reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych dzieci?? Propozycje i ostateczne imionka:)

Czy Wam tez rodzina mówi ze nie można dawać imiona takiego samego jak juz ktos ma w rodzinie, bo niby szczescie sie mu zabiera??:baffled: Denerwuje mnie to bo rodzine mamy sporą wiec i imion wolnych mało zostało:eek: Ja w to nie wierze, problem w tym ze sie rodzina oburza jak powiem ze chce dac na imie tak jak juz ma jakis kuzyn-ciotki-stryjecznego-wujka:tak::-D:wściekła/y:

Nasze wstępne pomysły to:
dziewczynka - Lilianka
chłopczyk - Florian
o a ja pierwsze cos takiego slysze :eek: u mnie w rodzinie nikt na to uwagi nie zwraca.
 
reklama
Bardzo oryginalne imię. Podoba mi się. Ja zawsze biorę pod uwagę zdrobnienia i skojarzenia. Zawsze przypominają mi się czasy przedszkolne, kiedy wolali: "Kajtek bez majtek". Dlatego nie każde imię które mi się podoba braliśmy pod uwagę. Niektóre imiona są ładne w pełnym brzmieniu. A jak wołać zdrobniale?

Bura pomysł pierwsza klasa ;-)

Iwo-piwo :-D
Czytałam o odmianie tego imienia i np tak jak Bruno tak ma być Iwo.
Czyli mianownik kto co? Bruno, Iwo
Dopelniacz kogo czego? Brunona, Iwona :szok::wściekła/y:

Ale nie będę się przejmować i poprostu nie będę odmieniac tego imienia :-)

imie Ola stalo sie zbyt popularne a imie Malwina jak dotad dla mnie nie znane ;-) a ten Iwo to jest polskie imie czy to jakos zdrobniale od jakiegos imienia jest? :nerd:

Iwo to imię pochodzenia germańskiego, ale funkcjonuje normalnie w polskim słowniku jakby było polskie.
To nie jest imię typu spolszczonego jak Dżesika, Brajan, Rebeka :-)
 
A my nie mamy zupelnie pomysłu na imie dla chlopca, bo ladniejszego niz Szymon juz nie ma :-D Oczywiscie zartuje, no ale kazde ktore biore pod uwage to przegrywa z Szymciem.
A dla dziewczynki to Magdalena, czyli Madzia. Mi sie jeszcze podobaja Hania i Zosia, ale te nie przejda u meza :-(
 
Ja mam swoje typy od lat 5 niezmienne, czyli syn - Olaf córka - Anastazja :) tatuś się jeszcze nie wypowiedział, bo czeka aż będzie wiadoma płeć :happy:
Olaf nie podoba się żadnemu z dziadków ale mnie akurat to najmniej obchodzi. Już im powiedziałam - mieliście swoje dzieci, dawaliście imiona. To będzie moje dziecko i mój wybór :)
 
my z mężem mamy jakoś zupełnie odmienne zdania. w ramach kompromisu:
chłopiec Paweł, Adam
dziewczynka Lena (Paulina )

Chcieliśmy Maria po prababci, ale wszyscy sie śmieją, że będą mówić: Marysiu, posprzątaj! a mi jakoś nigdy imię Marysia nie kojarzyło się ze służącą :szok:

w ogóle się jeszcze wstrzymujemy, bo Emilka miała być Dawidem albo Natalią i do tej pory nie możemy pojąć kto to wymyślił :no: :laugh2:
 
Iwo-piwo :-D
Czytałam o odmianie tego imienia i np tak jak Bruno tak ma być Iwo.
Czyli mianownik kto co? Bruno, Iwo
Dopelniacz kogo czego? Brunona, Iwona :szok::wściekła/y:

Ale nie będę się przejmować i poprostu nie będę odmieniac tego imienia :-)



Iwo to imię pochodzenia germańskiego, ale funkcjonuje normalnie w polskim słowniku jakby było polskie.
To nie jest imię typu spolszczonego jak Dżesika, Brajan, Rebeka :-)

Nasi znajomi maja synka Iwo :), super chłopak - rezolutny, inteligentna bestyja :) super trzylatek :) Ja wierzę że imie to więcej niż dźwięki - że niosa za soba konkretne cechy charakteru - Iwo polecam :)
 
OO jak duzo postow;) Fajnie;)

A co myslicie o imieniu Wiktor?? albo Mikołaj???

aha i kiedys bylam na placu zabaw ze chrzesnica i tak dziecko mailo naimie Wolfgang....:szok: DRAMAT!!! i nie byl obcokrajowcem....
 
reklama
Do góry