reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

infekcje w czasie ciąży

Dołączył(a)
22 Czerwiec 2010
Postów
4
[FONT=&quot]Jestem w ciąży i w ostatnich dniach koleżanka nastraszyła mnie jakie skutki mogą mieć jakiekolwiek infekcje. Czy któraś z Was wie, czy można w ciąży stosować jakiś lek, który zapobiega, albo chroni przed infekcjami? Przecież nie mogę siedzieć cały czas w domu:([/FONT]
 
reklama
nie bierz wszystkiego do siebie, moja siostra w ciąży była zmuszona wziąć antybiotyk i nic się jej ani dzidzi nie stało. ja do połowy ciąży co tydzień lądowałam w łóżku na dwa tygodnie i też jest wszystko w porządku :-( pewnie, że lepiej nie chorować, ale nie denerwuj się, bo ciąża powinna być czasem radości i spokoju:-)
po prostu o siebie dbaj, a na pewno będzie dobrze :tak:
 
Zgadzam sie z poprzedniczka :) dzidzia jest dobrze chroniona w naszych brzuszkach :) ja w pierwszej ciazy co trymestr to choroba a w ostatnim przed porodem to antybiotyki dostalam...a mam zdrowego synka :) Glowa do gory ;)
 
Ja także od początku ciąży przechodziłam przez różne infekcje. Zarówno te gardłowe jak i kilka razy te intymne. Koleżanka Twoja ma rację,że może to zaszkodzić dziecku,lecz należy dodać,że jeżeli zostawimy to NIE WYLECZONE!!!!!!!! Sama brałam kilka razy antybiotyki i z dzidzią jest wszystko ok! Nie miej nigdy wątpliwości brać lekarstwo czy nie-zdecydowanie BRAĆ-przepisane przez Twojego lekarza oczywiście! Nic na własną rękę! Nawet teraz w 9 miesiącu miałam grzybicę pochwy i stosowałam antybiotyk,niestety uczulał mnie,więc szybko lekarz zmienił mi na krem Gynazol-jakby któraś miała z nim mieć do czynienia-polecam jest super!!!
 
lek? a czemu odrazu leki? czosnek, cebula, chrzan, owoce warzywa itd to sa leki w ciazy najlepiej jeszcze jakby byly z wiadomego pochodzenia, nie pryskane itd. raz na tydzien zupa z dodatkiem zabku czosnku i cebula na wszelkich kanapkach
 
[FONT=&quot]Jestem w ciąży i w ostatnich dniach koleżanka nastraszyła mnie jakie skutki mogą mieć jakiekolwiek infekcje. Czy któraś z Was wie, czy można w ciąży stosować jakiś lek, który zapobiega, albo chroni przed infekcjami? Przecież nie mogę siedzieć cały czas w domu:([/FONT]
CZEŚĆ NIE STRESÓJ SIE BARDZO. Musisz uważać na wszystko, dbać o higienę , możesz podmywać sie TANTUM ROSA w saszetkach, ja też musiałam brac antybiotyk na zapalenie pęcherza , dopadła mnie grzybica w ciąży to często się zdarza.TRZYMAJ SIĘ I DBAJ O SIEBIE :-)
 
Uwazam, ze powinno sie unikac wszelkich lekow w ciazy, bo nigdy tak naprawde nie wiadomo, jak wplyna na rozwijajace sie w brzuszku malenstwo i zgadzam sie z Pati.b, warto ratowac sie sprawdzonymi, domowymi sposobami, ale jesli to konieczne - trzeba odwiedzic lekarza i koniecznie powiedziec mu, ze sie jest w ciazy. Na pewno przepisze leki najbezpieczniejsze dla mamy i dziecka.
 
reklama
Byłam na okresowej kontroli u ginekologa i dopytałam się o wszystko. polecił mi jogurt naturalny (?) i Feminelle Vagi C. Szczerze mówiąc mam pewne wątpliwości bo pierwszy raz słyszę o takim środku.
 
Do góry