reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych lipcowych szkrabów

Fazerka, no fakt Maciek może być trudno wymówić :)

Ja ogólnie jestem za nadawaniem polskich imion chyba, że rodzice są mieszani albo ktoś faktycznie na stałe chce mieszkać za granicą.

A Makis ma jakiś polski odpowiednik?
 
reklama
MalinowaMarta - w rodzinie męża mamy już Marka, Maćka, Jarosława i Michała :) Więc te imiona odpadają bo już zajęte :p A nam się najbardziej podobają takie zwykłe właśnie.
Też myślałam nad Maksymilianem, ale nie podoba mi się skrót tego imienia, i poza tym eee...pies mojej najlepszej przyjaciółki wabi się Max więc dziwnie by mi jakoś było :D :p

fazerkamm te imiona brzmią mocno obcojęzyczne raczej ;) nie spotkałam się z takimi w PL. A Wy mieszkacie w Grecji na stałe tak? Może wystarczy wybrać imię które na grecki można fajnie przetłumaczyć i najwyżej w Grecji się będzie posługiwać wersją grecką a w Polsce polską?
 
U nas brak pomysłu na imiona... Amelka początkowo miała być Anielą, ale tak jakoś wyszło ze została Amelia :)
Co do chłopca podoba mi się Staś i Piotr ale mężowi nie :( no i najlepsi sąsiedzi mają tak na imię ;)
Jeszcze dla chłopca podoba nam się Daniel, ale w połączeniu z nazwiskiem to średnio wychodzi :/ dwa zwierzęta ;)
A dla dziewczynki zero pomysłu :(
 
Malinka chyba nie ma odpowiednika... ale zapytam meza jak wroci z pracy.


Kamejka tak by bylo najlepiej jak piszesz :) ale ciezko znalzc takie imie ktpre by nam sie podobalo :/ np Markos to Marek, po grecku mi sie podoba ale po polsku niekoniecznie... ehhh musimy cos do lipca wymyślić... starszak ma Maksymilian tutaj jest to Maksymilianos ale ze dlugie imie to mowia Maks albo Maksuli :)
A w Grecji tak na stale :) ja mieszkam od 10lat a maz jakos 25lat.
 
MalinowaMarta - mi się akurat Kaja nie kojarzy z psem :p Hehe ale tym się nie przejmuj, przecież to są ludzkie imiona a już ludzi wina że nadają je psom :p Jeżeli nikt z Twojego otoczenia nie ma zwierzaka który tak się wabi to śmiało ;) U mnie właśnie Maks odpada bo tak ma na imię pies najbliższej przyjaciółki ale gdyby on wabił się inaczej to bym brała to imię pod uwagę. Po prostu chodzi o skojarzenie.
Moja koleżanka ma na imię Sara, dużo ludzi tak nazywa swoje psinki a mi się nigdy jej imię tak nie kojarzyło i nikt jej nie powiedział że się nazywa jak pies hehe :p

fazerkamm - no Maksymilian to było idealne imię, bardzo podobnie brzmi po grecku i po polsku. Mi się Marek podoba :) Ale to już kwestia gustu. A co jeśli będzie dziewczynka? Pisałaś coś o Michalinie - a jak z odpowiednikiem greckim?
 
Kamejka mówili by Michalina, nie ma odpowiednika... ale mezowi sie nie podoba.. jak dziewczynka to bedzie Maja (Maia po grecku) albo Marta (Martha po grecku) z imionami dla dziewczynek jakoś łatwiej jest
 
fazerkamm no to te dziewczęce imiona faktycznie idealne, tak samo brzmią po polsku jak po grecku. To nie ma na razie co się namyślać nad męskim, poczekajcie aż poznacie płeć, w końcu synka już macie to czas na córę :D
 
reklama
Jolcia ja od początku byłam na Daniela nastawiona mąż kręcił nosem ale jak robiliśmy listy po 5 propoZycji które nam się podobają to miałam tylko ta jedna :) ustapil! teraz gdyby był syn to będzie problem i pewnie będę musiała ustąpić mężowi. Z Corka byłoby łatwiej bo dużo imion mi się podoba.
 
Do góry