzin zasypiała w łózeczku ,sen spokojny ;-)
 
Mój synek ma 6,5 miesiąca wstaje ok 7-8 rano po dwóch godzinach idzie znowu spać w wózku czasmi ma problemy z zaśnięciem potem śpi jeszcze dwa razy ok południa i po południu na noc idzie spać ok 21.00 i sen ma spokojmy
 
Moje dziecko zasypia albo przy piersi albo ze mna w łózku, budzi sie przecietnie 3 razy w nocy, czasem wystaczy przytulić, czasem pociagnie dwa razy i spi dalej. Ma 10 miesiacy.
 
Moja mała juz ma połtora roczku ale jak była w tym przedziale o ktory pytasz to w wozku usypiana spała dłuzej i spokojniej.Jak otworzyła oczka to wystarczyło ruszyc wozkiem,zobaczyła ze jedzie i spała dalej.Zreszta tak jest do dzisiaj.W łozeczku co jakis czas(2,3godz)budzi sie,trzeba jej wtedy dac smoczek albo picie i usypia dalej.
 
U nas (8,5 mca) zasypianie to głównie przy piersi, ewentualnie w wózku na spacerze. W nocy śpi z mamą od 21:00 do 8:00, później na spacerku od 11:00-13:00 i po południu około 15:30-17:00.
 
Wiec tak Ala majac 2 miesiace wieczorem zasypiala przy piciu mleka miedzy 20-21 i potem spala do 1-3w nocy na kolejne karmienie i zasypiala spowrotem tak do 6-7.Potem juz nie chciala spac i pierwsza dzremke w dzien robila sobie o godz 10-zasypiala w wozku ale spala tylko pol godziny kolejna drzemka o 14(zasypiala sama w lozeczku) i tak samo pol godziny ,trzecia dzremka o 17(zasypiala w lozeczku) i rowniez pol godziny !! Takie dzremki polgodzinne trwaly do 8-9 miesiaca i raczej nic Ja nie moglo obudzic!! A w nocy jesli sie obudzila a nie bylo glodna i smoczek nie pomagal musialam ja brac na rece i chodzila z Nia po pokoju od 5 - 20 minut,zdarzaly sie noce ze trwalo to nawet godzine !! Sen w nocy raczej miala spokojny!!
 
Maciuś kończy 9 miesięcy i od jakiś 3-4 miesięcy zasypia częściowo na rączkach, tzn. muszę go choć 3 minutki ponosić, ponucić (zawsze tę samą melodię), jak oczka lecą to go kładę. Na ogół zasypia od razu, czasem trwa to troszkę dłużej. W ciągu dnia ma na ogół 3 drzemki po ok. 1 godzinie. Na nocny sen zasypia łatwiej, raczej się nie buntuje. Mimo że przestałam niedawno karmić go piersią zdarza się, że budzi się w nocy nawet 2 razy. Śpi od 19:30/20:00 do 5:30/6:00. Zasypia ze smoczkiem, nawet na spacerze.
 
reklama
Moja Natalka jutro kończy 8 miesięcy. Zasypia około 20:30 w łóżeczku i śpi raczej spokojnie do 7 rano. później zasypia zazwyczaj w moim łóżku ok. 10:00 i śpi półtora godzinki również spokojnie. Kolejna pora snu to około 14 kolejne pótora czasem dwie godziny ale już w wózku na spacerku.
 
Do góry