reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro - 10 dzień po transferze

reklama
Ja dziś nie mogłam spać , dlaczego nie podsłuchałam się wewnętrznego głosu który mówił może lepiej zamrozić ?!
Aj jak teraz sobie pomyśle ze będę brała to wszystko od początku 😔😢te zastrzyki później narkoza itp...😢jestem załamana
 
Ja dziś nie mogłam spać , dlaczego nie podsłuchałam się wewnętrznego głosu który mówił może lepiej zamrozić ?!
Aj jak teraz sobie pomyśle ze będę brała to wszystko od początku 😔😢te zastrzyki później narkoza itp...😢jestem załamana
Cześć wszystkim , dzisiaj zrobiłam BETĘ i niestety nic nie wykazała :-(
No niestety, ale próbujemy dalej 🙏
Mam nadzieje ze w końcu się uda ...
Przykro mi bardzo :( Trzymam kciuki za kolejne podejście !!
 
Dziękuje , nawet nie zdawałam sobie sprawy jak to pomaga jak miałam się gdzie wyżalić . Dziękuje za słowa otuchy i za wsparcie
Bardzo mi przykro. In vitro to nie jest tak skuteczna metoda jak się wszystkim wydaje. Tak samo selekcja - wybór zarodków do transferu. Bywa, ze te najlepsze nie dają ciąży a te gorsze tak bo tylko one były zdrowe genetycznie. Niestety morfologia zarodka niczego nie mówi - prócz tegu,ze ładnie wyglada.
wiele par doznaje szoku gdy pierszwszy transer się nie udaje, bo przecież in vitro to taka skuteczna metoda. No wcale nie dla 30latki procedura ( czyli świeże i mrożone transfery) to 60% sukcesu. Jak masz 42 skuteczność in vitro spada do kilku procent ok 8%. No, ale wtedy stosuje się dodatkowe metody jak PGS, żeby transferować odrazu zdrowe zarodki. Trzymam kciuki próbujcie dalej ;-) naprawdę nie wielu ludziom się udaje za pierszym razem. Ważne ze się udaje....
 
Jeszcze mnie zastanawia jedno moje TPO o wyniku 1630 !!! Max 60
Byłam na konsultacji tez w innej klinice niepłodności w Białymstoku ,,Bocian” tam profesor powiedział ze nie ma żadnych przeciwskazań , ale jak tylko wejdziesz w internet i wpiszesz TPO wysokie tarczyca w normie to od razy wyskakuje ze organizm toczy ze sobą walkę !! Możesz mieć alergie , nietolerancję itp...
problem z zapłodnieniem ( tez in vitro )
Nie jestem lekarzem i wiem ze czytanie w internecie to jest to co lekarze u pacjentów nie lubią najbardziej , ale ja na prawdę tego nie rozumiem ...
A dodam ze byłam u endokrynologa , zbadał TSH T4 T3 USG tarczycy i nadnercza wszystko jest w normie ....
Już nie wiem gdzie mam szukać pomocy aby ktoś uregulował mi te przeciwciała !!
 
Jeszcze mnie zastanawia jedno moje TPO o wyniku 1630 !!! Max 60
Byłam na konsultacji tez w innej klinice niepłodności w Białymstoku ,,Bocian” tam profesor powiedział ze nie ma żadnych przeciwskazań , ale jak tylko wejdziesz w internet i wpiszesz TPO wysokie tarczyca w normie to od razy wyskakuje ze organizm toczy ze sobą walkę !! Możesz mieć alergie , nietolerancję itp...
problem z zapłodnieniem ( tez in vitro )
Nie jestem lekarzem i wiem ze czytanie w internecie to jest to co lekarze u pacjentów nie lubią najbardziej , ale ja na prawdę tego nie rozumiem ...
A dodam ze byłam u endokrynologa , zbadał TSH T4 T3 USG tarczycy i nadnercza wszystko jest w normie ....
Już nie wiem gdzie mam szukać pomocy aby ktoś uregulował mi te przeciwciała !!
Z jakiegoś powodu wystartowaluscie z in vitro. Tarczyca to nie jest najwyższy problem obecnie o ile taki w ogóle jest oprócz głównej przyczyny niepłodności. Większość zarodków ma wady genetyczne ogółem nie tylko po in vitro dlatego 30latka zdrowa ma tylko 30% szans na zajście w ciąże. Szacuje się ze u „zdrowych” ludzi zapłodnienie 4 komórek zakończy się urodzeniem dziecka. In vitro pomaga tylko stworzyć embrion nie czyni go lepszym ani gorszym. Rozdanie już było czesc materiału genetycznego od matki a druga od ojca. A tutaj mogło się tyle zdarzyć... wadliwy genetycznie zarodek się nie zaimplantuje tak jesteśmy skonstruowane. A jaka była morfologia tych dwóch zarodków?
czy to były morule kompaktujaca ? czy nie kompaktujace jakiej klasy A,B,C? In vitro to tez diagnostyka jakiej jakości są plemniki i komórki jajowe.
 
reklama
Do góry