reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidziulki

Dziękuje Xmamuska.. :) wszytkie imiona o ktorych myslisz sa naprawde bardzo fajne ja jednak mam sentyment do imienia Julia wiec jesli bede miala corcie to napewno bedzie miala na imie Julia :D Kubus Filip czy Bartuś naprawde sporod tych imion cieżko bylo by mi wybrac faworyta hmm wszytkie sa rewelacyjne .. alee .. z tego co wiem czesto jest tak ze dopiero w chwili w ktorej zobaczysz swoje dziecko potrafisz odpowiednio dobrac dla niej ( niego ) imię.. wiec napisz jak zdecydowaliscie bo jestem strasznie ciekawa ....
 
reklama
MamaDominika jest dokładnie tak jak piszesz, ja jak byłam w ciąży Sandrunią to mieliśmy wybrane imiona od samego początku ciąży było to imię dla dziewczynki Oliwia a dla chłopca Kubuś. :-) Dodam tylko że płeć dziecka była dla nas niespodzianką, nie chcieliśmy wiedzieć co się nam urodzi:no: Kiedy urodziłam lekarz położył mi małą na piersiach i pyta jak się księżniczka będzie nazywać a ja bez zastanowienia odpowiedziałam Sandra :-):tak: I tak też zostało :happy::happy: No i chyba tym razem też tak będzie że dopiero jak się dzidzia urodzi to wybierzemy jej imię, dobrze tylko że chociaż mamy jakieś upatrzone, bo do niedawna to żadne nam się niepodobało :zawstydzona/y::cool2:
 
U nas zawsze gdy mówiliśmy o dzieciach to mówiliśmy o Oliwce i Kacperku. A jak zaszłam w końcu w ciążę to się nam zupelnie zmieniło. Pewnikiem w zakresie imienia byl tylko Filip. Dla dziewczynki jawil sie problem - bylo conajmniej kilka opcji: Zuza, Oliwka, Lenka, Milenka, Iga, i jeszcze parę innych. Przeprowadzaliśmy nawet sondaz wśród znajomych :-D w końcu okazalo się, ze tylko co do Zuzi mozemy się dogadać i jak sie okazało, że w brzuszku siedzi sobie dziewczynka, to od tamtego czasu jest tylko Zuzia. I wszyscy tak mówią do mnie i do brzucha, ja też...
więc mam nadzieje, ze po porodzie mi się nie zmieni hehehehehe bo tak się dziecie nasłuchało, że jak uslyszy inne imie to nie będzie wiedziala że to do niej :-D
 
Wybieranie imion dla dzieci jest naprawde trudnym i odpowiedzialnym zadaniem hehhe i dosc zabawnym ... mam tylko nadzieje ze moj syn bedzie zadowolony z imienia jakie dla niego wybralismy ... mam kilku znajomych ktorzy swoich imion nadanych przez rodzicow nie uzywają a wcale nie są złe np. zamiast Ewelina - Ewa itp. - pewnie bylo by mi przykro i glupio gdyby moje dzieci tez tak zrobily... wydaje mi sie jednak ze nie ma brzydkich imion trzeba je tylko potrafic zatolerowac .. ( z małymi wyjatkami :)) ahaa chcialamm zapytac czy planujecie drugie imie dla waszej pociechy ?? np. po bliskiej osobie .. ja bym chciala po dziadku dac mu na drugie Piotr :)
 
U nas będzie chyba Zuzanna - Helena. Po mamie mojego męża. Mam nadzieje, że mojej mamie nie będzie przykro, ale to madra babka :tak: a na imie ma Władyslawa, a wszyscy mówią do niej Janka.
Za to jak następny bedzie synuś, to po moim tacie na drugie będzie miał Adaś, a męża tata nazywal się Ginter :eek: Tak więc myślę, ze tak będzie ok...
 
U ans jest taka tradycja ze kazda z córek ma na drugie wiktoria:-) no i ja ta tradycje podtrzymalam mam Emilke Wiktorie..... Wiktoria to imie mojej ukochanej prababci kobietka 100 dozyla:-D :-D :-D a drugiej córci dam na drugie Maria po drugiej prababci choc jej w gole nie znalam:tak: a najlepsze ejst to ze mam drugie imie a na 100% nie ejstesmy pewnie co do pierwszego bo Pawłowi sie co chwila zmienia wizja....;-)
 
To świetnie AbeJA ... bo coraz czescie słyszałam głosy że jestem staroświecka , ze nadawanie drugiego imienia jest niemodne .... ale specjalnie sie tym nie przejełam ..

A tak poza tym sobie mysle ze to juz nie długo i tak troche zal mi bedzie tak bez tej tajemnicy w brzuchu...
cały czas sie zastanawiam do kogo bedzie podobny .. aaa i czy los nam FiGla nie spłata .. ponieważ nie ma nigdy 100% pewnosci co do płci ... a może jednak bedzię Julka ... heheeh ale było by zabawnie.. juz mam szafke ciuszków dla chlopca :)
 
Moja Sandrunia ma na drugie imię Maria na cześć mojej kochanej żyjącej Babci która ma 68 lat, Sandrunia jest jej pierwszą prawnuczką i jest jej oczkiem w głowie, to ona ją najbardziej rozpieszcza o co ciągle się z nią kłucę :wściekła/y:
Drugiemu dziecku napewno też damy drugie imię ale jeszcze się nie zastanawialiśmy jakie, najpierw musimy wybrać pierwsze :tak::-D;-)
 
Dzieki dzewczyny w takim razie ja nie mam watpliwosci i bedzie Dominik Piotr :)
p.s wiekszosc z moich koleżanek szaleje za imieniem Wiktoria , a Tynka Twojej babci sie smiało nalezało w nagrodę za długowiecznosć .:)
 
reklama
Witam Was Mamusie :-) Ja wlasnie sie zarejestrowalam i chcialabym do was dolaczyc jesli niemacie nic przeciwko??
Wiec ja juz wiem ze bede miala chlopczyka i wybralam dla niego imie Gracjanek;-)
 
Do góry