reklama

indywidulana polozna

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2010' rozpoczęty przez kaj, 27 Maj 2010.

1. kaj

kaj Fanka BB :)

mam pytanie do dziewczyn ktore maja juz porody za soba. Czy bralyscie indywidualna pomoc poloznej do porodu? Czy taka osoba rzeczywiscie pomaga i czy warto by byla przy porodzie?

a do tych ktore jeszcze nie rodzily - czy taka pomoc sobie funduja??

2. zdec

zdec Mama Natalci:)

Ja się nad tym zastanawiałam, ale z racji że ostatnio zmieniłam zdanie co do szpitala liczę na to że w szpitalu trafię na fajne położne:)
    Wiem że taka "usługa" kosztuje w granicach 500zł:(
    Lena a może ty masz jakieś znajomości w szpitalu i mogłabyś w razie czego szepnąć słówko;-);-)

3. reklama
  4. zyrraffka

zyrraffka Szczęśliwa mama

ja nie będę korzystać z takich usług.

5. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Wtrącę się wam na wątek :) Położna przy porodzie to najważniejsza sprawa :) Sama chciałam się zdecydować na prywatną, ostatecznie zdecydowałam się na mały szpital, gdzie nie ma raczej dwóch porodów na raz w związku z tym położna i tak nie odstępowała mnie na krok. Bez niej bym chyba nie urodziła. Wszystko mi i mężowi mówiła. Jak stać masować no i dodawała sił gdy mówiłam, że wychodzę i nie rodzę :) Gdy zniknęła dosłownie na sek (potem się dowiedziałam że po to aby ubrać fartuch do porodu) to ja już kazałam mężowi po nią iść bo zbliżał się skurcz a ja nie wiedziałam pchać czy oddychać czy trzymać :))) Była ze mną 4 godziny dzięki niej mnie nie cieli :)

6. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

kaj, zakładasz ciągle nowe wątki. O takich tematach można porozmawiać na wątku głównym...

7. kaj

kaj Fanka BB :)

nie wiem czemu Ci to przeszkadza? Nie pisze na watku glownym wlasnie z tego powodu ze tam pisze sie na milion tematow a nie mam czasu przesledzic tych setek wpisow i sprawdzac czy byl poroszany temat czy nie. Pozatym jak sie wchodzi na forum to osobom zainteresowanym danym tematem latwiej jest znalezc cos co go interesuje.
    I prosze nie przesadzaj, az tyle nowych watkow nie zalozylam. Bylo ich raptem kilka - a skoro Ci przeszkadzaja mozesz je omijac

8. ewela28

ewela28 Fanka BB :)

kaj mi ten watek zupelnie nie przeszkadza, przynajamniej jest konkretne pytanie w kupie :-)

Jesli chodzi o polożną to słyszalam wiele opini,ze bardzo jest przydatna szczegolnie gdy nie masz nikogo bliskiego przy sobie. Taka połozna tez moze wiecej zdziałac jak np.potrzebujesz znieczulenia,a ciebie zbytnio nie słuchaja. No i chyba przydała by sie przy cieciu cesarskim,bo jakby nie patrzec lezysz cały tydzien w szpitalu,wiec jest bardzo pomocna.

9. zdec

zdec Mama Natalci:)

1,5tys to strasznie dużo:szok::szok:
    To takie położne muszą zarabiać w sumie więcej od lekarzy!! Przecież to pewnie większa część jej pensji....

10. reklama
  11. Klementinka

Klementinka Fanka BB :)

ja tez sie nie decyduje
    maz bedzie ze mna caly czas wiec sama nie bede ale gdybym musiala byc sama to zdecydowalabym sie na pomoc poloznej

12. koriander

koriander Fanka BB :)

Tu w Holandii jest troche odwrotnie: to polozna prowadzi ciaze i przyjmuje porod, wiec w sumie po tych 9u miesiacach fajnie jest ja miec przy sobie, za to lekarza, jesli wszystko ukladac sie bedzie dobrze, w ogole nie zobacze :eek: Dodam ze jest to oczywiscie standardowa opieka, czyli bezplatna (w ramach ubezpieczenia) Jestem w szoku ze takie ceny polozne sobie zycza za przyjmowanie porodu, w sumie w szpitalu przy porodzie i tak oprocz lekarza jest kilka osob, jedyne co sie moze zdarzyc to to ze beda niezbyt mile :dry:

Poleć forum